• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Timemore Chestnut SLIM (Filtre)/ SLIMS (Espresso) El Değirmeni İncelemesi

İsim
Levent
Merhabalar,

El değirmeni incelemelerine devam ediyorum. Umarım bir faydası oluyordur. Bu hafta Timemore un el değirmenlerini tek tek incelemeye çalışıyoruz. Sırada Nano ve bir sürpriz değirmen var.

Sorularınız ya da istediğiniz bir deneme varsa, elimde değirmenler varken denemeye çalışırım. @PepukKahve

İki farklı kesiciyi de inceledik.
  • G1 (38mm çelik konik kesici)
  • G1S (38mm titanyum nitrit kaplı karbon çelik)
Not: Merak edenler varsa ürünlerin bir kısmı kendi değirmenlerim, bir kısmını da Yiğit Bey'den incelemek için ödünç aldık.

İnceleme Youtube ve aşağıdaki linkten izlenebilir. Yeni inceleme istediğiniz varsa elimizden geldikçe ve zaman yarattıkça destek olmaya çalışırız. Abone olup, beğenmeniz ve hatalarımızı iletmeniz yeterli :)

Hocam pour over için elektrikli bir değirmen alacağım. Yanına Türk kahvesi için kullanacağım uygun fiyatlı el değirmeni düşünüyorum. Yani evet asıl amacı TK olacak.

Hocam pour over için elektrikli bir değirmen alacağım. Yanına Türk kahvesi için kullanacağım uygun fiyatlı el değirmeni düşünüyorum. Yani evet asıl amacı TK olacak.
almanız gereken kesinlikle sözen, değirmenin üretim amacı zaten tk. ama sizi çok uğraştırır.

Teşekkürler Levent Bey. Kısa ve öz bir karşılaştırma olmuş. Olması gerektiği gibi ağırlıklı olarak kesici ve mil farklarına odaklanmışsınız. Titanyum kesiciye geçme kararımı kesinleştiremiyordum. Çok yardımı oldu. (y)
Sanırım kesici değiştirirken mili de değiştirmek anlamlı olacak.

Teşekkürler Levent Bey. Kısa ve öz bir karşılaştırma olmuş. Olması gerektiği gibi ağırlıklı olarak kesici ve mil farklarına odaklanmışsınız. Titanyum kesiciye geçme kararımı kesinleştiremiyordum. Çok yardımı oldu. (y)
Sanırım kesici değiştirirken mili de değiştirmek anlamlı olacak.
Asıl değişim kesicide :) Mil biraz ayrıntı kalıyor Slim için.

Beğendiğinize de sevindim. Kullanıcı tecrübeleri üzerine yoğunlaşmaya çalışıyorum. Yoksa ürün tanıtımı gibi oluyor :)

Son düzenleme:
Hocam, sözen öneriliyor fakat ben bir süre kullandım çok güzel kahve öğütüyor evet ama demir parçaları da çıkarıyor. Ben kahvenin içinde gözümle göreceğim şekilde bunları görünce hemen geri iade ettim. Değirmene ne yazık ki çok para harcamanız en başta sağlığınız için gerekli ve uzun ömürlü olması için. Kahvesakal ın arzum incelemesine bir bakın ama orta kısmı hareketli olduğu için sıkıntılı geldi gözüme. Bütçeniz çok azsa en iyi seçenek gibi.
Bütçeyi biraz artırırsanız timemore c2 var ama ben bir süre kullandım çok ama çok yoruyor. Türk kahvesi yapmak işkenceye dönüşür.
Bu anlamda bütçeyi biraz artırıp molent g50 ya da timemore slim işinizi görecektir. İkinci elde gerçekten uygun fiyatlara düşüyor.

Hocam, sözen öneriliyor fakat ben bir süre kullandım çok güzel kahve öğütüyor evet ama demir parçaları da çıkarıyor. Ben kahvenin içinde gözümle göreceğim şekilde bunları görünce hemen geri iade ettim. Değirmene ne yazık ki çok para harcamanız en başta sağlığınız için gerekli ve uzun ömürlü olması için. Kahvesakal ın arzum incelemesine bir bakın ama orta kısmı hareketli olduğu için sıkıntılı geldi gözüme. Bütçeniz çok azsa en iyi seçenek gibi.
Bütçeyi biraz artırırsanız timemore c2 var ama ben bir süre kullandım çok ama çok yoruyor. Türk kahvesi yapmak işkenceye dönüşür.
Bu anlamda bütçeyi biraz artırıp molent g50 ya da timemore slim işinizi görecektir. İkinci elde gerçekten uygun fiyatlara düşüyor.
Ben de uzun süre kullandım ancak hiç demir parçası görmedim, koku derseniz demir kokusu var katılıyorum.

Selamlar Emre, burun aspiratörlerinden kullanıyorum :) fotoğrafını da atarım. Hem o hem de kutudan çıkan fırçayı kullanıyorum. Altta köşelerde kalanları böylece kolayca temizliyorum.
Bende hava pompasıyla hava sıkıyorum da yeterli olmuyor.Peçete ile silmek zorunda kalıyorum köşe çizgilerde birikiyor.Bu aralar timemore kullanıyorum .Slim 20 gram çekirdeği 20 saniye de öğütuyor.Comandante eziyet gibi gelmeye başladı :)

Bende hava pompasıyla hava sıkıyorum da yeterli olmuyor.Peçete ile silmek zorunda kalıyorum köşe çizgilerde birikiyor.Bu aralar timemore kullanıyorum .Slim 20 gram çekirdeği 20 saniye de öğütuyor.Comandante eziyet gibi gelmeye başladı :)

Her değirmende oluyor aslında. Comandante cam haznenin bile bir süre sonra rengi koyulaşıyor kahve tozlarından :)

Arada hafif nemli bez ile silmek lazım.

Slim'i kesici ile yükseltmek yerine Slim S siparişi verdim Gelbura'dan. Slim'le Kompresso için öğütmek uzun sürüyor biraz. S ile sürenin ne kadar fark edeceğini çok merak ediyorum. Gelsin bakalım...

Geri