• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Specific Coffee Cu-P Dripper İncelemesi - İlk Yerli Düz Taban Bakır Demleyici!

Herkese iyi günler cu-p dripper ile 2 aydır uğraşıyorum 10-11 demleme yaptım ve her gün V60 ile demlerken sıcak su döktüm ama o metal kokusu mu desem bakır kokusu mu desem bir türlü kurtulamadim. Kahveye geçiyor ve kahvenin tadını etkiliyor. Benim gümüş kaplamam da mı sıkıntı var yoksa bu metal kokusu normal midir.
Bakır ürünün ilk demlemelerde kekremsi tatlar verebileceği firma tarafından söylenmişti diye hatırlıyorum, kaynar sütle yıkama işlemini yaptıysanız biraz daha süre tanıyın. Bu arada hangi filtre kağıtlarını kullanıyorsunuz? Muadil kağıtlar hem süre hem tat anlamında demlemeyi etkiliyor. Orijinal kalita filtreleri edindim şuan deneyimleme aşamasındayım lakin benim problemimi çözdüğünü söyleyebilirim.

Çok teşekkürler dripperi her gün kaynar su ile hasliyorum ama koku bir türlü geçmedi.

Çok teşekkürler dripperi her gün kaynar su ile hasliyorum ama koku bir türlü geçmedi.

bakır konusundan anlayan arkadaş var mı acaba bu işin bir çözümü yok mu ? dürüstçe söylemeliyim ki benim kahvemde bakır kokusu olsa hoşuma gitmez ve çözüm arardım. buna bir el atılmalı bence.

bakır konusundan anlayan arkadaş var mı acaba bu işin bir çözümü yok mu ? dürüstçe söylemeliyim ki benim kahvemde bakır kokusu olsa hoşuma gitmez ve çözüm arardım. buna bir el atılmalı bence.
Açıkçası bunu ben de merak ediyorum, daha önce başlığa attığım tabandaki çiziklerin zararı olur mu açısından. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa çok memnun olurum.

Şöyle bir güncelleme yapayım, her ne kadar olumsuz başlamış olsa da bugün itibariyle tüm eksiklikleri telafi edildi. Benim için eksiklerin telafi edilmesinden de önemli olan şey Samet beyin kişisel olarak yazdığı mektup oldu. Yazdıklarını gördükten sonra öncelikle kendisini herhangi bir şekilde kırdıysam özür diliyor, gelecek ürünleri ve kavurdukları kahvelere karşı daha olumlu bakıyorum. Daha çok demleme yapıldıkça hem burada hem de diğer başlıklarda tarifleri paylaşılan bir ekipman olmasını diliyorum.

Şöyle bir güncelleme yapayım, her ne kadar olumsuz başlamış olsa da bugün itibariyle tüm eksiklikleri telafi edildi. Benim için eksiklerin telafi edilmesinden de önemli olan şey Samet beyin kişisel olarak yazdığı mektup oldu. Yazdıklarını gördükten sonra öncelikle kendisini herhangi bir şekilde kırdıysam özür diliyor, gelecek ürünleri ve kavurdukları kahvelere karşı daha olumlu bakıyorum. Daha çok demleme yapıldıkça hem burada hem de diğer başlıklarda tarifleri paylaşılan bir ekipman olmasını diliyorum.
Instagram'dan engelleme mevzusu ne oldu? Bunu sordunuz mu? Buna ne açıklama getirdiler merak ettim. Kuzenleri mi basmış?

Instagram'dan engelleme mevzusu ne oldu? Bunu sordunuz mu? Buna ne açıklama getirdiler merak ettim. Kuzenleri mi basmış?
Açıkçası sormadım, ama son durumda hata ile veya Instagram kaynaklı bir sorundan olduğunu düşünmeye başladım, diğer türlü yazdıkları mektuptaki gibi cevaplar almazdım diye yorumladım. Bununla beraber daha etkili ve şefaf şekilde iletişim kurmaya dikkat etmeliler bence.

Son düzenleme:
22 ocak tarihinde forum üzerinden "Cup Dripper güncelleme seti" için benimle iletişime geçip bilgilerimi aldılar, elime geçtiğinde buraya görselleriyle atarım.
Kargo biraz önce elime ulaştı, çapakları temizlenmiş yeni süzgeç, denemek için 10 adet orjinal kalita filresi, kahve ve yanında not göndermişler. Umarım sorun yaşayan herkese ulaşıp bu güncellemeyi yaparlar. Tam da kahvem bitmek üzereyken 10 gün önce kavrulmuş kahve gelmesi ilaç gibi oldu :D

