• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Fotoğrafta Illustration...

İsim
Burak ATA
Daha fazla  
İsim
Burak ATA
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade Hand Grinder
Ekipmanlar
Konchero Gooseneck Kettle, Hario V60 Dripper, Hario İmmersion Dripper, Kaliteo Dripper, Kaan Hassas Tartı, Act Refraktometre
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Eskişehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Tepebaşı (Eskişehir)
Etrafınızdaki fotoğrafçı insanların ''Ben fotoğrafta doğallıktan yanayım'' sözlerini duymuşsunuzdur. Ben de çok duydum ve bu bana garip geliyor. Ama bu söz hele ki dijital bir fotoğraf makinesi kullanıcısından gelince daha da çok garipsiyorum. Fotoğrafın anlamı Photo (Işık) ve Graps (Resmetmek) kelimelerinin birleşmesinden doğmuş bir kelime. Yani Fotoğrafçının asıl yaptığı şey ışıkla resmetmek. Analog fotoğraf makinelerinin yani SLR (Single Lens Refleks) çıkmasıyla birlikte fotoğrafta doğallıktan ne yazık ki söz edemiyoruz. Günümüzde dijital programlar vasıtasıyla yapılan rötuş, renk ayarı, fazla olanı çıkarma, eksik olanı ekleme gibi müdahaleler o zamanlar karanlık odada elde kalemle yapılmaktaydı. Sonuçta Fotoğrafçı da bir ressamdır. Tek farkı resimlerinde boya değil de ışık kullanır. Bu sebeple kendi kişisel düşünceme göre fotoğraf konusunda göze hoş gelecek bir konusu ve ana düşüncesi, anlatmak istediği bir olayı olan bir ürün ortaya çıkarmak çok daha önemli. Bu sebeple ortaya güzel bir ürün çıkarabilmek için özgürce oynuyorum çektiğim fotoğraflarla. Hatta bazı fotoğraflarım tamamen sürrealist çalışmalar olabiliyor. Son olarak bu demek değildir ki doğallığı seven insanlar hata yapıyor. Tabi ki yapmıyor bazı insanlar duruluktan ve sadelikten hoşlanabilirler kendilerine de saygım sonsuzdur. Aşağıya özgürce oynadığım sürrealist
fotoğraflardan bir kaç örnek bırakıyorum. İleri ki günlerde bu çalışmalarım kahve konulu fotoğraflar olarak devam edecek. Herkese mutlu günler dilerim.

_DSC0438_2-01.jpgDSCF0881.jpgIMG_9309_1-01.jpgIMG_9475_1-01.jpgLRM_EXPORT_298206495039907_20190410_192622579.jpg

Ben de beğendim, elinize sağlık, peki bu illüstrasyonların bir amacı hedefi var mı, yoksa sadece kendiniz için mi yapıyorsunuz

Ben de beğendim, elinize sağlık, peki bu illüstrasyonların bir amacı hedefi var mı, yoksa sadece kendiniz için mi yapıyorsunuz
Tabi ki genelde portresini çektiğim insanların hobileri hayat görüşleri, meslekleriyle alakalı çalışmalar yapıyorum. :)

Erik Johansson çalışmalarını anımsattı. Onları da çok beğenirim bunlar da çok başarılı olmuş, ellerinize sağlık. :)

Doğallıktan yana söylediklerinize katılıyorum. Kimse güneşsiz bir günde çekilmiş, ışığı az bir fotoğrafı çerçeveletip asmıyor sırf doğal diye, bir çoğu direkt olmamış bu denilerek çöp kutusunu boyluyor. Eğer yapılan işlem sanatçının anlatma gücünü arttırıyorsa sorun yok bence.

Erik Johansson çalışmalarını anımsattı. Onları da çok beğenirim bunlar da çok başarılı olmuş, ellerinize sağlık. :)

Doğallıktan yana söylediklerinize katılıyorum. Kimse güneşsiz bir günde çekilmiş, ışığı az bir fotoğrafı çerçeveletip asmıyor sırf doğal diye, bir çoğu direkt olmamış bu denilerek çöp kutusunu boyluyor. Eğer yapılan işlem sanatçının anlatma gücünü arttırıyorsa sorun yok bence.
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için :)

Geri