• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Kulübü Ocak Probador Colectiva Kahve Alımı Tadım Konusu

Probador Kahve Alımından Memnun Musunuz?

• Memnunum

Oy: 17 77.3%
  • Memnun Değilim

Oy: 5 22.7%

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .
Kavurucular demleme parametrelerini de sitelerine eklese keşke bize bir fikir verir aslında.
Katılıyorum, demleme parametrelerini de, tedarikçinin sayfasında yazanları copy paste yapmak yerine kendi gerçekçi cupping sonuçlarını da vermeleri lazım... bazıları bunu yapıyor, KungPow, gerek demleme metodları, gerekse de cupping sonuçlarını paylaşma konusunda bence en samimi olanlardan biri... başkaca Coffeerem, henüz kahvelerini deneyimlemesem de Clean Cup Coffee ilk aklıma gelenlerden...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Guetemala El Boqueron, açtığım ilk paket ananası net aldım, demleme delter ile yaptım. Bakalım diğerlerini de merakla bekliyorum.

Delter ile 13gr kahve
1/15.5 su oranı (Pınar Madran su)
96 derece su (delterin gövdesini demlemenin başında ısıtmadığım için ısıyı yüksek tutuyorum)
ilk 50 ml olabildiğince hızlı press, 20 saniye kadar bekleyip geri kalan suyu iki eşit parçada çok az kuvvet uygulayarak press
Comandante 21 klikte (standart v60'ın az daha ince öğütümüne denk geliyor) yavaş ve es vermeden öğütüm

Bu şekilde ben de ananas tadını yakalayabildim diyebilirim (y)

Geri