• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Koray Erdoğdu ve Deniz Tombuloğlu'na Soruyorum! / Kahve Kulübü Akşam Sohbetleri / 10.Bölüm

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Herkese merhaba,
Kahve Kulübü Akşam Sohbetlerinin 10'uncu bölümünde Türk Kahvesi yarışmalarında şampiyonluğu kimseye bırakmayan ekip Koray Erdoğdu ve Deniz Tombuloğlu’nu misafir ediyoruz. Bu buluşmada tek konuştuğumuz Türk Kahvesi olmayacak.
Kendileri ile kahveye ne zaman ilgi duymaya başladıklarını, kahve alışkanlıklarını, barista rutinlerini konuşacağız.
Sohbette sorulmasını istediğiniz sorularınızı bu başlık altında iletebilirsiniz.
Evde kalın, kahveyle kalın!

Moderatörün son düzenlenenleri:
1.Toplam süre değişmediği sürece başlangıç sıcaklığını değiştirmek sizce fark ediyor mu?
Yani 40 derece su 2dk demleme süresi ile 70 derece su 2dk demlemesi süresinde fark olur mu sizce?
2. 2 kişilik kahve demlerseniz aynı oranı mı kullanıyorsunuz?
3. Su değerleri olarak ph, tds... hangi aralıklarda tavsiye edersiniz
Şimdiden teşekkürler :)

İki kişilik demlemelerinizde köpüğü fincanlara eşit bölüştürmek için ne yapıyorsunuz?Teşekkürler..

Barista olarak sektörde çalışmak isteyenler sizce nasıl bir yol izlemeli?

Türk Kahvesi için çekirdek seçiminde nasıl bir yol izlemeliyiz.
Kavrulma derecesi olarak, türk kahvesi diğer yöntemlere göre nasıl farklılaşıyor.

Türk kahvesinde su konusunda 'ayrıca' söylenebilecek hususlar var mı? tercih edilen bir marka, yöntem ya da değer var mı?

Koray ve Deniz abi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.Gayet eğlenceli , bilgilendirici bir yayın oldu.

Goy goy dolu mükemmel bir yayındı, sabaha kadar sürse izlerdim sıkılmadan.

Türk Kahvesi için çekirdek seçiminde nasıl bir yol izlemeliyiz.
Kavrulma derecesi olarak, türk kahvesi diğer yöntemlere göre nasıl farklılaşıyor.
Soruyu ilettiğiniz için teşekkürler. Eskidende ara ara elimdeki filtre çekirdeklerinden deneme yapıyordum. Artık şüphesiz her filtre çekirdeğini cezvede deneyeceğim.

Youtube sohbetini okumaktan yayına odaklanamıyorum. :D son zamanlarda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. :) teşekkürler.

Geri