• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Coffeemamma Kenya AA+ Kijani Kiboko

Kenya AA+ Kijani Kiboko Sizce hangi pakete ait?

• 1

• 2

• 3

• 4

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Kenya yöresine ait kahvelerin karakteristik özelliklerini paketlerde bulabilecek misiniz bakalım. Anketimize cevap vermeyi unutmayın.

Lütfen kahve poşet numarası belirtmeden yorumunuzu yazdıktan sonra spoiler butonu içinde poşet numarasını yazın.

Kijani Kiboko, Afrika güneşi altında kurutulmuş, tam yıkanmış özel bir kahvedir. Bu kahve, ülkedeki kahve plantasyonlarının
% 30'unu oluşturan küçük kahve çiftlikleri tarafından yetiştirilmektedir. Yetiştirildiği Nyeri, Kenya'nın kalbinde, muhteşem Kenya
Dağı ile Büyük Rift Vadisi arasında yer almaktadır. Bu bölge, ülkedeki en iyi kahveyi üretmekle ünlüdür.
Bu şekilde, fincanda hoş bir siyah frenk üzümü, böğürtlen ve limon kabuğu aroması ile iyi dengelenmiş ve karmaşık bir kahvenin
tadını çıkarabilirsiniz.
Bölge:Nyeri
Tür:Arabica
Varyete:Ruiru11, SL28, SL34
Yükseklik:1600-2000m
Hasat:Elle toplama
İşlem:Tam yıkanmış
Tadım notları: Frenk üzümü, böğürtlen, limon kabuğu

Son düzenleme:
Sadece görüntü ve kokudan oyumu :)

1 numaraya veriyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:
büyük ihtimalle 1 numara Kenya.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yazan notaları alamasam da asidik , kompleks meyve ve çok az dutsu dokunuşlar ile Kenya olabileceğini düşünüyorum.

Kavrum tarihi : 11 Mart 2020

1 numaralı paket

Son düzenleme:
#2 diye düşünüyorum

Edit : Kavrum 11, tadım 22 Mart

Son düzenleme:
13.03 kavrumlu limon ve üzüm alınıyor 4 paket icinde en karakterlisi buydu fakat alıma devam edilir mi bilmiyorum.

Kenya karakteristik özelliğini çok sunmayan ama içildiğinde kenya olmalı bu dediğimiz bir kahve. Kenyaları diğer yörelerden ayıran en temel özelliği kendine has bir asiditesi olması. bu kahvede bu asidite var ama ben tipik kenyayım diyemiyor. üstelik AA+ olmasına rağmen.
ama yinede vasatın biraz üstü diyebilirim. misafirlik ve kahve içmelik.
09 03 2020 kavrumu.

Kenya olduğunu belli eden ancak pek bir numarası olmayan çekirdekti. Kısacası beğenmedim.
09.03.2020 kavrumu
1 numara diyorum

Paketi açar açmaz aldığım koku ile ilk aklıma gelen, çekirdekleri de görünce dedim bu olsa olsa

1 numaralı paket diye

Son düzenleme:
Kavrum: 11 Mart
Tadım: 21 Mart
10 gr kahve / 165 gr su
Sca cupping protokolü ile.
Kırmızı meyve tadı diğer tatların önünde olan, narenciye sertliği diye yorumladığım bitişi ile kendini belli etti. Maalesef yıkanmış bir AA Kenya parlaklığı bulamadım.
1

Son düzenleme:
92 Derece, Forte 4J, Melodrip ile 04:25, 1:16 oran, kalita 155

Limon kabuğu oldukça belirgin olarak çıktığı için Kenya olduğunu düşünüyorum. 10/7 verebilirim. Beğendim.

kenya olduğunu hissettirse de kavrum biraz dark roast olmuş 1:15 demledim ama bir dahakine 1:16 veya 1:17 deneyeceğim
11 mart kavrum

Cupping de anlamak çok zordu. Ben Kenyayım diye bağıran bir asiditeye sahip değil. Hatta kör tadımda çekirdek yapısına bakmadan sadece tadına bakarak Kenya olduğunu anlayanın elini öpmek lazım.
1 Numara

Cupping de anlamak çok zordu. Ben Kenyayım diye bağıran bir asiditeye sahip değil. Hatta kör tadımda çekirdek yapısına bakmadan sadece tadına bakarak Kenya olduğunu anlayanın elini öpmek lazım.
1 Numara

ben :) diğer kahvelerden daha ekşi ordan anlaşılıyor gerçi :)

Açıkçası son zamanlarda bu kadar başarısız demleme hiç yapmadım. Tüm paketi bitirdim peş peşe farklı varyasyonlarda reçeteleri denedim ancak hiçbir fincandan 2. yudumu içemedim. Muhtemelen bende bir sorun vardır diye düşünüyorum, yoksa bu kadar tahammül edilemeyen bir ekşilik olmamalı. V60'da da türk kahvesinde de içemedik. Elimde bir paket daha var açmaya cesaret edemiyorum. Önereceğiniz bir tarif varsa rica ederim. Genel olarak diğer çekirdekler de dahil fazla kavrulmuş geldi bana. :(

Geri