• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Nitelikli Sevmeyenler için Tavsiye

Tamar

Üye
İsim
Hilmi
Daha fazla  
İsim
Hilmi
Değirmen
Comandante MK4
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Arkadaşlar Nitelikli Kahve sevmeyenler için tavsiye ettiğiniz kahveleri yazarsanız sevinirim sevmeyenlere ikram etmek ve aile içerisinde sevmeyenler için kaliteli güzel kahveler tavsiye ederseniz sevinirim hepinize teşekkür ederim

Coffeenutz
Null
Grizzly

Epeydir almadım ama A Roasting Lab deki Güney Amerika menşeili kahvelerin çoğu iş görür bence.

Nitelikli kahveye giriş kabilinden, düşük asiditeli çekirdek olarak:

Null Brezilya SaoFransisco Belavista
KafeinKültür Meksika La Estanzuela
KafeinKültür Brezilya Pink Star
Probador Brezilya Bob o Link

William's- Brezilya Santos
Sezy Coffee - El Salvador Cosecha
Spada - Motion
Ultra - Origin (henüz denemedim)
Kahve Fabrikası - Brezilya Fazenda Dona Nenem (henüz denemedim)

Nitelikli kahve bir davadır yoldaşlarım. Nitelikli sevmemek diye bir şey yoktur. Nitelikli kahveden anlamayan faşistler vardır.

Biri yaptığınız kahveyi ekşi buldu mesela. Daha düşük asiditeli, farklı bir yöreden kahve ikram edebilirsiniz. Beğenmedi mi? Yöntemi değiştir. V60 değil de mokapottan hoşlanabilir. Yine mi olmadı? Öyleyse nitelikli kahveyi anlatın ona. Kahvenin asıl tadı bu deyin.

Israrla "acı kahve seviyorum, mehmet efendi, starbucks..." falan diyorsa kahve konusunu kapatın. Benim yaptığım kahveyi beğenmezsin/içmezsin deyin. Ben öyle yapıyorum.

Nitelikli kahve bir davadır yoldaşlarım. Nitelikli sevmemek diye bir şey yoktur. Nitelikli kahveden anlamayan faşistler vardır.

Biri yaptığınız kahveyi ekşi buldu mesela. Daha düşük asiditeli, farklı bir yöreden kahve ikram edebilirsiniz. Beğenmedi mi? Yöntemi değiştir. V60 değil de mokapottan hoşlanabilir. Yine mi olmadı? Öyleyse nitelikli kahveyi anlatın ona. Kahvenin asıl tadı bu deyin.

Israrla "acı kahve seviyorum, mehmet efendi, starbucks..." falan diyorsa kahve konusunu kapatın. Benim yaptığım kahveyi beğenmezsin/içmezsin deyin. Ben öyle yapıyorum.
En son "ağzına kürekle vurun!" diyeceksin diye korktum hocam.

Arkadaşlara bundan aldım, beğendiler:

Epeydir almadım ama A Roasting Lab deki Güney Amerika menşeili kahvelerin çoğu iş görür bence.

Nitelikli kahveye giriş kabilinden, düşük asiditeli çekirdek olarak:

Null Brezilya SaoFransisco Belavista
KafeinKültür Meksika La Estanzuela
KafeinKültür Brezilya Pink Star
Probador Brezilya Bob o Link

A Roasting Lab den son aldığım 250 gr ın 200 gr direkt çöpe gitti. Bence uzak durunuz.

Benden daha dertlisi çıkar mı bilemedim. Sevgili ebeveynlerim nitelikli kahve konusunda sınavım gibi. Hadi belli bir eksende hayatlarını yaşamış olsalar pes edip kenara çekileceğim ama dünyada görmedikleri yerleri saymak 5 dakikayı almayan gastronomi konusunda gayet açık tiplere fermente kahvelerin kokusu bile ağır geliyor🥹 Evde karbonik demlerken cam açtırıyorlar yahu çöp gibi kokuyormuş😩

Bana hayatımda hiçkimse nitelikli kahve ikram etmedi. Hep kendi imkanlarımla içtim. Ama ben misafirlerime kendi içtiğim ve çok beğendiğim filtre kahvelerimden ikram ettiğimde çoğunun tepkisi benzer. Aaa bu kahve farklıymış😡. Şoyle lezzetli, böyle güzel demiyorlar. Artık hiçkimseyi pahalı nitelikli kahveyle tanıştıramam/alıştırmakla da uğraşamam. Nispeten ucuz çekirdekten bir espresso yaparım. İçine de sütü katarım gider. Bayıla bayıla içerler😂.

Nitelik’li Kahve Devrimci Bir Şuur ve Bakış Açısı ile Bukadar Güzel Anlatılırdı 👏🏻 😎

Peki neden bir insan nitelikli kahve sevmez? Nesi rahatsız eder? Sadece ekşi diye mi yoksa başka sebepleri var mı? Öyle olsa nitelikli değil de, ekşi kahve denirdi (acı kahve diye bir tabir hali hazırda var zaten) diye düşünüyorum.

İşte o başka birşeyi tanımlayalım istiyorum. Tam olarak nasıl nitelendiriyoruz? Acı mı tatlı mı? Ekşi mi buruk mu? vs.

benim denk geldiklerim genelde nitelikli kahve=ekşi kahve gibi algıladıkları için temkinlilerdi. Zift içmeyi sevenler olarak gruplayabiliriz sanırım ve ortak noktaları da etiyopya kahvesini evlerine sokmamaları :D

Geri