• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

AILA Specialty Coffee Culture

Bu çok iyi haber arkadaşlar almış hepsi memnundu sadece öneri isteyeceğim deneyenlerden, fiyatları da çok iyi indirim de var. Acil öneri lütfen stoklar bitmeden alayım biraz.
Las flores benim şahsi önerim ve pache de en az onun kadar iyimiş ,ben ikisinide aldım

Herkese merhaba

@TayfunTmr öncelikle ilgin icin sana teşekkür ederiz. Son wush wush bükücü olarak sonuncu paketi sana hazirlicaz. ;)

Elimizden geldiğince indirim yaptik. Umarim herkese hitap edebilir.

Herkese güzel, kahveli bir gün...

Alp / AILA

Herkese merhaba

@TayfunTmr öncelikle ilgin icin sana teşekkür ederiz. Son wush wush bükücü olarak sonuncu paketi sana hazirlicaz. ;)

Elimizden geldiğince indirim yaptik. Umarim herkese hitap edebilir.

Herkese güzel, kahveli bir gün...

Alp / AILA
Alp bey kahveler tahmini olarak Türkiyede ne zaman kargoya berilmiş olur?

20 Nisan haftası gibi planladik. Bir aksilik olmazsa kargo çıkışları yapılınca bilgilendirme de göndermiş oluruz.

Sevgiler

Alp / AILA

Haşim Bey'in çok kıymetli bir sözü var videoda,"Keşke imkan olsa da karaftaki kokuyu paylaşabilsek."diye.Keske kahveyi de paylaşabilsek,vallahi kokusunu tadını özlemişim 😂 Bugün hem pache hem sarı burbon yüzümü güldürdü çok şükür denedigim diğer çekirdeklerin aksine.Pache la aynı parametrelerde denedim,hızlı da bitti ama bir kuruluk bırakıyor, damakta hafif bitter kalıyor, öğütümde daha kalına giderek çözülecek bir konu,tam klik bulunca yine bugün içtiğim kahve başlığında yer vereceğim.

90°
K-Max 70
Cafec Trad.
4*60 yavaş,sakin döküşler
Bitiş 1:55
Elinde olanlar bu şekilde demlemeye başlayıp damak zevklerine göre reçeteyi sekillendirebilirler.

Son düzenleme:
Kavurucu: AILA
Çekirdek: Las Flores- Jhoan Vergara
Brewer: Hario V60 plastik
Kavrum Tarihi: 15.04.2024
Filtre: Cafec TH3
Öğütüm: Cmd 20 klik
Su Detayları: Nestle ve saf su ile 75 ppm ye düşürüldü 93 c
Toplam Süre: 2.21
Kahve Miktarı: 15g
Oran: 1/16
Demleme Basamakları: 60x4 döküş=240 ml
60 ml 30 sn bloom 30 sn den sonra 60 ml 55 sn den sonra 60 ml 1.20 sn den sonra 60 ml.
Çıktı: Parlak asiditeli orta gövdeli sıcakken daha çok limon otunu andıran tatlar, ılıdıkça mango tadı ön plana çıkıyor, soğudukça gayet keyifli
bir bardak ortaya çıktı.
1. kahvemiz ok diğer 2 kahvelerde sıra emeğine sağlık @Alp Giray

Guatemala Finca La Senda - Pache Natural Wild Yeast
Comandante 18 Klik - 40 lı Hario Filtre
Nestle Purelife - 93C
40-120-200 (İlk ve son döküşler swirl) - Bitiş 2.25

Kahve bana nedense "Çikolata ve Böğürtlenli" Magnum dondurmayı anımsattı :D Daha şarapsı bir kahve bekliyordum fakat aksine gövdesi yüksek olmayan tadında da hiç burukluk olmayıp dengeli bir tatlılığı olan ve meyve suyunun bir tık daha yoğunu (şeftali suyu denebilir) hissiyatlı bir bardak elde ettim. Yeast fermantasyon olmasına rağmen de tertemizdi. Kırmızı meyveler ve kaliteli bir bitter çikolatayı andıran net notalarıyla hoşuma giden bir kahve oldu.

