• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Elektrikli Kahve Öğütücüsü Tavsiyeleri

Merhabalar

Bu aralar ev tipi elektrikli öğütücü bakıyorum. Birkaç marka gözüme çarptı. Eureka, Baratza, Hario, Russell Hobbs, Rommelsbacher.... gibi. Eureka nın çoğu modeli pahalı geldi.. Bir modeli bin küsurlü fiyatlara gördüm. Biraz araştırınca diğer markalarında en uygunu o fiyataymış zaten :D Gel gelelim kullandığınız makinelerden öğütme ayarları, bıçakları, ses düzeyi, temizliği gibi memnun kalıp kalmadığınız özelliklerini yazıp tavsiye edebileceğiniz marka model varsa lütfen yazın.

Fellow Ode gelecek sene sonuna kadar ama onun da fiyatı yüksek gelecektir. Çoğu insan Baratza Encore tavsiye ediyor. Yurtdışı forumlarda da sık rastlıyorum, zor temizlenmesi dışında çok fazla handikabı yok gibi ama yine de alternatif öneriler gelecektir.

Her forumda reklamını yapıyor gibi oluyorum ama eureka mignon perfetto, çeşitli demlemeler yapan ortalama ev kullanıcısının tüm ihtiyacını karşılayacak harika bir değirmen, hem çok güçlü hem oldukça sessiz... Temizliği de kolay. Temizlik sırasında ayarı da bozulmuyor. Hem TinCoffee hem Espressoperfetto sattığı için desteği de iyi olacaktır diye düşünüyorum. Çok seviyorum keratayı, mutfağa da çok yakışıyor krom olanı...

20201022_173802.jpg

Merhabalar

Bu aralar ev tipi elektrikli öğütücü bakıyorum. Birkaç marka gözüme çarptı. Eureka, Baratza, Hario, Russell Hobbs, Rommelsbacher.... gibi. Eureka nın çoğu modeli pahalı geldi.. Bir modeli bin küsurlü fiyatlara gördüm. Biraz araştırınca diğer markalarında en uygunu o fiyataymış zaten :D Gel gelelim kullandığınız makinelerden öğütme ayarları, bıçakları, ses düzeyi, temizliği gibi memnun kalıp kalmadığınız özelliklerini yazıp tavsiye edebileceğiniz marka model varsa lütfen yazın.
Bütçe nedir?

Ne için kullanacaksınız?

Her forumda reklamını yapıyor gibi oluyorum ama eureka mignon perfetto, çeşitli demlemeler yapan ortalama ev kullanıcısının tüm ihtiyacını karşılayacak harika bir değirmen, hem çok güçlü hem oldukça sessiz... Temizliği de kolay. Temizlik sırasında ayarı da bozulmuyor. Hem TinCoffee hem Espressoperfetto sattığı için desteği de iyi olacaktır diye düşünüyorum. Çok seviyorum keratayı, mutfağa da çok yakışıyor krom olanı...

Ekli dosyayı görüntüle 5491
Cillop gibi ama bütçemi aşıyor 😒

Comandante + Motordante döver bence 😁
Red clixli comandanteyle kıyasladım aslında el yordamıyla :) Türk kahvesinde cmd daha öne çıkıyor, espressodaysa farkı hissedecek kadar iyi damağım olmadığını varsayıyorum, bir şeyler farklı geldi, sanki daha temiz bir fincan elde ettim ama çok anlam veremedim. :)

o bütçeye filtre için en iyi değirmen comandante (elektrikli kullanıcısıyım). 2. eli ara sıra düşüyor sıfırı 2100 tl olmuş. filtre öğütüm çok da yormuyor ancak sarmazsa ilerde motordanteyi de düşünebilirsiniz.

bir de şehir efsanesine dönüşmüş çok da bilgi sahibi olmadığımız fuji royal 220 klonu çin değirmenleri var, xeoleo felan di mi @Kahveciningalaksirehberi ;) . coarse öğütüm performansları övülüyor.

son olarak da baratza encore düşünülebilir. m2 burr sett değişimi yapmanız halinde başarılı olduğu söyleniyor.

o bütçeye filtre için en iyi değirmen comandante (elektrikli kullanıcısıyım). 2. eli ara sıra düşüyor sıfırı 2100 tl olmuş. filtre öğütüm çok da yormuyor ancak sarmazsa ilerde motordanteyi de düşünebilirsiniz.

bir de şehir efsanesine dönüşmüş çok da bilgi sahibi olmadığımız fuji royal 220 klonu çin değirmenleri var, xeoleo felan di mi @Kahveciningalaksirehberi ;) . coarse öğütüm performansları övülüyor.

son olarak da baratza encore düşünülebilir. m2 burr sett değişimi yapmanız halinde başarılı olduğu söyleniyor.

Ah ghost ah, yok mu hiç düzgün inceleme 😬

Espresso için kullanacaksanız eğer vücut geliştirmeye ilgi duymuyorsanız el değirmeni tavsiye etmem. Espresso için o fiyat aralığında Cunill alabilirsiniz.

Alanlar var mı ki inceleme olsun :) Daha bugün baktım yine aklıma düştü de. Uzakdoğu'da görüyorum genelde, bazen de Amerikalılar tecrübe ediyor, o kadar. Bebek EK43 kim istemez aslında...

Hatta dün yazmıştım, Kalita'da Cafflano'nun ürünlerini gördüm diye. Cafflano onlara özel üretmiş, bir nevi Gaggia Evolution-Beko 2170 işbirliği yani. Buna benzer şekilde artık Fuji Royal'e mi, Feima'ya mı kime ürettirdilerse bunlardan da yaptırmışlar anladığım kadarıyla, adını da Nice Cut falan koymuşlar.

Geri