• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Whatsapp grubu, ekipman alım ve aylık alımlar

Merhaba arkadaslar çeşitli sebeplerden dolayı whatsapp gruplarında olamayan veya olmayı tercih etmeyen arkadaşlarda var aramızda ve bu arkadaşlarımız çeşitli alımlardan veya aylik alimlarin nasil olacaklarindan haberleri olmuyor aslinda forumun amaci birlik icinde organize olmak en yeni baslayan kahve severinden en tutkulu kisiye kadar ulasmakti fakat is oyle bir noktaya gelmis ki whatsapp grubunda yoksan alimlarda yoksun forumun ozune yakismadigini düşündüğüm icin çözüm onerileri olacagini düşünüyorum sizce nasil olmali?

En basit çözüm Whatsapp grubunun kurulduğu gibi bir mail grubu kurmak olur sanırım. WhatsApp'ta duyuru yapar gibi buradan herkese mail gönderilir.

Merhaba kampanyaları takip ediyorsanız firmanın talebi doğrultusun da hareket ediyoruz. Firma açık ortamda duyrulmasını istiyorsa veya izin veriyorsa yazıyoru. Bakınız hario, kahvefabrikası kampanyaları. Ama firma bu bilgilerin paylaşılmasını istemiyorsa kendi ticari faaliyetleri göz önünde bulunduruyorsa bunada saygı göstermek zorundayız.

Mail grubu hem istenmeyen postaya düşmesi hem de hızlı iletişim sağlanamaması açısından problemli.Wp grubuna neden girmek istemediğinizi anlamıyorum. Ayda 3-4 defa duyuru yapılıyor

WhatsApp gibi bir platformda olmayı tercih etmemek, bunu göze almaktır bence. Yani büyük çoğunluğun buluşabildiği tek platform WhatsApp. Herkesi memnun etmek çok zor. Başka alternatifler için de başka insanların memnuniyeti tartışılacak.

Merhaba arkadaslar çeşitli sebeplerden dolayı whatsapp gruplarında olamayan veya olmayı tercih etmeyen arkadaşlarda var aramızda ve bu arkadaşlarımız çeşitli alımlardan veya aylik alimlarin nasil olacaklarindan haberleri olmuyor aslinda forumun amaci birlik icinde organize olmak en yeni baslayan kahve severinden en tutkulu kisiye kadar ulasmakti fakat is oyle bir noktaya gelmis ki whatsapp grubunda yoksan alimlarda yoksun forumun ozune yakismadigini düşündüğüm icin çözüm onerileri olacagini düşünüyorum sizce nasil olmali?

Selam,

Eğer güvenlik endişeniz varsa whatsapp grubunda 250 kişi var, %95'inin avatarı görülmüyor ve üstüne grup sadece yöneticilerin yazımına açık; dolayısıyla konuşma da olmuyor. Oradaki 250 kişinin numarasının rastgele oluşturulmuş sallama numara ile hiçbir farkı yok yani, hemen hemen herkes anonim, siz de öyle kalabilirsiniz.

Merhaba kampanyaları takip ediyorsanız firmanın talebi doğrultusun da hareket ediyoruz. Firma açık ortamda duyrulmasını istiyorsa veya izin veriyorsa yazıyoru. Bakınız hario, kahvefabrikası kampanyaları. Ama firma bu bilgilerin paylaşılmasını istemiyorsa kendi ticari faaliyetleri göz önünde bulunduruyorsa bunada saygı göstermek zorundayız.

Mail grubu hem istenmeyen postaya düşmesi hem de hızlı iletişim sağlanamaması açısından problemli.Wp grubuna neden girmek istemediğinizi anlamıyorum. Ayda 3-4 defa duyuru yapılıyor

Tek taraflı duyuruların yapıldığı ve alımlarında anlık değil belli süreçte olduğu düşünülürse aslında WhatsApp kadar hızlı bir iletime gerek olmayabilir. Ya da mail de yeterli olabilir bunun için.

