• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Budapeşte Kahve Rehberi

İsim
Levent
Budapeşte'ye yolunuz düşerse, nitelikli kahveyi nerede içebilirim diye bir soru aklınıza mutlaka gelecektir. Aklınıza bu soru gelmiyorsa, kahve yolculuğunuzun başındasınız demektir ve ileride mutlaka bu soruyu soracaksınız :)

Öncelikle Budapeşte'de nitelikli kahveye ulaşım çok kolay. Şehir merkezinde fazlaca sayıda nitelikli kahve dükkanı bulunmakta.

Ona yakın kahve dükkanı denedim ve aralarından özellikle üç tanesini yolu düşenlere öneririm.

Mantra Specialty Coffee Bar
Burada İtalyan Gardelli seçkilerinden istediğiniz kahveyi seçip, V60 ya da başka demleme metotları ile demletebilir, bilgisayarınızı açıp, arkanıza yaslanıp, keyif yapabilirsiniz.

Benim favorim Gardellinin hemen hemen üst sınıf ve normal kahvelerini tatma fırsatı veren bu mekan oldu. Fiyat olarak şaşırabilirsiniz ama Türkiye'den daha ucuz. Örnek vermem gerekirse 2 kişilik bir V60 Gardelli demlemesine 20 TL den az vereceksiniz. Tek kişilik demlemeler de ise 13-17 TL civarında. Buna Gardellinin siyah paket yarışma serileri de dahil.
mantra.jpg

Warm Cup Specialty Coffee
Ufak bir kahve dükkanı ve Avrupa'daki çeşitli kavuruculardan getirttikleri kahveleri demletip içme fırsatınız var. Barn ve Gardelli'den birer kahve denediğim keyifli bir mekan. Kahveleri Comandante el değirmeni ile öğütüyorlar.

Fiyat olarak evet burda da Türkiye'den ucuza kahve içebilirsiniz. V60 demleme 13-17TL civarı.
warmcup.JPG

My Little Melbourne
Burası da güzel kahve içebileceğiniz başka bir kahve dükkanı. Avrupa'daki kavuruculardan seçkiler burada da bulma ihtimaliniz yüksek fakat yukarıdaki ilk iki mekandan denemeye başlamanızı tavsiye ederim.

Afiyet olsun!

Not: Beni en çok şaşırtan şey, kahvenin paket fiyatına oranla, demleme fiyatlarının uygun olması oldu. Maalesef Türkiye'de tam tersi bir politika var.

Son düzenleme:
Merhabalar Budapeste'de içtiğim en lezzetli kahve Fekete ve tamp&pull'daydı. Her ikisinde de filtre kahve içtim, tamp&pull hasbean kullanıyordu, fekete ise yerel kavuruculardan temin ediyor.Hatta üstte ki arkadaşımızın bahsettiği warm cup kurucularından jacab mordy o sıra orada Fekete'de head Barista olarak çalışıyordu, bizzat sohbet ettim ve çok sıcak kanlı bir kahve dostu olduğunu söyleyebilirim.

Restoranlara kıyasla kahve sektörü Budapeste'de hizmet anlamında daha iyi bir konumda olduğunu da ekleyelim. İlgi,alaka, yaptığı işi seven insanlar anlamında.

Merhabalar Budapeste'de içtiğim en lezzetli kahve Fekete ve tamp&pull'daydı. Her ikisinde de filtre kahve içtim, tamp&pull hasbean kullanıyordu, fekete ise yerel kavuruculardan temin ediyor.Hatta üstte ki arkadaşımızın bahsettiği warm cup kurucularından jacab mordy o sıra orada Fekete'de head Barista olarak çalışıyordu, bizzat sohbet ettim ve çok sıcak kanlı bir kahve dostu olduğunu söyleyebilirim.

Restoranlara kıyasla kahve sektörü Budapeste'de hizmet anlamında daha iyi bir konumda olduğunu da ekleyelim. İlgi,alaka, yaptığı işi seven insanlar anlamında.

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Bir sonraki ziyaretimde mutlaka Tamp&Pull ve Fekete'ye uğrayacağım.

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Bir sonraki ziyaretimde mutlaka Tamp&Pull ve Fekete'ye uğrayacağım.
Öncesinde de Bock Bisztró bir yemek yiyip bunlardan birine gidebilirsiniz :) ikisine de yürüme mesafesi

Geri