• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Ikawa Türkiye'de! - Tin Coffee

Anlatmak istedikleriniz eminim ileride daha da netleşecek. Kafamda oluşanlar bile mutlu etti heveslendirdi. Güzel fincan için uğraş veren paylaşım yapan herkese teşekkürler.

Selamlar @raistlin

Hayırlı olsun,çok güzel bir haber ve güzel gelişmeler.kendi adıma her fırsatta kahvenin öğütümünden demleme sürecine müdahil olmanın benim için ne kadar zevk verdiğinden söz ederim.Bu yenilik bütün bu sürece kafa göz dalmak tüm sürece elin ve ayağınla müdahil olmak büyük heycan verici.Kendi adıma gelecek planlarımın ilk step'inde manuel bir espresso makinası sahibi olmak ve ikinci step ise konu yenilik ile kavurum sürecinede dahil olmak olacak.

Emeklerine sağlık @raistlin. Senin sayende her kategoride high end ürünlere çok kolay ve içimiz rahat bir şekilde erişebiliyoruz. Artık ürünleri bilmesem de @raistlin işin içinde varsa alınır diyecek duruma geldim ☺️

Arkadaşlar, herkese, hepinize sonsuz teşekkürler güzel dilekler ve motivasyonunuz için. :)

Güzel şeyler olacak. Ara ara söylediğim gibi, bu grubu ''Nasıl Sevmiycen?'' :D
Bu grup da sizi çok seviyor ki. 😍🙏🖐️

Arkadaşlar, herkese, hepinize sonsuz teşekkürler güzel dilekler ve motivasyonunuz için. :)

Güzel şeyler olacak. Ara ara söylediğim gibi, bu grubu ''Nasıl Sevmiycen?'' :D
Hayırlı uğurlu olsun.
Konuya çok hakim değilim ama şunu söyleyebilir miyiz? ::

"Global kavurucularla aynı dili konuşmak üzere bir aparatımız var ve yurt içi kavrumların kalitesini oldukça üst düzeye çıkaracak bir etkisi olacak."

Doğru mudur?

Her bir hamleniz, kahve serüvenimizi bir başka seviyeye taşıyor...
Teşekkürler @raistlin 😊

Merhaba Arkadaşlar,

Benim için en güzel duyurulardan birini yapmaktan gurur duyuyorum. Tin Coffee, Mart ayı itibariyle exclusive olarak Ikawa Türkiye distribütörüdür: https://www.ikawacoffee.com/for-professionals/distributors/

Artık uzunca zamandır temasta olduğumuz arkadaşlar her duyurudaki heyecan ve heves tonunu ayırt edebiliyordur eminim. Fakat bu seferki bambaşka bir heyecan içeriyor benim için. Nitelikli kahve adına, Türkiye ve bu topluluğun da içinde olduğu total komünitenin kahve deneyimi adına hayata geçirmeye çalıştığım vizyonun temel yapı taşlarından biri nihayet yerini alıyor.

Takip edenler marka ve ekipman seçimlerinde belli bir motifi takip ettiğimi fark etmiş olabilirler. Gün 1'den beri demlemeye dair bütüncül bir evren kurmaya çalışıyorum. Ikawa bu evrenin içinde merkezi bir konumda yer alacak. Ekipman tedarikçisi olarak sadece sunduğumuz markalarla ayrışmaya çalışmıyoruz, farklı bir kulvarı izleyerek sıkı bir kavurucunun kahve çekirdeğiyle bağı ne kadar kuvvetliyse aynı tutumu benimsiyoruz. Dünyada çekirdeğe dair varyeteler, yenilikçi üretim ve fermantasyon teknikleri, uç noktada işler, yarışmalar ve yarışmaların içinde sadece ekipman tarafında değil aynı zamanda kahve tarafında bu kadar yer almamın sebebi budur.

Nedir Bu Ikawa ve Bize Ne Faydası Olacak?
(a.k.a. Sadede Gelin Togay Bey, Para Harcatmayacak Dediniz, Nasıl Harcatmayacak?)

Ikawa bir sample roaster arkadaşlar, buna dair tüm detayları tüm kaynaklardan okuyabilirsiniz. Yakında Türkçe sayfası bizim web sitemizde de yer alacak.

