• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Espressoda her seferinde aynı noktada channeling

yetanotheruser

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Daha fazla  
İsim
Mustafa
Forumdaki ilk konumu yaşadığım bir sorun üzerine açmış olayım,
bir kaç bir kaç yıl önce hediye gelen essenso espresso makinesi sahibiyim.
Hazırlamaya üşendiğimden ve çok ortalığı kirlettiğinden uzun süredir kullanmıyordum espresso konusunda pek tecrübemde yoktu, ama covid salgını sürecinde
epey uğraştım, biraz araştırdım.
Ancak her türlü durumda aynı noktada çok belirgin bir channeling ile karşılaşıyorum.
Değirmen olarak sözen ve timemore c2 sahibiyim.
Bunlar ile kendim öğüttüğümde bunlar haricinde öğütülmüş kahve ile de
az kahve ile de çok kahve ile de
az yada fazla templeyerek de
farklı kahvelerde
Yani her koşulda :)
aynı noktada channeling oluşuyor.
Duş başlığını söküp temizlediğimde orada da herhangi kir vs yoktu.
Bu sorunu çözebilir miyim kahve sonucunu ne ölçüde etkiler ile alakalı görüşlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• P00703-062541(1).jpg
    P00703-062541(1).jpg
    85.3 KB · Görüntüleme: 82
  • P00713-130100.jpg
    P00713-130100.jpg
    123.6 KB · Görüntüleme: 86
espresso makinanızı bilmemekle birlikte duş başlığında bir soruna benziyor. lakin örnek fotolardaki doldurmaya da baktığımda epey fazla hatta duş başlığına dayanacak kadar yakın bir doldurma olduğunu düşündürdü. kaç gramlık sepet? kaç gram kullanıyorsunuz? 1-2gr daha az doldurarak deneyin derim.

Forumdaki ilk konumu yaşadığım bir sorun üzerine açmış olayım,
bir kaç bir kaç yıl önce hediye gelen essenso espresso makinesi sahibiyim.
Hazırlamaya üşendiğimden ve çok ortalığı kirlettiğinden uzun süredir kullanmıyordum espresso konusunda pek tecrübemde yoktu, ama covid salgını sürecinde
epey uğraştım, biraz araştırdım.
Ancak her türlü durumda aynı noktada çok belirgin bir channeling ile karşılaşıyorum.
Değirmen olarak sözen ve timemore c2 sahibiyim.
Bunlar ile kendim öğüttüğümde bunlar haricinde öğütülmüş kahve ile de
az kahve ile de çok kahve ile de
az yada fazla templeyerek de
farklı kahvelerde
Yani her koşulda :)
aynı noktada channeling oluşuyor.
Duş başlığını söküp temizlediğimde orada da herhangi kir vs yoktu.
Bu sorunu çözebilir miyim kahve sonucunu ne ölçüde etkiler ile alakalı görüşlerinizi bekliyorum.
@NoDRaC , uzman sorusu :)

espresso makinanızı bilmemekle birlikte duş başlığında bir soruna benziyor. lakin örnek fotolardaki doldurmaya da baktığımda epey fazla hatta duş başlığına dayanacak kadar yakın bir doldurma olduğunu düşündürdü. kaç gramlık sepet? kaç gram kullanıyorsunuz? 1-2gr daha az doldurarak deneyin derim.
öncelikle cevap için teşekkürler
makine eskiden olan esse mağazalarının benim anladığım kadarıyla linkteki makinayı markalayıp sattığı bir makina
basınçlı bir sepeti var
https://www.seattlecoffeegear.com/capresso-ec-pro-espresso-cappuccino-machine
ikinci fotoğrafta tam belli olmamış ama epey az var 12gr kadar,
tamamen dolu olan ilk fotoğrafta ise 16 gr
bu aralıkta epey denemem oldu
aslında daha az koydukça çapı artıyor görünüyor.

Merhaba sizde pressurized sepetler olması gerekiyor müsait olduğunuzda fotoğraflarını atar mısınız?

tek bir sepetim var o da bu :)

Ekli dosyalar

• P00716-181944.jpg
    P00716-181944.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 48
  • P00716-182010.jpg
    P00716-182010.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 50
  • P00716-182001.jpg
    P00716-182001.jpg
    65.2 KB · Görüntüleme: 51
Bu sepetle düzgün shot alamazsanız. Sepeti değiştirin, yada altını dremelle kesin.

Kapsül kahve sepetide olabilir bu.

Anladım yeni sepet almak en mantıklısı olacak sanırım,
daha önceden aradığımda 51mm sepet bulamamıştım aliexpressden almam gerekir sanırım

Geri