• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Hario V60 drip assist

Yine geçenlerde çıkardığı Mugen dripper ile birlikte hario ürünlerimin arasına katmayı bekliyorum en yakın zamanda :D

Ürün çok iyi bence, üstü kapalı olması ısı kaybının önüne de geçer çift yataklı kanal dökme kontrolü için güzel düşünülmüş sadece kahve yatağına daha yakın yada daha yukarıdan döküş için imkan yok sanırım sabit yükseklikten suyu kahve yatağına damlatıyor. TR'ye gelmesini bekliyorum merak ettim.

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum, gooseneck kettle ihtiyacını maskelemede gayet işe yarar, gözlemlediğim en büyük sıkıntı düz bir kahve yatağı elde etmenin çok mümkün olmadığı, ve yine kitapçıkta bahsedilen ortadaki 3 delik kullanılarak yapılması önerilen blooming yerine aparat kullanmadan manuel blooming yapıp sonrasında drip asist yerleştirerek kullanım daha başarılı; lezzet olaraksa alelacele yapılan bir demlemeyle kıyasladığımızda demlemelere katkıda bulunduğu çok açık.

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum, gooseneck kettle ihtiyacını maskelemede gayet işe yarar, gözlemlediğim en büyük sıkıntı düz bir kahve yatağı elde etmenin çok mümkün olmadığı, ve yine kitapçıkta bahsedilen ortadaki 3 delik kullanılarak yapılması önerilen blooming yerine aparat kullanmadan manuel blooming yapıp sonrasında drip asist yerleştirerek kullanım daha başarılı; lezzet olaraksa alelacele yapılan bir demlemeyle kıyasladığımızda demlemelere katkıda bulunduğu çok açık.
nereden satın aldınız?

Ürün Türkiye'ye deneme ürünü olarak 1 adet Hario TR ye geldi. Onu da sağolsunlar denemem için ilettiler bana ve dün ekipman elime ulaştı. Çok detaylı deneyemedim ama flatbed demleme çıkartıyor. Detayları hem buraya yazmayı hem de video çekerek paylaşmayı da düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• 4af750df-7529-4416-bd62-23f8048cebe1.jpg
    4af750df-7529-4416-bd62-23f8048cebe1.jpg
    61.7 KB · Görüntüleme: 113
Ürün Türkiye'ye deneme ürünü olarak 1 adet Hario TR ye geldi. Onu da sağolsunlar denemem için ilettiler bana ve dün ekipman elime ulaştı. Çok detaylı deneyemedim ama flatbed demleme çıkartıyor. Detayları hem buraya yazmayı hem de video çekerek paylaşmayı da düşünüyorum.
Görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Fiyatı da çok değilmiş 125 TL. Performansı iyiyse alınabilir.
Kesinlikle katılıyorum. Elimde olan kirpi süzgeç mevzusu bir miktar üzmeye başladı eğer kaz boyunlunun etkilerini "yanlışlıkla" gerçekleştiriyorsa denenebilir

Görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Merhabalar,
Birkaç kısa görüş belirteyim. İnşallah video da yakında.
  • Öncelikle çok hafif bir plastik ürün.
  • İki çeşit su akış deliği var
  • İç çemberdeki deliklerden su daha hızlı akmakta
  • Dış çemberdeki deliklerden ise içtekilere göre daha yavaş su akışı olmakta.
  • Tüm "cone shaped" ekipmanlara uyum sağlamıyor. (ki bence delik yapısı gereği V60 a özel yapılmış diyebilirim.)
  • Yatak genelde düz çıkıyor ama filtre kenarlarında bazen sıçramış kahve partikülleri olabiliyor.
  • Tatsal profil olarak ise sanki daha "düz-balanced" şekilde kahveler çıkıyor (ki benim tercihim daha belirgin ve patlayan tat profilleri olduğu için daha çok denemem gerekiyor gibi geliyor)

İyi günler :)

Merhabalar,
Birkaç kısa görüş belirteyim. İnşallah video da yakında.
  • Öncelikle çok hafif bir plastik ürün.
  • İki çeşit su akış deliği var
  • İç çemberdeki deliklerden su daha hızlı akmakta
  • Dış çemberdeki deliklerden ise içtekilere göre daha yavaş su akışı olmakta.
  • Tüm "cone shaped" ekipmanlara uyum sağlamıyor. (ki bence delik yapısı gereği V60 a özel yapılmış diyebilirim.)
  • Yatak genelde düz çıkıyor ama filtre kenarlarında bazen sıçramış kahve partikülleri olabiliyor.
  • Tatsal profil olarak ise sanki daha "düz-balanced" şekilde kahveler çıkıyor (ki benim tercihim daha belirgin ve patlayan tat profilleri olduğu için daha çok denemem gerekiyor gibi geliyor)

İyi günler :)
Cevaplarınız için teşekkürler.

Herkese selam,

Bloom aşaması düzgün oluyor mu? V60'ın üzeri kapanıyor ve alttan gelen buhar ile kahvenin tam ıslanıp ıslanmadığı net kontrol edilemiyor (havaya kaldırıp bakmadıkça) gibi geldi bana.

Finalde fincan dengesini yakalamak açısından merak ettim.

V60'ın üzeri kapanıyor ve alttan gelen buhar ile kahvenin tam ıslanıp ıslanmadığı net kontrol edilemiyor (havaya kaldırıp bakmadıkça) gibi geldi bana.

Kesinlikle en büyük handikapı bu. Suyu sürekli döküyorsanız büyük bir sıkıntı değil ama dediğiniz doğru bir tespit.

Elimde kazboyun olmadığı için son 1 haftadı yoğun bir şekilde kullanıyorum. Biraz daha kullanıp, detaylı yazarım.

Kesinlikle en büyük handikapı bu. Suyu sürekli döküyorsanız büyük bir sıkıntı değil ama dediğiniz doğru bir tespit.

Elimde kazboyun olmadığı için son 1 haftadı yoğun bir şekilde kullanıyorum. Biraz daha kullanıp, detaylı yazarım.
Abi uzun kullanımda tecrübelerin neler bununla Hario Drip Air Kettle arasında kaldım, kaz boyunlu kettle yerine termos yanında taşınabilir bir şey arıyorum.

Sırf meraktan ve kapalı sistem olmasından (ısı kaybı Melodrip'e nazaran daha düşük) dolayı bir tane sipariş geçtim.
Yığınla aksesuar (Melodrip, Lilydrip, immersion, hario air drip kettle,...) doldu dolap ama merak da kediyi öldürdü...🥲

Geri