Kolombiya Las Flores - Java Yıkanmış
Comandante 19 Klik - Bol Poşet Hario Filtre
Pirsu - 94C
40-140-240 (İlk ve son döküşler swirl) - Bitiş 2.35

Bu kahveyi tek bir kelimeyle tanımlamam gerekseydi "Ferahlatıcı" derdim. Çok keyifli bir asiditesi var limon tarafında fakat oldukça tatlı. Gövdesi düşük, meyve suyu hissiyatı veriyor.Epey de floral. Florallik demişken; bazen içtiğim kahvelerdeki tatlar zihnimde bazı görüntü çağrışımlarına sebep oluyor, bu kahveyi içerken de sanki uçsuz bucaksız yüksek rakımlı bir bahçede ağaçların arasındaymış gibi hissettim.

AILA ile ilk deneyimim oldukça tatmin edici oldu.WhatsApp Image 2024-05-16 at 20.25.52.jpeg

Son düzenleme:
Kolombiya Las Flores - Java Yıkanmış
Comandante 19 Klik - Bol Poşet Hario Filtre
Pirsu - 94C
40-140-240 (İlk ve son döküşler swirl) - Bitiş 2.35

Bu kahveyi tek bir kelimeyle tanımlamam gerekseydi "Ferahlatıcı" derdim. Çok keyifli bir asiditesi var limon tarafında fakat oldukça tatlı. Gövdesi düşük, meyve suyu hissiyatı veriyor.Epey de floral. Florallik demişken; bazen içtiğim kahvelerdeki tatlar zihnimde bazı görüntü çağrışımlarına sebep oluyor, bu kahveyi içerken de sanki uçsuz bucaksız yüksek rakımlı bir bahçede ağaçların arasındaymış gibi hissettim.

AILA ile ilk deneyimim oldukça tatmin edici oldu.
Afiyet olsun,lütfen bana Los Nogales'in de elinizde olduğunu soyleyin 🥲🥹 Çekirdeklerin üçü de ayrı güzel ama Los Nogales'i hep ayrı bir yere koyuyorum.Onceki kavrumu daha çok tereyağlı bir unlu mamül hissiyatı verirken bu kavrum çilek daha baskın gibi geldi ama ikisi de müthişti.Ondan sonra Finca La Senda Pache geliyor benim için en son Las Flores ama bu kötü olduğu anlamına gelmiyor.Sanirim Las Flores'le benzer karakterde son zamanlarda çok çekirdek tukettim bu yüzden diğerleri benim için daha etkileyici oldu.Aila'dan sipariş gececeklere Los Nogales'i özel olarak tavsiye ediyorum 😊

Son düzenleme:
Afiyet olsun,lütfen bana Los Nogales'in de elinizde olduğunu soyleyin 🥲🥹 Çekirdeklerin üçü de ayrı güzel ama Los Nogales'i hep ayrı bir yere koyuyorum.Onceki kavrumu daha çok tereyağlı bir unlu mamül hissiyatı verirken bu kavrum çilek daha baskın gibi geldi ama ikisi de müthişti.Ondan sonra Finca La Senda Pache geliyor benim için en son Las Flores ama bu kötü olduğu anlamına gelmiyor.Sanirim Las Flores'le benzer karakterde son zamanlarda çok çekirdek tukettim bu yüzden diğerleri benim için daha etkileyici oldu.Aila'dan sipariş gececeklere Los Nogales'i özel olarak tavsiye ediyorum 😊
Teşekkür ederim :) Maalesef elim epey doluyken sipariş geçtiğimden son dakika bahsettiğiniz kahveyi sepetten çıkartmıştım, şimdi keşke alsaymışım diyorum. Övgüyle bahsedilen bir kahve olduğunu gördüm genel olarak.

Las Flores özellikle de son dönemde tükettiğim Geishalar ile çok benzer (la loma gibi). Bu bakımdan dediğinize katılıyorum.

• Sad
Tepkiler: DtB
Geri