• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Anketi
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firmasını belirlemek için anketimiz başladı, detayları bu konudan öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

CleanCup Coffee

KahveKontu

Aktif Üye
İsim
Mustafa
Daha fazla  
İsim
Mustafa
Değirmen
1zpresso K-Pro
Ekipmanlar
Hario v60 Dripper - Delter Press
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Trabzon ve Çevre İller
İndirim sadece kahvelerdemi olucak arkadaşlar? Delter press alıcaktım ekipmanlarda da olucaksa erteliyim biraz.

KahveKontu

Aktif Üye
İsim
Mustafa
Daha fazla  
İsim
Mustafa
Değirmen
1zpresso K-Pro
Ekipmanlar
Hario v60 Dripper - Delter Press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Trabzon ve Çevre İller

warchildren

Aktif Üye
İsim
Berke
Daha fazla  
İsim
Berke
Değirmen
Molent G50
Ekipmanlar
Hario V60 Cam Dripper / Delter Press / Cu-P Dripper / Bialetti Brikka 2 Cup
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Eskişehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Odunpazarı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Tepebaşı

Yeni Etiyopya da gelmiş, toplu alım Nensebo’su benim için 7/10’du. Bahsedilen çilek, ahududu notaları santa rosa kadar netse 9-9,5 olabilir bu kahve sanıyorum, @batugen ’e güveniyoruz. yakında sipariş geçeceğim :)

rating

İyi Bilinen Üye
İsim
Coşkun
Daha fazla  
İsim
Coşkun
Değirmen
Comandante c40, Molent g50.
Ekipmanlar
Fellow Stagg EKG, Timemore Fish Pour-Over Elektrikli Isı Ayarlı Kettle, Hario V60, Hario V60 Immersion Dripper, French Press, basit filtre kahve makinesi.
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul Anadolu
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Tuzla
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Pendik
Yeni gelen 2 kahveyi denemedim ama iyi olduğuna inanıyorum. Eylülden beri toplu alımlara katılıyorum kesinlikle favori kavurucu oldu @batugen benim için. Özellikle de Colombia El Paseo Anaerobic Washed harika. Sarı erik ve yeşil elma notaları bariz olan çok dengeli bir kahve, denemeyenlere şiddetle tavsiye ederim. Umarım en kısa zamanda santa rosa de cabal gelir :)

miyankizu

İyi Bilinen Üye
İsim
Seyhun
Daha fazla  
İsim
Seyhun
Espresso Makinesi
Delonghi Eco310 , Beko 2170
Değirmen
Graef CM800 ; 1zpresso Q2
Ekipmanlar
V60 02 , Kalita (Güral)
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Bugün Etiyopya Nansebo Refisa yı denedim. Yakın zamanda içtiğim Kawa nın Colombia Guacobia sına çok benzettim. Hatta eşimde ilk içtiğinde aynı yorumu yaptı. Zaten tat profilleri birbirine yakındı. Bu kahveyi İlk geldiğinde uygun fiyattan aldığım için kendimi şanslı hissediyorum. Şu bir gerçek ki kahve iyiyse özensiz de demleseniz kendini belli ediyor. @batugen e de bu güzel kahveyi seçtiği ve potansiyelini ortaya çıkardığı için teşekkür ederim.

Androge0s

İyi Bilinen Üye
İsim
Atakan
Bugün Etiyopya Nansebo Refisa yı denedim. Yakın zamanda içtiğim Kawa nın Colombia Guacobia sına çok benzettim. Hatta eşimde ilk içtiğinde aynı yorumu yaptı. Zaten tat profilleri birbirine yakındı. Bu kahveyi İlk geldiğinde uygun fiyattan aldığım için kendimi şanslı hissediyorum. Şu bir gerçek ki kahve iyiyse özensiz de demleseniz kendini belli ediyor. @batugen e de bu güzel kahveyi seçtiği ve potansiyelini ortaya çıkardığı için teşekkür ederim.
Reçetenizi paylaşabilir misiniz? Bende degassing'in bitmesini bekliyorum.

miyankizu

İyi Bilinen Üye
İsim
Seyhun
Daha fazla  
İsim
Seyhun
Espresso Makinesi
Değirmen
Ekipmanlar
V60 02 , Kalita (Güral)
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Aslında reçetem çok basit misafirler var diye olabildiğince uğraşsız olsun istedim. İyi bir kahve tercih etmişiz bence siz de pişman olmazsınız.

Oran 1:16 (24 gram kahve)
Öğütüm: filtre ile aeropress arası bir kalınlık.
Su : 95 derece Buzdağı
70 gr ön demleme 40. Sn den 1.15 e kadar kalan suyu döktüm. 2. Dk da Rao spin.
Toplam süre 3 dakika sürdü. Buna rağmen çok belirgin tatlar geldi.

Sonraki demlemelerimde süreyi kısaltmak için öğütüm boyutunu artırmayı düşünüyorum.

Reçetenizi paylaşabilir misiniz? Bende degassing'in bitmesini bekliyorum.

Noobkahveci

Aktif Üye
Bu kahveyi Montag'dan da denediniz mi?

miyankizu

İyi Bilinen Üye
İsim
Seyhun
Daha fazla  
İsim
Seyhun
Espresso Makinesi
Değirmen
Ekipmanlar
V60 02 , Kalita (Güral)
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul

Androge0s

İyi Bilinen Üye
İsim
Atakan
B
Aslında reçetem çok basit misafirler var diye olabildiğince uğraşsız olsun istedim. İyi bir kahve tercih etmişiz bence siz de pişman olmazsınız.

Oran 1:16 (24 gram kahve)
Öğütüm: filtre ile aeropress arası bir kalınlık.
Su : 95 derece Buzdağı
70 gr ön demleme 40. Sn den 1.15 e kadar kalan suyu döktüm. 2. Dk da Rao spin.
Toplam süre 3 dakika sürdü. Buna rağmen çok belirgin tatlar geldi.

Sonraki demlemelerimde süreyi kısaltmak için öğütüm boyutunu artırmayı düşünüyorum.
Bu konuda kesinlikle haklısınız, kötü sonuç almak için çabalamak lazım.

Bende demlemelerimi yaptıktan sonra sonuçları paylaşırım ancak hayal kırılığına uğramayacağım kesin.