• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Montag - Bombe

Benim kahvelerim 7 mayıs kavrumlu.Bombe bence rezalet.Tek aldığım tat saman tadı.Zaten paket olduğu gibi duruyor hiç icmemişim.
Nensebo ortalamanın üzerinde bir kahve.Kavrumu da sorunsuz.Brezilya kavrumu güzel keyifle içtim.
Aricha kavrumu hafif fazla, bitterlik ve yanık tat var geçmedi.
Biraz daha tutarlı olabilseydi montag benim icin cok iyi olacaktı ama şu durumda %50 verim aldım.

Katılıyorum
Montag'ı ilk kez izmir kahve festivalinde 3-4 çeşit kahvesini denemiştim
Koyu kavrumları ve tad profili nedeniyle beğenmemiştim.
Aradan 2-3 yıl geçti. Hiç birşey değişmemiş
Etiyopya bombe'yi de beğenmedim.
Bisküvi biraz fırında fazla kalmış gibi

Delterla daha tatlı oldu ve saman tadı hafifledi.Biskuvi tadı gelmeye başladı.
20 klik.15 gr kahve 225 gr su.
50 gr ön demleme hızlı.
30 saniye bekle.
45. Saniyede yavasca basmaya başla 2. Dakikada bitsin.

Maalesef , bu çekirdek olmamış. 3-4 farklı demleme yaptım, hiçbirinde güzel sonuç alamadım. Gerçekten üzdü. 😞

2017 Aeropress şamp. tarifini direkt veya gramaja göre uyarlayarak denemenizi öneririm.

Az önce pakette 2 demlemelik kalmıştı onu Aeropress'le demledim.
Tarifim şöyle:
16gr. kahve 256 su (Pürsu) 93-95c
1/16 oran
Değirmen Hero s01: 38 klik.
Ters metod bloom için az miktar su kahveyi hafif macun kıvamında karıştırıyorum 10-15 sn.
256ml su tamamlıyorum 10-15 sn. karıştırıyorum. çevirip 2dk bekleyip 10snde basıyorum.
Bariz belirgin misket limonu ama o kadarda ekşi değil çay tadı aldım, bu şekilde keyifli oldu hoşuma gitti.
Özetle: Limonlu Çay gibi.

Bombe'yi sevmedim. Yaseminli limonlu yeşil çay gibi. Normalde yaseminli yeşil çayı çok severim ama kahve olarak tüketmek hoşuma gitmedi.

Bombe benim için ciddi hayal kırıklığı oldu, ya demlemeyi beceremedim ya da demlediğimde bile hiç sevmediğim için demleyemediğimi düşündüm.

Aynı alımdan Idido almıştı arkadaşım, ona gittiğimde onun ididosunu demledim ve keşke onu alsaydım diye düşündüm. Hem kokuda hem de aromada vaat ettiğini veren keyifli bir kahveydi.

Bu kahveyi ilk içtiğimde bende beğenmemiştim ama bekledikçe güzelleşiyor, chemex ile güzel sonuçlar aldım.

Bu kahveyi ilk içtiğimde bende beğenmemiştim ama bekledikçe güzelleşiyor, chemex ile güzel sonuçlar aldım.
İlk 4 demlemem çok meh bir sonuç bırakmıştı benim de damağımda. Çekirdke yaklaşık 1 ay bekledikten sonra şu an çok güzeli bol asidik bir keyif veriyor ve keyif aldığım bir çekirdek oldu. Kavrumlar arası istikrar konusunda bir şey diyemem, ama benim aldığım paket 1 ay kadar bir sürenin ardından tekrar sipariş verebileceğim güzellikte bir çekirdek oldu.

Genel olarak Orkun Üstel'in 4 döküş yöntemini 300gr'a uyarlayarak CMD 21-24 klik karışık şekilde (50-50) TH3 filtre ile demleyerek bu sonucu aldım.

Bu kahve asla bitmiyor.Delter da demledim.Cold brew yaptım v60 yaptım kahve bitmiyorrrr.Bitsin diye uğraşıyorum.Çekirdek bence baya iyi portakal suyu gibi ama saman tadı çok baskın.Kavrum bitirmiş

Bu kahve asla bitmiyor.Delter da demledim.Cold brew yaptım v60 yaptım kahve bitmiyorrrr.Bitsin diye uğraşıyorum.Çekirdek bence baya iyi portakal suyu gibi ama saman tadı çok baskın.Kavrum bitirmiş

Bombe bana göre en güzel sonucu Clever ile demlediğimde veriyor.

CMD 20 klikte tek seferde hızlı döküş 94 derece su ile neredeyse gövdeyi bile hissettirmeyecek kadar tatlı bir kahve çıkıyor. saman tadı aldım diyen arkadaşların demlemesi nasıl acaba

Geri