Tek taraflı duyuruların yapıldığı ve alımlarında anlık değil belli süreçte olduğu düşünülürse aslında WhatsApp kadar hızlı bir iletime gerek olmayabilir. Ya da mail de yeterli olabilir bunun için.

Savunduğunuz teze göre evet. En basit örnek alımın kapanacağı gün tekrar duyuru yapılabiliyor, canlı yayın etkinliklerine tekrar başlayacağız bunların bilgilerinin paylaşımı vb maile göre çok daha hızlı oluyor. Bunun çözümü şu olur kahve kulübü uygulaması yazılırsa oradan anlık bildirimler gönderilebilir.

Savunduğunuz teze göre evet. En basit örnek alımın kapanacağı gün tekrar duyuru yapılabiliyor, canlı yayın etkinliklerine tekrar başlayacağız bunların bilgilerinin paylaşımı vb maile göre çok daha hızlı oluyor. Bunun çözümü şu olur kahve kulübü uygulaması yazılırsa oradan anlık bildirimler gönderilebilir.
Alım hariç anlık iletişim gereken konular için yeterli olmayabilir doğru ama anladığım kadarıyla sorun yalnıza aylık kahve alımında. Peki forum bünyesinde üye olmayanların göremeyeeği bir konu açmak mümkün mü?

Bu konu neden her defasında gündeme geliyor arkadaşlar, herkes için kolaylık olsun diye milyarlarca kullanıcısı olam WhatsApp’ı tercih ettik, daha bir defa olsun eksikliğini görmedik (grup katılımcı sayısı sınırı hariç)

Foruma üyelik şartı olduğu gibi, WhatsApp grubuna katılım da şarttır (firma ve/veya başka duyurular gizli yapılmak istenmediği sürece)

WhatsApp kullanmıyorum/tercih etmiyorum demek ile internet tarayıcısı kullanmıyorum demek benim gözümde eşit, düzen gayet güzel işliyor, mesaj yükü yok, sadece duyurular yapılıyor.

Bu konu neden her defasında gündeme geliyor arkadaşlar, herkes için kolaylık olsun diye milyarlarca kullanıcısı olam WhatsApp’ı tercih ettik, daha bir defa olsun eksikliğini görmedik (grup katılımcı sayısı sınırı hariç)

Foruma üyelik şartı olduğu gibi, WhatsApp grubuna katılım da şarttır (firma ve/veya başka duyurular gizli yapılmak istenmediği sürece)

WhatsApp kullanmıyorum/tercih etmiyorum demek ile internet tarayıcısı kullanmıyorum demek benim gözümde eşit, düzen gayet güzel işliyor, mesaj yükü yok, sadece duyurular yapılıyor.

Herkes için böyle olmayabilir.

1000 kişilik kredi kartı ve kimlik bilgileri satılık 25₺ nşcdıvbrsıl yanlış yere yazdım pardon.
WP grup/editör olayları niye bu kadar kasılıyor anlamıyorum. Daha önceden yaşanan ve sonrasında yaşanacak olumsuzluklar düşünülerek en güvenli/hızlı yol olarak tercih edilmiş durumda. Bu durumu Telegram ile denedik ve gördük.
WP grubunda gizlilik için olmak istemiyorsanız kolay/hızlı öneriniz varsa uygulanabilir tabii. Ama mevcut durumdan daha iyi koşulları sağlayıyorsa/sağlayacaksa.
Herkese telefon numarası ve wp üzerinden rahatça erişebiliyorsunuz ama bir mail ile zor.

Ben de bazı konuların özellikle aylık toplu alımların forum dışında bir mecraya taşınmasını doğru bulmuyorum. Güvenlik falan gibi bir çekincem de yok sadece sürecin WP ile yürütülmesi bir dayatmadır ve bunu kabul etmiyorum. Daha önceki bazı toplu alımlara katılmış ve memnuniyet duymuş biri olarak mevcut WP uygulaması devam ettiği sürece katılmayacağım. Bunu sorun etmeyip katılanlara da saygı duyuyorum ve saygı bekliyorum. Forumdaki bir başlık altında sürecin yürütülmesini kabul eden tedarikçilerle devam edilirse bende yeniden bu aktivitelere katılmaya devam ederim. Duyurular da pekala forum üzerinden herkese açık olarak yapılabilir hatta yapılmalı. Forum içinde forum mantığı doğru değil. Yarın daha gizli duyurular için başka bir alt WP grubu daha mı kurulacak bu mantıkla.