Ekli dosyalar

• cup-dripper_güncelleme.jpeg
    cup-dripper_güncelleme.jpeg
    118.6 KB · Görüntüleme: 139
  • süzgeç.jpeg
    süzgeç.jpeg
    88.7 KB · Görüntüleme: 138
Kargo biraz önce elime ulaştı, çapakları temizlenmiş yeni süzgeç, denemek için 10 adet orjinal kalita filresi, kahve ve yanında not göndermişler. Umarım sorun yaşayan herkese ulaşıp bu güncellemeyi yaparlar. Tam da kahvem bitmek üzereyken 10 gün önce kavrulmuş kahve gelmesi ilaç gibi oldu :D
Aynı paket az önce bana da ulaştı. Böyle şeyler benim hoşuma gidiyor. Ülkemizde müşteri memnuniyeti için bu kadar çaba gösterilmesi pek alışık olunan birşey değil. Bu durumu son derece önemli buluyorum ve takdir ediyorum. Orijinal filtre ile demleme yapıldığında Cup Dripper in gerçek performansı anlaşılacak diye umuyorum. Bakalım hadi inşallah :)

Aynı paket az önce bana da ulaştı. Böyle şeyler benim hoşuma gidiyor. Ülkemizde müşteri memnuniyeti için bu kadar çaba gösterilmesi pek alışık olunan birşey değil. Bu durumu son derece önemli buluyorum ve takdir ediyorum. Orijinal filtre ile demleme yapıldığında Cup Dripper in gerçek performansı anlaşılacak diye umuyorum. Bakalım hadi inşallah :)
müşteri memnuniyeti ile bu kayseri merkezli firma arasında everest dağı kadar uçurum var.
kendi görüşümdür.

müşteri memnuniyeti ile bu kayseri merkezli firma arasında everest dağı kadar uçurum var.
kendi görüşümdür.
Eskiye oranla düzelme var gibi, ama çekinceniz de temelsiz değil. Keşke buradan da eksiklik ve hataları kabul edip, açık bir şekilde iletişim kursalar. Diğer türlü insanlara haklı bir şekilde reklam yaparken iyi de, eleştiri alınca kaçıyor izlenimi veriyorlar.

İki haftadır demlemelerimi Cu-P Dripper + Orijinal Kalita filtreleri ile yapıyorum. Filtreler içine tam oturuyor, ıslatıldığında formu bozulmuyor. Akış ile ilgili bir problem kalmadığından süzgeç de kullanmıyorum, bu haliyle sunduğu performanstan gayet memnunum. Yani problem yaşıyorsanız çözüm = Filtre değiştirmek🕵️‍♂️

İki haftadır demlemelerimi Cu-P Dripper + Orijinal Kalita filtreleri ile yapıyorum. Filtreler içine tam oturuyor, ıslatıldığında formu bozulmuyor. Akış ile ilgili bir problem kalmadığından süzgeç de kullanmıyorum, bu haliyle sunduğu performanstan gayet memnunum. Yani problem yaşıyorsanız çözüm = Filtre değiştirmek🕵️‍♂️

Neredeyse birebir aynı setup ile kullandığım için tebessüm ettirdi :)

Firma tarafından gönderilen orjinal kalita filtreleri ile birkaç sefer demleme yaptım. Tesadüftür belki diye ilk birkaç demlemede bir şey yazmak istemedim. Fakat gönderdikleri filtrelerin tamamını bitirdim. Kesin kanaatim; Cup dripper a verdiğim paranın kesinlikle çöp olmadığı yönünde. Hatta orjinal kalita dripper fiyatlarını görünce bu demleme ekipmanını oldukça uygun fiyata aldığım için memnunum. aynı çekirdekten farklı demleme yöntemleri ile farklı profiller tatmak hoşuma gidiyor.

Özet olarak ben bu ekipmandan verim almaya ve aktif olarak kullanmaya başladım. Hatalı filtre kağıdı seçimi yüzünden aylarca ekipman bomboş bekledi rafımda. Şimdi ise memnunum açıkçası. Orjinal filtre siparişlerini de geçtim. Aktif olarak kullanmaya devam etmek istiyorum. Ayrıca hediye olarak gönderdikleri Colombia Santa Barbara son zamanlarda içtiğim en güzel kahve olabilir.

Bu başlık altında dripper ve firmayı eleştiren gönderilerim de oldu. Orjinal filtre ile denemeden kesin hüküm vermeyeceğimi söylemiştim. Haklıymışım. Fikrim tamamen değişti.

Firmanın 185 filtrelerinde sıkıntı yaşayan var mı?
Güral Kalita için aldım bu filtrelerden ama ne yaptıysam tıkanmaya çözüm bulamadım.
çok çabuk tıkanma yaşanıyor filtrelerde.
---
geçmiş sayfaları okuyunca ilk müzdarip ben değilimişim onu çözdüm.

Geri