Ikawa'yı bu kadar özel yapan benzersiz ve taşınabilir oluşu, çiftlikler ve kavurucular arasında doğrudan bağ sağlaması, bir kavurma makinesi olarak performansı, tutarlılığı, global olarak birçok kullanıcıyı harika biçimde birleştirmesi, paylaşılabilir profiller, özel çekirdeklerin işlenmesine kayıpsız imkan vermesi... Buralara onlarca şey yazabilirim. Fakat bunlar değil bu duyurunun amacı. Bu duyurunun amacı Ikawa satmak hiç değil. Zaten Ikawa Professional hedef kitlesi de profesyonel kullanım.

Ama...

Bize sağlayacağı muazzam bir deneyim vaadim var:

- Gerçekleştirmeye çalıştığım vizyon dahilinde kahve çekirdeği, kavurma ve sonraki aşamalarla demleme evrenimizi tamamlayacağız. Bu da demek oluyor ki Tin Coffee'nin kahve çekirdeğinin kendisiyle ve kavurmayla ilişkisi her zamankinden çok daha sıkı olacak. Bunun ne anlama geldiğini biliyoruz değil mi? Ikawa Roastery.
Bu imkan bize hepimizin çoğu vakit uzaktan izlemek zorunda kaldığı çekirdeklere, varyetelere, yenilikçi üretimlere ulaşma kapısını açacak. Halihazırda çok kuvvetli olan global bağlarımızı çekirdek üreticileri ve uluslararası kavurucular tarafında iyice kuvvetlendirecek. Yenilikçi ve çarpıcı yeşil çekirdeklere ulaşım için Ikawa projesinin tamamlanmasını bekliyorduk, artık vaktidir. Bütün bunlar olurken de tüm enstrümanlara sahip olmanın getireceği avantajlı maliyetler ve bunun yansıması olarak gıpta ettiğimiz kahvelere harika şartlarda, dilediğimiz esnek miktarlarda ulaşma şansımız olacak. Lütfen bunu Gardelli, o ithalatın gereği olan maliyetler ve fiyatlarla kıyaslamayın. Burada bambaşka bir şeyden söz ediyorum. :)

- Bu haberin kahve sektörümüze çok büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. Kavurucuların eli böyle bir makine açısından ne kadar güçlü olursa bize sunacakları o kadar iyi olur. Yeşil kahve seçimi bir çok sebeple zorlu bir süreç. Az miktarda sample alabilirseniz alıyorsunuz, bu ufacık örneği doğru biçimde nasıl kavuracaksınız? Böylesi bir cihaza ihtiyacınız var. Üstelik Ikawa bu açıdan tıpkı Comandante'nin global ortak lisanı gibi üreticiler, global ve çok büyük tedarikçiler ve mikro kavurucular arasında muazzam bir ortak dil ve köprü sağlıyor. Bunun ne anlama geldiğini biliyoruz değil mi? Daha iyi kahveler, daha kendinden emin seçimler, sektörün deneyiminin gelişmesi ve biz tüketicilere sunulacak daha sıkı işler. Birçok kavurucu dostumuz çok özel ufacık lotlara ulaşma imkanında zorluk yaşıyor. Ulaştığındaysa onun işlenmesi için optimum şartlar zorluyor. Ikawa bu açıdan da çok çok önemli. Bu adımla beraber Türkiye'de mikro kavuruculuğun içinde ayrı bir niş açılacağının büyük gurur ve mutlulukla söyleyebilirim. Bu senaryo tüm yarışmacı arkadaşlarımız için ve yarışmalar için de geçerli. Hem Türkiye özelinde hem de Türkiye'den yarışacak arkadaşların global sahnedeki başarılarına katkı sağlayacağı kuşkusuz.

