• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kırılan Lilydrip'i Yapıştırmak Mümkün mü?

İsim
kahveyeniden
Aldığımdan beri her kullanımda düşürüp kırma endişesini yaşadığım Lilydrip 10 kere kullanamadan düştü ve 3 parçaya bölündü. Ufak pürüzler kalsa da yapıştırılırsa iş görebilir gibi duruyor ama piyasadaki japon tipi yapıştırıcılar salınım yapar diye denemedim. Bu tip ürünlerde belki bilmediğim sağlığa uygun bir yapıştırıcı var mıdır diye sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

thumbnail-2.jpegthumbnail.jpeg

Son düzenleme:
Aldığımdan beri her kullanımda düşürüp kırma endişesini yaşadığım Lilydrip 10 kere kullanamadan düştü ve 3 parçaya bölündü. Ufak pürüzler kalsa da yapıştırılırsa iş görebilir gibi duruyor ama piyasadaki japon tipi yapıştırıcılar salınım yapar diye denemedim. Bu tip ürünlerde belki bilmediğim sağlığa uygun bir yapıştırıcı var mıdır diye sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Bunu yaşayan başka tanıdığım @herrmannelig belki yardımcı olabilir...

Geçmiş olsun. :( Yapıştırıcı konusu sakıncalı olabilir.

Fotoğraf ekleyebilir misiniz? Ray çok iyi biri bence iletişime geçerseniz kargo ücreti karşılığında ücretsiz gönderebilir

Ekli dosyayı görüntüle 1405Ekli dosyayı görüntüle 1406

Ben yaşadım bu tecrübeyi ve japon tipi vs. elime geçen farklı yapıştırıcılar denedim ancak hiçbiri işe yaramadı. Trabzon Forumdaki Koçtaş mağazasına gittiğimde bu yapıştırıcıyı önerdiler. https://www.koctas.com.tr/bison-super-glue-kucuk-blister-yapistirici/p/1000050313

Seramikler için özel bir yapıştırıcı değil ancak ürünü aldım ve hemen kullandım. Yapıştırma işini bitirdikten sonra elimle beş on dk kadar açısını bozmadan baskı yaptım. Birkaç saat sonra 100 santigrat derece sıcak suda birkaç dakika bekletip formunun bozulmadığından emin oldum ve kahve demleme yaparken kullandım. Kullanımda bir sorun yaşamadım, ilk aldığım günki gibi kullanıyordum ve kullanacaktım da ancak;
şu anda Lilydrip'imi kaybetmiş durumdayım :( En son kullandığım günü çok net hatırlıyorum. Tüm ihtimalleri düşünmüş olmama rağmen yerini bulamadım hala. Yaklaşık bir aydır Lilydrip ortalarda yok :whistle:

Son düzenleme:
yanıtlar için teşekkür ederim. öyle bir zamanda kırdım ki tam denemeler yapıp notlar alıyordum, kullanmaya devam edip etmeyeceğime kesin karar verdikten sonra olsa bu olay daha iyi olacaktı :)

Yalnız gıdaya uygun yapıştırıcı bulmak gerekli değil midir? Neticede su kahve bir şekilde temas edecek, yapıştırıcidaki kimyasallar içeceğe bulaşma ihtimali var.

Attığın taş'ın(gıdaya temas halinde zarar vermeyecek yapıştırıcı temin edebilme, yapıştırma uğraşı; kısacası emeğinin); ürküttüğün kuşa(onarılan lilydrip'e, eski performası, dayanıklılığı; yeniden temin ettiğinde alacağın verim ile kıyasa);değmesi lazım ki bence değmez gibi :)

kirilan parcalarin arasini doldurmak yerine icerisine yapistirici ya da bu parcalari bir arada tutabilecek dolgu yapabilirsiniz. alttan bos birakirsaniz kahve ya da du ile temasi da kalmaz

Geri