• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Aeropress Go Türkiye Satışı

Şu anki kurla 290 lira civarı aeropress söylediğiniz sitede. Gümrük vergisi uygulanmadı mı ? Ne kadar sürede geldi ?
Dedim ya kahvelerle beraber söyledim, onların zaten shippingi ve vergisi olacaktı, aeropress yanlarında kendi maliyeti ile gelmiş oldu. 245kron, o zamanki kurla 250tl idi. 6 gunde elime ulasmislardi

Delter ve aero birbirinin muadili ürünler değil. kahve yaparken kullandıkları yöntem çok farklı, dolayısıyla sonuç da aynı şekilde.
%100 Katılıyorum farklı yöntemler bunu bilerek fikrimi değiştirdim muadili kelimesini yazmadım sırf böyle düşünülür diye tekrar etmiş olayım aeropress ''immersion method'' delter ise ''injection method'' ancak muadillikten çok aeropress den ses seda yok😕 ancak @batugen ne kadar darlasak da saolsun hep cevapladı teşekkür ediyorum tekrardan 🙏🏻😊

Dedim ya kahvelerle beraber söyledim, onların zaten shippingi ve vergisi olacaktı, aeropress yanlarında kendi maliyeti ile gelmiş oldu. 245kron, o zamanki kurla 250tl idi. 6 gunde elime ulasmislardi

Kahvelerin vergisi var da aeropress'in yok mu? Hepsinin vergisi kendine. Uygulanmışsa aeropress'e de ayrıca 50 lira vergi çıkmıştır. Uygulanmadı diyorsanız tamam

Aeropress şu sitede 23,31 € görünüyor arkadaşlar. Oldukça uygun ancak 29,9 € shipping ücreti var. Bu shipping ücreti birden fazla adet alsanız da aynı çıkıyor sanki. Belki 5-6 kişi birleşip toplu alırsa kargo ücretini bölüşmüş olur ve kişi başı 28 € gibi bir tutara alınmış olur. Vergi hariç yaklaşık 250 TL eder. Ayrıca firma ile yazışıp ilave bir indirim talep edebilirsiniz.

Aeropress şu sitede 23,31 € görünüyor arkadaşlar. Oldukça uygun ancak 29,9 € shipping ücreti var. Bu shipping ücreti birden fazla adet alsanız da aynı çıkıyor sanki. Belki 5-6 kişi birleşip toplu alırsa kargo ücretini bölüşmüş olur ve kişi başı 28 € gibi bir tutara alınmış olur. Vergi hariç yaklaşık 250 TL eder. Ayrıca firma ile yazışıp ilave bir indirim talep edebilirsiniz.

Gümrükte birden fazla satın alma dikkat çekebilir.

Max 2 olur 3. De patlar.Tabi kesin değil belki 6-7 tane alirsın bakmazlar.Ama 2-3 tanede bile takılma riski fazla bir de gumruk vergisi eklenecek falan derken ugraşmaya değmez bence.Bunların bir sınırı yok memur eğer ticari olduğunu duşunurse şansinız yok.2 tane bile takılır

Avrupa ülkeleri için %18 gümrük vergisi uygulanıyor diye biliyorum. Ama değişmiş olabilir.
Belli bir standartı yok bence kafalarına göre yazıyor memurlar. 2$lık aliexpress ürününe 18tl çıktı ama yine yurtdışından gelen çok daha pahalı gooseneck kettlea 40tl gibi bişey ödemiştim.

Belli bir standartı yok bence kafalarına göre yazıyor memurlar. 2$lık aliexpress ürününe 18tl çıktı ama yine yurtdışından gelen çok daha pahalı gooseneck kettlea 40tl gibi bişey ödemiştim.
Minimum bedel var, 1$ da olsa, 5$ üstünden hesaplanıyor. 5$ * 20%+0.8+8 TL olarak.

Görünen o ki yakın zamanda aeropress satışları stoklarda olmayacak. Dolar 5-5,5 arasında iken 290 TL civarına satılıyordu. Kurdaki % 40 lık artış+ilave gümrük vergileri falan derken 400 TL den yüksek fiyatlara gelecek gibi duruyor.
Aliexpress de Yuropress diye bir ürün var. Aeropress in benzeri. Fiyatı 22,5 $ yaklaşık 170 TL. Kuponlarla daha uygun fiyata getirilebilir. Vergisi de 30-40 TL olur kanımca. (En fazla toplam 200 TL civarına gelir) Aeropress bekleyenler ve bütçesi düşük olanlar inceleyip düşünebilir.

Ben de aeropress ve delter press ürünlerinin Türkiye stoklarına girmesini bekliyorum. Eğer 450 lira gibi fiyatlardan satılacak ise coffee collectiva'dan alacağım gibi duruyor. 2 tane de kahve + aeropress 72.25 dolar shipping 18.25 dolar 90.5 dolara geliyor. İnşallah fahiş vergilendirme olmaz. Artısı yurtdışında satılan kahve deneyimlemiş olurum. Eksisi tabi ki kargo beklemek ve vergi. Kargo gerçi 1 hafta gibi süreç gösteriyor fakat kargonun yolda başına bir şey gelirse bunun sıkıntısı var.

Geri