- Kahve komünitesinin teknik olarak kavurma ile olan ilişkisi kuvvetlenecek. Bu benim için büyük heyecan alanlarından bir tanesi. Dört sene evvel başladığımız zamanla bugünü kıyasladığımda hepimizin öğütme, demleme ve tadım konusunda çokça yol aldığımızı görüyorum. Bilhassa home barista itici güç oluyor. Fakat kavurma tarafıyla imkanlardan dolayı bağı(kahvenin çekirdek üretimi hariç) tüm diğer alanlara göre çok daha zayıf. Nasıl kuvvetli olsun ki? Kavurucu çalışırken gidip profil mi seyredeceğiz çekirdek çitleyip! :) Bu ilişki artık değişme şansına sahip. Ikawa Roastery modeli ve Ikawa'nın varlığıyla hepiniz bu sürece daha fazla dahil olacaksınız. Sizlerle bir araya geleceğiz, buna dair öğütmede yaptığımız gibi şeyler yapacağız. Anlatacağız, beraber yol alacağız. Siz de talep edeceksiniz daha fazlasını. Düşünsenize bir, sizin için global bir lotu seçtiğimizi. Başka hiçbir yerde yok, kimsede yok, sizin arzu ettiğiniz ve ortak uzlaşıda olduğumuz bir ya da daha fazla profile göre ilerliyoruz, farklarını beraberce görüyoruz. Global roastery'ler tarafında bizimle çalışan arkadaşlarla uzaktan da olsa(pandemi geçerse fiziki olarak da) çalışmalar yapıyoruz sizleri kapsayacak şekilde. Hepsi Ikawa esnekliği sayesinde mümkün. Siz siz deyip durduğuma da bakmayın, buradaki siz aslında biz. Raistlin'li biz. :) Tin Coffee'li olmasından önce. Bu başlığın altında yine özel deneyim merkezleri görmeye hazır olun. Ikawa'nın kalbinde yer alacağı konseptler sizleri bekler, sürpriz sürpriz.

- Bu maddeden burada çok söz edip sürprizimi kaçırmamalıyım ama Fabiana Carvalho bizim İtalya yarışma takımı danışmanımızdır ve arkadaşımdır. Pandemi sonrası süreç için hepimizi muhteşem bir deneyim bekliyor. Bugüne dair biriktirdiğim ne bağlantı, ne deneyim, sunabildiğim ne ekipman ve global güç varsa hepsi bu potada birleşecek. Benim kahveye dair hayal ettiğim çok özel bir şeyi gerçekleştirme gayretindeyim. Bunun için biraz bekleyiniz. Yeniliğin içinde yenilik haberi veriyorsun be adam, dur bir soluklan diyenleriniz çıkabilir. Durmayacağım, beraber durmayacağız. Devam!

Bunlar olurken cebinizden bir para çıkmıyor arkadaşlar. Özel çekirdekler noktasında sizler de bizleri desteklerseniz sadece inanın bambaşka deneyimlere ulaşacağımızdan hiç şüphem yok. :) Zira bunlar için herhangi bir Ikawa almanız gerekmiyor, deneyimimize ortak olmanız yeterli. Bugüne kadar sanki Türkiye'de kavurma makinesi mi yoktu diye soracak arkadaşlarımız olabilir. Ancak Ikawa'nın sunabildiklerini bir parça özetleyebildiğime inanıyorum.

Temel Detaylar:

- Ikawa V3 50 ve Ikawa Pro 100 modelleri Mayıs - Haziran döneminde Türkiye'de olacak. (Home versiyonu bir başka macera, onu Ikawa UK tamamen kendisi yürütüyor. İlerisi için kapılar açık diyeyim. :)

- Yeni yerle birlikte daha kuvvetli ve Ikawa'lı bir deneyim alanı sizleri bekliyor olacak.

Yazabileceğim daha çokça şey var. Sizleri daha fazla yormak istemiyorum ama bu aşırı heyecanımla :) Temel kuvveti ve hepimiz için faydalarını iletebildiğime inanıyorum.

En kısa ve sağlıklı zamanlarda bir araya gelmek dileğiyle.

Herkese Sevgiler.
Hayırlı uğurlu olsun. Zaman ayırıp bukadar aydınlatıcı Bilgi içinde çok teşekkürler

Hayırlı olsun tebrikler ☺️

Kahve sektörüne ve bizlere hayırlı uğurlu olsun. @raistlin sayesinde en güzel kahve ve ekipmanlarına kolayca ulaşabiliyoruz çok teşekkürler. 👏👏😃

Hayırlı uğurlu olsun.
Konuya çok hakim değilim ama şunu söyleyebilir miyiz? ::

"Global kavurucularla aynı dili konuşmak üzere bir aparatımız var ve yurt içi kavrumların kalitesini oldukça üst düzeye çıkaracak bir etkisi olacak."

Doğru mudur?

