• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Masası 17. Bölüm / Hario V60 Immersion Dripper! Tarifler ve Reçeteler!

PepukKahve

Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Herkese merhaba,
Kahve Masası 17. bölümünde Instagram canlı yayınında buluşuyoruz.
İsmail Gökcan @pepukkahve ile Levent Öncü'nün @teyyaredenkahve bu haftaki konusu ise: Hario V60 Immersion Dripper!
Kahve deneyimlerimiz ile birlikte bu hafta sizlere Hario V60 Immersion Dripper ile yaptığımız demlemelerden bahsedeceğiz.
Siz de yorumlarınız ve tarifleriniz ile yayınımıza katkı sunabilirsiniz.

12 Kasım Perşembe (bugün) saat 21:00'da sizleri @pepukkahve ve @teyyaredenkahve Instagram hesaplarına bekliyoruz.
Sorularınızı buradan bize iletebilirsiniz.

Son düzenleme:
Aynen öyle Tetsu işine baksın :) bizim @orkunustel imiz varr.
Haha eyvallah :) . Tetsu espirisini yapan arkadaş da hem güldürdü hem mutlu etti sağolsun. Düşünceleriniz için sağolun hepiniz. Yine güzel bir yayın daha yaptınız İsmail ve Levent, emeklerinize sağlık dostlar. 🙏

Bugün 2. Denememi @teyyaredenkahve nin anlattığı gibi blooming kapalı devamında açik demledim.Hayatımda içtiğim en gövdeli kahve oldu.Benim kullandığım kahvede etkisi negatif yönde oldu ama açık kavrum ve zor çözünen kahvelerde çok işe yarayacak.Hatta hemen @teyyaredenkahve ye sordum.Daha yeni bir paylaşımı varmış onun da.
Sonuç: Switch kapalı blooming+açık şekilde v60 normal v60’a göre çok belirgin çözünme artışı sağlıyor.

Bugün 2. Denememi @teyyaredenkahve nin anlattığı gibi blooming kapalı devamında açik demledim.Hayatımda içtiğim en gövdeli kahve oldu.Benim kullandığım kahvede etkisi negatif yönde oldu ama açık kavrum ve zor çözünen kahvelerde çok işe yarayacak.Hatta hemen @teyyaredenkahve ye sordum.Daha yeni bir paylaşımı varmış onun da.
Sonuç: Switch kapalı blooming+açık şekilde v60 normal v60’a göre çok belirgin çözünme artışı sağlıyor.
Çoğu demlememi buna göre yapıyorum ben. Nadiren full immersion, ondan da nadiren sadece v60 :)

Ben yoğun tatları sevdiğim için daha gövdeli daha aromatik olmasını seviyorum, genelde 1:15 oluyor, cmd Red clix için 40-50 arasında öğütüyorum, süre de 2.5- 3.00 dakika arasında sürüyor. Dediğim gibi v60 ım yoktu, chemex benzeri bir ekipmanla demleme yapıyordum ve yeterli hava almadığı için aşırı demlenmiş yanık bitter tatlar hakim oluyordu eskiden. Bu alet benim için devrim o yüzden :) Düz v60 demleme yapınca bana hafif geliyor aynı kahve. Genelde immersion + V60 yapıyorum, aroma-gövde dengesi güzel oluyor.

Geri