Ben de bazı konuların özellikle aylık toplu alımların forum dışında bir mecraya taşınmasını doğru bulmuyorum. Güvenlik falan gibi bir çekincem de yok sadece sürecin WP ile yürütülmesi bir dayatmadır ve bunu kabul etmiyorum. Daha önceki bazı toplu alımlara katılmış ve memnuniyet duymuş biri olarak mevcut WP uygulaması devam ettiği sürece katılmayacağım. Bunu sorun etmeyip katılanlara da saygı duyuyorum ve saygı bekliyorum. Forumdaki bir başlık altında sürecin yürütülmesini kabul eden tedarikçilerle devam edilirse bende yeniden bu aktivitelere katılmaya devam ederim. Duyurular da pekala forum üzerinden herkese açık olarak yapılabilir hatta yapılmalı. Forum içinde forum mantığı doğru değil. Yarın daha gizli duyurular için başka bir alt WP grubu daha mı kurulacak bu mantıkla.

Forum içinde forum değil, zaten Kahve Kulübü bir whatsapp grubu olarak kuruldu?

Fikrinize saygı duyarız, dayatma değildir, katılıp katılmamak tercihinizdir, daha iyi ve pratiğini bulana kadar sistem böyle devam edecektir.

Forum içinde forum değil, zaten Kahve Kulübü bir whatsapp grubu olarak kuruldu?

Fikrinize saygı duyarız, dayatma değildir, katılıp katılmamak tercihinizdir, daha iyi ve pratiğini bulana kadar sistem böyle devam edecektir.

Olayin çok farklı sebepleri olabilir mesela "benide gruba alin" demek bazisina ters gelebilir.

Benim onerim herkese bir uye numarasi verilmesi ve uye numarasi girilerek limitler dahilinde firmalardan alimlar yapilabilir boylece bu ay şu firmadan alim yapiyoruz dendiginde uye no girilip alinabilir

Olayin çok farklı sebepleri olabilir mesela "benide gruba alin" demek bazisina ters gelebilir.

Benim onerim herkese bir uye numarasi verilmesi ve uye numarasi girilerek limitler dahilinde firmalardan alimlar yapilabilir boylece bu ay şu firmadan alim yapiyoruz dendiginde uye no girilip alinabilir
Boylece sadece whatsappdaki uyeler degil forumdaki üyelerde yararlanmis olur

Push bildirim şart; mail ve benzeri iletişim yollarında olabilecek iki ihtimali söyleyeyim: “gereksiz’e düştü” “görmedim”

Whatsapp haricinde bir iletişim programı kullanılmamasının sebebi de, halihazırda milyonlarca kullanıcısı olması. Telegram yüklemeye çekinebilir insan (en doğal hakkı), ama telefonlara default yüklü gelen WhatsApp’ı kullanmıyorum diyene yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

Kahve Kulübü uygulaması mükemmel olur, ama onu da kullanmak istemeyen çıkar, herkesi mutlu etmek im-kan-sız. Telegram’a geçmeyi de denedik, faciaydı, o yüzden şimdilik tek çare bu.

Böyle bir şey firma için olası olmaz. Teknik olarak firma forum sistemini bir şekilde kendine entegre etmesi gerekir.

Bence en optimum çözüm, forum içinde bir çözüm olması. Üye olmayanın göremeyeceği özel mesaj, veya sadece üyelere açık konu başlığı yada üyelik mailine mesaj gibi.

WP kullanıyorum, kulübün wp'ınada üyeyim. Ama Wp kullanmayan yada wp bir şekilde katılmak isteyenleri anlıyorumda.

Geri