@raistlin Togay Selam,

Hayırlı olsun öncelikle. Ikawa güzel alet en azından parayı denklersek nerden nasıl alırız netleşmiş oldu :)

EDIT: Şimdi fiyata kura tekrar baktım. Parayı denkleyebilir miyiz bilmiyorum. bkz. böbrek.avi 😂

Bunun dışında " bunlar olurken cebimizden para çıkmıyor" demişsin ya. Ordan yola çıkarak yazdıklarından çıkarımlarımı özetlemek istedim. Çıkarımlar ve teoriler doğruysa doğru yanlışsa eeööö uçmuşsun diye yorum yazarsan sevinirim.

1- Şimdi aladığım kadarıyla Ikawa için iş modelin B2C den ziyade B2B olacak. Bu nedenle bizden para çıkmıyor diye yazmışsın. Yani ürünün esas müşteri kitlesi kavurucular.

2 - @CoFFeePaTh in de söylediği gibi, Ikawa yerli kavurucular için ortak bir dile giriş sağlayacak hem kavrum kalitesini hem de yeşil çekirdek seçim sürecini iyileştirecek.

3- Bu ortak dil ile birlikte(Ikawa + diğerleri) sanıyorum yeşil ticaretine de başlıyorsun. Nasıl kahve için cafecli, CMD li demleme reçetesi paylaşıyorsan, gelen nitelikli yeşil çekirdekler için de kavuruculara kavrum profili önereceksin???

4- Gelen yeşil lotlarının kavrum profili de artık tüketicinin seçenekleri arasında olacak. Ben A kavurucunun X lotunun Y kavrumunu beğendim bana 1kg sar diyebileceğiz? Veyahut farklı kavrum proiflleri arasından hangisiyle yola devam edileceği ile ilgili bir yorum yapabileceğiz.

Daha böyle gider 😂 Ben karakter olarak gri bölgelerde bulunmayı seven biri değilim. Konularda netliği severim. Sen de böyle bam bam bam yazarsan çok sevinirim. Zira ilk mesajında ikawa ile kurduğun iş modeleni anlamakta zorlandım.

Şimdiden iyi haftalar,

Son düzenleme:
@raistlin Togay Selam,

Hayırlı olsun öncelikle. Ikawa güzel alet en azından parayı denklersek nerden nasıl alırız netleşmiş oldu :)

EDIT: Şimdi fiyata kura tekrar baktım. Parayı denkleyebilir miyiz bilmiyorum. bkz. böbrek.avi 😂

Bunun dışında " bunlar olurken cebimizden para çıkmıyor" demişsin ya. Ordan yola çıkarak yazdıklarından çıkarımlarımı özetlemek istedim. Çıkarımlar ve teoriler doğruysa doğru yanlışsa eeööö uçmuşsun diye yorum yazarsan sevinirim.

1- Şimdi aladığım kadarıyla Ikawa için iş modelin B2C den ziyade B2B olacak. Bu nedenle bizden para çıkmıyor diye yazmışsın. Yani ürünün esas müşteri kitlesi kavurucular.

2 - @CoFFeePaTh in de söylediği gibi, Ikawa yerli kavurucular için ortak bir dile giriş sağlayacak hem kavrum kalitesini hem de yeşil çekirdek seçim sürecini iyileştirecek.

3- Bu ortak dil ile birlikte(Ikawa + diğerleri) sanıyorum yeşil ticaretine de başlıyorsun. Nasıl kahve için cafecli, CMD li demleme reçetesi paylaşıyorsan, gelen nitelikli yeşil çekirdekler için de kavuruculara kavrum profili önereceksin???

4- Gelen yeşil lotlarının kavrum profili de artık tüketicinin seçenekleri arasında olacak. Ben A kavurucunun X lotunun Y kavrumunu beğendim bana 1kg sar diyebileceğiz? Veyahut farklı kavrum proiflleri arasından hangisiyle yola devam edileceği ile ilgili bir yorum yapabileceğiz.

Daha böyle gider 😂 Ben karakter olarak gri bölgelerde bulunmayı seven biri değilim. Konularda netliği severim. Sen de böyle bam bam bam yazarsan çok sevinirim. Zira ilk mesajında ikawa ile kurduğun iş modeleni anlamakta zorlandım.

Şimdiden iyi haftalar,

Teşekkürler! Aslında çok net Sercan ve al sana bam bam:

1) Evet, B2B.

2) Evet, sektörel gelişim için sıkı hamle.

