• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Giriş seviyesi elektrikli kahve değirmeni önerisi

kahvekahve

Üye
İsim
Gahve
Daha fazla  
İsim
Gahve
Merhabalar, elektrikli bir değirmen almayı planlıyorum. V60, filtre demlemelerinde en azından bir Timemore C3 kadar performans sunabilmeli.
Ayrıca ileride almayı planladığım Picopresso'da üzmemeli. Türk kahvesi de öğütebilmeli. Aklımda Konchero Mostro var, bu fiyat bandında başka da değirmen görmedim zaten. Sizce Konchero Mostro alınır mı? Bütçem 4-5K. Mostro'nun indirime girmesini bekleyeceğim muhtemelen.

Tavsiyem almamanız yönünde olur.

Yakın zamanda elektrikli değirmen başlıklarının tümünü taramış ve bir çoğunu taciz etmiş biri olarak tavsiyem üste çıkmış başlıklara baksanız bir fikir edinmeye yetecek araştırma yapmış olursunuz. Benim tavsiyemi almayın, ben uzmanı değilim ama gene de çıkarımımı söyleyeyim, tek bir değirmen her istediğimiz öğütmeyi %100 başarılı şekilde yapamıyor. Ciddi cafelerde ve baristalarda bile bir tane düz bıçaklı bir tane konik bıçaklı Mahlkönig görüyorum. Tek bir aletle bu işi yapmayı planlıyorsanız beklentinizi yüksek tutmayın.

Şu videoyu anlatım ve moderasyon sorunlarından dolayı 3 kez izledim ve ancak birşeyler çıkarabildim. Siz de boş vaktinizde kulaklıkla izlerseniz faydalanabilirsiniz:

Yakın zamanda elektrikli değirmen başlıklarının tümünü taramış ve bir çoğunu taciz etmiş biri olarak tavsiyem üste çıkmış başlıklara baksanız bir fikir edinmeye yetecek araştırma yapmış olursunuz. Benim tavsiyemi almayın, ben uzmanı değilim ama gene de çıkarımımı söyleyeyim, tek bir değirmen her istediğimiz öğütmeyi %100 başarılı şekilde yapamıyor. Ciddi cafelerde ve baristalarda bile bir tane düz bıçaklı bir tane konik bıçaklı Mahlkönig görüyorum. Tek bir aletle bu işi yapmayı planlıyorsanız beklentinizi yüksek tutmayın.

Şu videoyu anlatım ve moderasyon sorunlarından dolayı 3 kez izledim ve ancak birşeyler çıkarabildim. Siz de boş vaktinizde kulaklıkla izlerseniz faydalanabilirsiniz:

Hocam çok profesyonellik aramıyorum. Gerekirse espressodan vazgeçerim. Filtre, v60 öğütsün, Türk kahvesini de elinden geldiğince öğütsün kafi.
Bu fiyat bandındaki en iyi makineyi arıyorum diyebilirim. Olduğu kadar artık.

Hocam çok profesyonellik aramıyorum. Gerekirse espressodan vazgeçerim. Filtre, v60 öğütsün, Türk kahvesini de elinden geldiğince öğütsün kafi.
Konchero Mostro sahibi olarak yazayım, eh işte diyebilirim. Muhteşem diyemem, temizlemek falan o kadar kolay değil. Ama her kalınlıkta öğütüyor mu derseniz evet öğütüyor. Espresso öğütmüyoruz biz, V60 ve Türk kahvesi içiyoruz.

V60 konusunda yeterli diyebilirim, ama tat profiline etkisi nedir onu değerlendirebilecek tecrübem yok. Türk kahvesinde de gerçekten pudra kıvamına getiriyor ama 50 gram civarı öğüttükten sonra takılıyor, hazneyi çıkarıp burr kısmını temizleyip tekrar takmayı gerektiriyor.

Bir de benim özellikle canımı sıkan single dose olayı. Tek doz öğütürken içinde kalan önceki çekirdeği temizlemek can sıkıyor. Alternatif olarak Vosco bir makine vardı, hemen hemen aynı görünüyor ama onda daha fazla ayar kademesi var sanırım.

Single dose aletler tavsiye edilen aletler. Ben ararken listem fiyat sırası ile bu şekildeydi: Idose DF64, Eureka Mignon Zero, Fellow Ode, Timemore Sculptor. Bunlardan birini ikinci elde uygun bulursanız memnun edecektir. Araştırmalarımdan benim çıkarımım bu şeikildeydi.

Giriş seviye elektrikli değirmen yerine aynı fiyata el değirmeniyle çok daha iyi öğütüm yaparsınız.
Giriş seviye bir elektrikli değirmenle pour over için çok tozlu ve homojen olmayan, Picopresso için ise yeterli inceliğe inilemeyen bir öğütüm elde edilir. Konchero'yu geçtim, Lelit Fred kullananlar bile genel olarak bundan şikayetçi.

Giriş seviye elektrikli değirmen yerine aynı fiyata el değirmeniyle çok daha iyi öğütüm yaparsınız.
Giriş seviye bir elektrikli değirmenle pour over için çok tozlu ve homojen olmayan, Picopresso için ise yeterli inceliğe inilemeyen bir öğütüm elde edilir. Konchero'yu geçtim, Lelit Fred kullananlar bile genel olarak bundan şikayetçi.
1k altı önerdiğiniz değirmen var mı sadece espresso için alacağım

Geçenlerde arkadaşım Mostro almıştı ve deneme imkanı bulmuştum. Yan yana kıyaslamadım ancak uzun bir süre kullandığım Timemore C2'den pek bi farkını göremedim. Moccamaster'da güzel sonuçlar aldık. O daha iyi yorumlar tabii. @Maestro

1k altı önerdiğiniz değirmen var mı sadece espresso için alacağım
Amazon'da 1.000 TL'ye Kingrider P0 modeli var. "Sadece espresso için" tabi çok ucu açık bir ifade. Espressodan kasıt basınçlı sepet kullanan küçük makinelerse, genel olarak neredeyse moka pot öğütüm kalınlığında öğütüm yetecektir ve bu değirmen de muhtemelen yeter. Espresso makineniz nedir?

Amazon'da 1.000 TL'ye Kingrider P0 modeli var. "Sadece espresso için" tabi çok ucu açık bir ifade. Espressodan kasıt basınçlı sepet kullanan küçük makinelerse, genel olarak neredeyse moka pot öğütüm kalınlığında öğütüm yetecektir ve bu değirmen de muhtemelen yeter. Espresso makineniz nedir?
P1 daha uygun gibi. Kullanmadım ama firma espresso odaklı tavsiye ediyor.
O da şu anda 1.5k ya geliyor

Geri