• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Yeni Fellow Setup

sinoergin

Yeni Üye
İsim
Sinan
Daha fazla  
İsim
Sinan
Aslında konuyu açma amacım mutluluk/sevinç olayını beni anlayacak bir kaç kişiyle paylaşmaktan başka bir şey değil. Hepimizin bu konuda ufak bir kaç hayali vardır. Elektrikli değirmen, daha iyi bir kettle vs. Bugün bunu paylaşmak istedim.

Yeniler;
Fellow Ode Gen 2
Fellow EKG Pro

Not: Bir gün tartıyı da Fellow yapacağım :D

Ekli dosyalar

• img-6804-65dc5cebe7b7a.jpeg
    img-6804-65dc5cebe7b7a.jpeg
    229.6 KB · Görüntüleme: 194
  • IMG_6813.jpeg
    IMG_6813.jpeg
    183.9 KB · Görüntüleme: 198
Son düzenleme:
Aslında konuyu açma amacım mutluluk/sevinç olayını beni anlayacak bir kaç kişiyle paylaşmaktan başka bir şey değil. Hepimizin bu konuda ufak bir kaç hayali vardır. Elektrikli değirmen, daha iyi bir kettle vs. Bugün bunu paylaşmak istedim.

Yeniler;
Fellow Ode Gen 2
Fellow EKG Pro

Not: Bir gün tartıyı da Fellow yapacağım :D
Keyifli demlemelerde kullanın. Çok şık duruyor gerçekten, bu sete bir de Tally Pro yakışır...

Opsiyonel olarak da Comandante'ye Black Crank :D

Keyifli demlemelerde kullanın. Çok şık duruyor gerçekten, bu sete bir de Tally Pro yakışır...

Opsiyonel olarak da Comandante'ye Black Crank :D
Not olarak düştüğüm gibi Tally Pro şahane olur. Bundan sonra CMD ne kadar kullanırım, bilmiyorum ya :D Ode; P3 işlemciden Core2Duo geçmişsin gibi bir şey yarattı. Daha çok şaşırdığım şey ise CMD göre daha az statik yapması diyebilirim

Ben de ekg pro aldım yıl sonuna doğru da ode almayı planlıyorum. Benim de tartı yükseltme planım var sizin gibi 😀

Bu ikiliyi fotoğrafta görmek bile huzur veriyor:) İyi günlerde kullanın

Fellow Ode Gen 2 Sahibi olarak espresso yapmak için hangi öğütücüyü kullanıyorsunuz ? Tabi yapıyorsanız ?

Kahvebi.com üzerinden sipariş geçmeden önce ikili (Gen2 + Tartı) sette 3.000₺ fiyat avantajı olduğunu gördüm, attım sepete. Adamlara sordum fiyat avantajı dışında bir farklılık var mı diye. “Fiyat eski kalmış , fiyatı güncelledik” dediler ve fiyatı 4.340₺ arttırdılar. Sepette eski fiyat ödeme ekranında yeni zamcıklı fiyat çıkıyor.
Şu zamcığa rağmen Zaten ürünleri ayrı ayrı alınca 1.250₺ daha ucuza alıyorum. Bir de 250₺ lik indirim kodundan bahsediyorlar mesajlarında ..
Normal bir satıcı, kit diye satılan ürünlerde fiyat indirimi yapar tekel olunca aksine bindirim yapıyorlar 😁

Almıyorum öğütücü felan, arkadaşımın mekanından taze öğütülmüş kahve almaya devam edeceğim.

Ekli dosyalar

• IMG_6428.jpeg
    IMG_6428.jpeg
    34.8 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_6429.jpeg
    IMG_6429.jpeg
    67 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_6430.jpeg
    IMG_6430.jpeg
    47.7 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Fellow Ode Gen 2 Sahibi olarak espresso yapmak için hangi öğütücüyü kullanıyorsunuz ? Tabi yapıyorsanız ?

Kahvebi.com üzerinden sipariş geçmeden önce ikili (Gen2 + Tartı) sette 3.000₺ fiyat avantajı olduğunu gördüm, attım sepete. Adamlara sordum fiyat avantajı dışında bir farklılık var mı diye. “Fiyat eski kalmış , fiyatı güncelledik” dediler ve fiyatı 4.340₺ arttırdılar. Sepette eski fiyat ödeme ekranında yeni zamcıklı fiyat çıkıyor.
Şu zamcığa rağmen Zaten ürünleri ayrı ayrı alınca 1.250₺ daha ucuza alıyorum. Bir de 250₺ lik indirim kodundan bahsediyorlar mesajlarında ..
Normal bir satıcı, kit diye satılan ürünlerde fiyat indirimi yapar tekel olunca aksine bindirim yapıyorlar 😁

Almıyorum öğütücü felan, arkadaşımın mekanından taze öğütülmüş kahve almaya devam edeceğim.
Öncelikle selam. Espresso yapmıyorum. En fazla mokapot denedim. CMD ile ayırabileceğim net bir mokapot oranı yakalamadım çünkü bir kere falan denedim diyebilirim.

Ben amazon.it üzerinden aldım. Seyahatim sırasında da getirdim. Amazon.it üzerinden tax free de çok çok hızlı ve çok kolay şekilde aldım. Grinder + Kettle buradaki toplam fiyatların yarısına mal ettim diyebilirim.

Hocam kullandığınız zaman içinde oluşan fikirleriniz nasıl? Paylaşırsanız memnun olurum.
Bunu yakın zamanda cevaplayacağım. Hem kettle (hold olayına tam alışamamıştım) hem grinder yeni olunca, öğütülmüş kahvenin çıktısına ve döküşlere özellikle odaklandım. Aldığımdan beri 1kg yakın pink star tükettim sadece. Birde elimde az olan iki kahveyi blend yapmıştım. İşin ilginci pink star hiç CMD ile yapmamıştım hala daha da yapmadım. Her grind seviyesinde farklı lezzet aldım fakat daha çok hangi grind seviyesi ve hangi derecede bitişi düşürebilirim diye odaklandım. Hafif gövdesi olan, düşük tatlılık, yüksek asidite bir sonuç yakaladım 1kg a yakın aynı kahveyi yapınca :D Şunu çok net diyebilirim; hiç görmediğim kadar homojen bir öğütüm var. Benim için en şaşırtıcı bu oldu. CMD ile farklarına da yakında geçeceğim. Bir kaç lezzetli olabileceğini düşündüğüm çekirdek aldım. İkisi ile de benzer mikronlarda öğütüp, farklara bakacağım. ve tabi hepsini bir yana bırakırsak, kettle hold ve elektrikli öğütücü bambaşka bir zaman tasarrufu sağladı :D

Güle güle kullanın. Şu Stagg'in renkli olanları da benim hayallerimde :)

Geri