• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Story Coffee Roasters

Ben de en son aldığım kahvelerin kavurucusu olan Story Coffee hakkında yazmak istedim.

Genel olarak performansı yüksek bir kavurucu olmakla birlikte aynı zamanda f/p oranının da yüksek olduğunu söylemek isterim. Aromaların güzel alındığı ortanın üzerinde kalitede kahve içmek isteyenler için alternatif olacağını düşünüyorum.

Deneyimleyen başkalarının da yorumlarını bu başlıkta görmek isterim.

Not: firmayla en ufak bir bağlantım yoktur. Yorumum bağımsızdır.

Selamlar,

Birkaç kişi %30 indirim + 1 kg alımda %20 indirimi kaçırmayıp Colombia La Cereza aldık, keşke almaz olaydık. Likör yapan oldu, cold brew yapan oldu, ama o çekirdek bir türlü güzel olmadı.

Umarım yanlış kavrum vs. gelmiştir bize, ama bundan sonra korkarak alacağım bir kavurucudur kendileri...

Birkaç kişi %30 indirim + 1 kg alımda %20 indirimi kaçırmayıp Colombia La Cereza aldık, keşke almaz olaydık. Likör yapan oldu, cold brew yapan oldu, ama o çekirdek bir türlü güzel olmadı.

Umarım yanlış kavrum vs. gelmiştir bize, ama bundan sonra korkarak alacağım bir kavurucudur kendileri...
ben buradan almadım. aynı çekirdeği Kungpow dan aldım ve çok sevdiğim bir kahve olmuştu. kavurma farkından muhtemelen size kötü gelmiş olabilir. Yoksa çekirdek epey güzeldi.

ben buradan almadım. aynı çekirdeği Kungpow dan aldım ve çok sevdiğim bir kahve olmuştu. kavurma farkından muhtemelen size kötü gelmiş olabilir. Yoksa çekirdek epey güzeldi.

Evet, Kungpow kavrumunda hayran kalmıştım, sitelerinde 55₺ satış fiyatı olan kahveyi 32₺'ye alınca çok sevinmiştim. Çekirdek kadar, kavurucunun da önemli olduğunu 20. kez anladım galiba...

Evet, Kungpow kavrumunda hayran kalmıştım, sitelerinde 55₺ satış fiyatı olan kahveyi 32₺'ye alınca çok sevinmiştim. Çekirdek kadar, kavurucunun da önemli olduğunu 20. kez anladım galiba...
o çok önemli kesinlikle. aynı çekirdeği rezil de vezir de edebilirsin.
evet Warrik güzel kavurmuş hatta kavururken videosu da vardı bu çekirdeği. homojenlikte efsaneydi.
bu tarz spesifik çekirdekleri asıl yerlerinden almaya dikkat ediyorum açıkcası.

Ben Toptan Alımdan Ayrı Aldım Aman aman Tüü Düşman başına Bildiğin Miğde kanaması geçiriyordum :D Direk çöpe gitti çekirdekler cold brew yaptım felan yok yine içilebilir değildi.

Ben Toptan Alımdan Ayrı Aldım Aman aman Tüü Düşman başına Bildiğin Miğde kanaması geçiriyordum :D Direk çöpe gitti çekirdekler cold brew yaptım felan yok yine içilebilir değildi.
valla epey kişi aynı durumu belirtti. söylemediniz mi adamlara? belki telafi ederlerdi. dünyanın en iyi çekirdeği de olsa kavurma onu rezil de edebilir vezir de. burada aynen bu yaşanmış belli ki.

Tarif istedik, birebir aynı şekilde demledim, yine hüsran. Başka bir forumda söylemiştim ama hiç cevap gelmedi...
işte zaten önemli olan geri dönüşler. benim en dikkat ettiğim durum bu. ürünü sattım arkama yaslan ile olmuyor.
gerçekten yazık olmuş üzüldüm. bence kavurma işi yapan kişiler kavurduklarını öncelikle kendileri bol bol denemeli ve ona göre bir kalibrasyon bulmalı. sizinkiler kavurup muhtemelen poşetlemiş ve satışa çıkarmış. kontrol etselerdi bir yerlerde sorun olduğunu anlarlardı. yazık cidden.

işte zaten önemli olan geri dönüşler. benim en dikkat ettiğim durum bu. ürünü sattım arkama yaslan ile olmuyor.
gerçekten yazık olmuş üzüldüm. bence kavurma işi yapan kişiler kavurduklarını öncelikle kendileri bol bol denemeli ve ona göre bir kalibrasyon bulmalı. sizinkiler kavurup muhtemelen poşetlemiş ve satışa çıkarmış. kontrol etselerdi bir yerlerde sorun olduğunu anlarlardı. yazık cidden.
Belkide denemişlerdir :) Ona Rağmen gönderenlerde oluyor zarar etmemek için.

