• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Cafflano Krinder

oguzhanata

Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
Cafflano markasının yeni kicstarter projesi olan bu değirmeni daha önce duymuş muydunuz? Projeyi ve yayınlanan videoları izleyince kamp vs. için ya da sık seyahetlerde yanda taşıma için harika duruyor. Bu linkten proje sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu da öğütüm çeşitlerini ve öğütümdeki tutarlılığı gösteren videoları. Tek bir ürün almak için 45 dolar bağış yapmak gerekiyor ancak Türkiye için 35 dolar da ayrıca kargo ücreti çıkıyor. Eğer 3 kişi birleşip alınmak isterse kargo dahil 150 dolar bağış yapmak yeterli. Yani ortalama 1000 liraya 3 tane Krinder almak mümkün. Belki değerledirmek istenebilir ortaklaşa ne dersiniz?cafflano 2.jpg

Vergi mergi olayları nasıldır ki?

Bununla ilgili ayrıntılı bi açıklama yapmamışlar ama funding kısmında sundukları seçeneklerde normal şartlarda $297 + tax yazarken eğerken şu an dahil olursak yalnızca kargo hariç $110 dolar ödeneceği yazıyor. Tabi ciddi ciddi düşünülünce üreticiye sormak lazım.

300 lira bandında seramik dişli hario mini mill satıldığı bir ortamda bence 3 arkadaş birlikte alınabilir, güncel kurla 400 lira ediyor kargo vergi dahil.

Videolara ve yaptıkları açıklamalara bakılırsa en az "comandante" kadar iyi hatta espressoda vs. daha iyi olduğunu söylemişler. Eğer öyleyse gerçekten fiyatı çok iyi şu an.

Nedense üstten ayarlı değirmenlere pek ısınamadım. Öğütme kolu da çok ergonomik görünmedi gözüme. Ama fiyatına bakılırsa giriş seviyesinde Harioya kesinlikle alternatif olabilir.

Ayrıca, dişli setleriyle alakalı pek iddialı konuşmuşlar; seramikten daha iyi olduğunu söylemeleri anlaşılır da, paslanmaz çelikten de daha iyi diyorlar. Tempered steel, yani paslanmaz ama tavlanmış çelik sanırım bu dişlilerin malzemesi. Teknik bilgisi olan arkadaşlar bekleniyor konuya :)

İtalyan malı diyorlar dişlillere.

Instagram hesaplarını takip ediyordum, bir kaç hafta önce ilk kez orada gördüm değirmeni. İddia ettikleri şeyi, bu fiyata yapabilmeleri için burr dışında neyden kısabilirler acaba? Anladığım kadarıyla materyal ve alt hazne için plastik benzeri bir materyal kullanılmış. Üstten ayar mekanizması da öğütüm aralığını sınırlandıracaktır diye düşünüyorum. Tüm bunlara rağmen homojen öğütüm yapacaksa, ön siparişle f/p ürünü olabilir.

baratza encore var elimde ama hem taşınabilir olması hemde ilerde espresso işine girmeyi düşünmemden dolayı alıp-almamak arasında kaldım :)

Meraktan almak istediğim bir üründü. Proje ilk başladığında daha ucuza veriyorlardı. 30 küsür dolardı Kargo hariç. Kendileriyle shipping ücretinin yüksekliği hakkında görüşmüştüm geçen hafta. İndirmediler tabi. Bana da 3 kişi alırsanız hesaplı olur dediler. 3 kişi bulunursa mantıklı olur bence.

3'er kişilik gruplarla alınabilir bence, üstten ayar işi de çok kolay duruyor. Ayrıca 30 gram kapasiteli olması da hoş.

Ne zaman gönderilecek?
Alımı nasıl organize ediceksiniz?

Tutarlılığı videodan izlediğim kadarıyla Timemore'dan kötü geldi bana? Ne kadar anlaşılır bilmiyorum video ile

Geri