3) Burayı karıştırmışsın çok. :) Ortak lisan önemli. Söz gelimi bir roastery gidip Falcon'dan canavar gibi kahveler ithal etmek istiyor ve Falcon da sample için Ikawa profilleri çıkarıyor. Elinde Ikawa olan yerli kavurucu sıfır kayıpla elindeki minimal sample'dan maksimum verimi alabilir. Çok özel kahvelerin kavurma profilleri yetiştiriciler tarafından Ikawa temelli olarak paylaşılıyor dünyada. Türlü çeşitli auction sample pack var, bakabilirsin. :) Kavrucularla elbette bir araya geleceğiz, ancak bu onlara profil diktesi değil. Deneyimi kolay, paylaşılabilir ve tekrar edilebilir şekilde yayma hadisesi profesyoneller arasında. Home barista da zaman içinde neden dahil olmasın :) Yeşil başlıyor mu? Başlıyor.

4) Bu madde tamamen sizinle bizim aramızda, başkası böyle bir model öneriri diyemem, karışamam. Tin Coffee bünyesinde çok çok çok özel lot'lar olacak, Ikawa Roastery modeli burada işliyor zaten. Bu model üzerinde muazzam bir paylaşım yaratabileceğimizi düşlüyorum. Evet, söz sahibi olabilirsiniz. Evet, deneyimimiz arttıkça özel bir lot'u KK için alıp ortak karar vereceğimiz bir profille belirli bir hedef için neden çıkarmayalım. :)

Sevgiler.

1) Evet, B2B.

3) Burayı karıştırmışsın çok. :) Ortak lisan önemli. Söz gelimi bir roastery gidip Falcon'dan canavar gibi kahveler ithal etmek istiyor ve Falcon da sample için Ikawa profilleri çıkarıyor. Elinde Ikawa olan yerli kavurucu sıfır kayıpla elindeki minimal sample'dan maksimum verimi alabilir. Çok özel kahvelerin kavurma profilleri yetiştiriciler tarafından Ikawa temelli olarak paylaşılıyor dünyada. Türlü çeşitli auction sample pack var, bakabilirsin. :) Kavrucularla elbette bir araya geleceğiz, ancak bu onlara profil diktesi değil. Deneyimi kolay, paylaşılabilir ve tekrar edilebilir şekilde yayma hadisesi profesyoneller arasında. Home barista da zaman içinde neden dahil olmasın :) Yeşil başlıyor mu? Başlıyor.

4) Bu madde tamamen sizinle bizim aramızda, başkası böyle bir model öneriri diyemem, karışamam. Tin Coffee bünyesinde çok çok çok özel lot'lar olacak, Ikawa Roastery modeli burada işliyor zaten. Bu model üzerinde muazzam bir paylaşım yaratabileceğimizi düşlüyorum. Evet, söz sahibi olabilirsiniz. Evet, deneyimimiz arttıkça özel bir lot'u KK için alıp ortak karar vereceğimiz bir profille belirli bir hedef için neden çıkarmayalım. :)

Sevgiler.

Detaylı açıklaman için çok teşekkür ederim 😃 Şimdi gözümde daha netlik kazandı verdiğin örnekler.

3- dayatma dikte anlamından değil tamamen işleri kolaylaştırma anlamında söylemiştim.
4- Hadi hayırlısı 🙃

1) Evet, B2B.

Sevgiler.
Temel bir fıkraya üç kez gülermiş: Anlatıldığında, açıklandığında ve anladığında.

Sıradan bir ev demleyicisi olarak Ikawa anlaşmasına sevinmiştim ama neden sevindiğimi şimdi daha iyi anladım. Zamanında filtreye özel reçetelerden, tailored filtrelerden ve nano-lotlardan bahsetmiştiniz. Yap-bozun parçaları tamamlanıyor, ne hoş.

Temel bir fıkraya üç kez gülermiş: Anlatıldığında, açıklandığında ve anladığında.

Sıradan bir ev demleyicisi olarak Ikawa anlaşmasına sevinmiştim ama neden sevindiğimi şimdi daha iyi anladım. Zamanında filtreye özel reçetelerden, tailored filtrelerden ve nano-lotlardan bahsetmiştiniz. Yap-bozun parçaları tamamlanıyor, ne hoş.

Bingo! :)

Geri