Ben de kiloluk Ethiopia Suke Guji aldım kendilerinden 120₺. F/P olarak ben beğendim açıkçası; ama arkadaşlarımızın yaşadığı “La Cereza Felaketi” ,ki hala canlı, sonrasında geri bildirim yapılmaması üzüntü verici.

Ben de Ethiopia Suke Guji almıştım yılbaşı indiriminde.Bu çekirdek Kronotrop ve Zümrüt Karacadaki Etiyopya Mormora aslında.Açıkçası Zümrüt Karacanın kavrumundan çok daha iyiydi.

Sonra Pearl Bourbon aldım.Tam bir felaketti, muhtemelen arkadaşların La Careza ile yaşadığı felakete benzer bir felaketti.O çok eleştirilen meşhur Türk Kahvesi kavurucumuzun en bayat kahvesinden bile böyle kötü tad almamıştım.İletişimleri çok çok zayıf, kargo takip numarası bile paylaşmıyorlar.Benim bir daha şans verme ihtimalim yok malesef.

Bende indirimden etiyopya suke guji aldim. Yukarda bir arkadasin belirttiği gibi daha once zumrut karaca mormora da denemiştim. Ondan cok daha iyiydi. 1kg cekirdek bitince üzüldüm acikcasi. Tam bir fiyat performans ürünüydü.

Ben de Ethiopia Suke Guji almıştım yılbaşı indiriminde.Bu çekirdek Kronotrop ve Zümrüt Karacadaki Etiyopya Mormora aslında.Açıkçası Zümrüt Karacanın kavrumundan çok daha iyiydi.

Sonra Pearl Bourbon aldım.Tam bir felaketti, muhtemelen arkadaşların La Careza ile yaşadığı felakete benzer bir felaketti.O çok eleştirilen meşhur Türk Kahvesi kavurucumuzun en bayat kahvesinden bile böyle kötü tad almamıştım.İletişimleri çok çok zayıf, kargo takip numarası bile paylaşmıyorlar.Benim bir daha şans verme ihtimalim yok malesef.

Story’nin sitesinde sadece ama sadece bir bilgi yazıyor, o da işlemi.

İşlem yıkanmış yazıyor, Mormora naturel. Emin misiniz aynı çekirdek olduğuna?

Edit: Fotoğraflarda naturel, açıklamada yıkanmış yazıyor. Garip.

695DA175-5BF4-48C4-BBB4-4464A5C96123.jpeg

Son düzenleme:

Zaten sonradan yazmışsınız, oradaki bilgi hatalı.

Story'nin çekirdeklerinin tedarikçisi Arabica Trading House.Şuradan da görebilirsiniz => https://www.arabicatradinghouse.com/collections/all

Ayrıca Arabica Trading House'un anasayfasında şöyle bir bölüm var:

PRODUCER FOCUS: MORMORA PLANTATION
Located in Oromia’s southern Guji Highlands, it has 250 hectares of sloped farm land stretching 1.5 kilometers in length with an average altitude of 2,050 meters above sea level. Surrounded by canopies of natural rainforest, Mormora Plantation produces all of their estate coffees sustainably with EU/NOP and JAS organic certifications.

Biri Mormora diğeri Guji Highlands ismini tercih etmiş

Ekli dosyayı görüntüle 177

Ben de 250gr’lık bir paket almıştım. Sitedeki bilgilere dikkat etmedim ama paket üzerindeki bilgiye göre doğruydu. Naturel olarak işlenmişti.

Siteye yeni bir harman gelmiş. Fiyatı da nisbeten uygun. Elimdeki stok biterse denemek istiyorum.

Kadıköy Moda’daki şubesini çok keyifli buluyorum. Yakın zamanda pek gidemezsem de gittiğim zamanlarda denediğim çekirdeklerden en beğendiğim v60 demlemede Pearl Bourbon olmuştu. Espresso bazlıları da rahat içimli ve hoş... Aynı zamanda baristalarını da ilgili ve samimi buluyorum. Kafeye ve kahvelerine dair çektiğim vlogu izlemek isterseniz şöyle paylaşıyorum:

favori kahvelerimden birisi story'nin ''santa Colombo''su. ama maalesef stoklarında kalmadı artık ve bu çekirdekten başka bir yerde de bulamıyorum. tadı damağımda kaldı..

Geri