• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Fotoğrafçılık üzerine

Bu da eski bir Rus lensinden..
Arkadaki bokeh gerçekten çok güzel. Sanırım diyaframı bayağı düşük bir lens. Zamanında ben de Zenitar 16mm balık gözü lensi M44 bayonet kullanarak Canon mark 2 de kullanmıştım. f8'de acayip keskin fotoğraflar alıyordum. Canon'un üretmiş olduğu balık gözü lensten bile keskindi.

Herkese merhabalar, uzun zamandır nikon d80 kullanıyorum fakat makine artık yetersiz gelmeye başladı. Nikon D7200 önerdi çok sevdiğim bir abim. Ne dersiniz?
Bunun yanında; fotograf için eğitici,öğretici video sunum vs tavsiyelerinize de açığım.
Teşekkürler şimdiden.

Herkese merhabalar, uzun zamandır nikon d80 kullanıyorum fakat makine artık yetersiz gelmeye başladı. Nikon D7200 önerdi çok sevdiğim bir abim. Ne dersiniz?
Bunun yanında; fotograf için eğitici,öğretici video sunum vs tavsiyelerinize de açığım.
Teşekkürler şimdiden.

Bende çekeceğim videolar için cihaz arıyorum. Fuji X-s10 fiyat/perf duruyor.

ƒ/2.8 - 1/75 - iso: 320 Flash Off
ETERNA Bleach Bypass Filter
.
Fujifilm X-T4
Zeiss Touit 2.8/50M Macro
Ekli dosyayı görüntüle 8374

ƒ/4 - 1/100 - iso: 200 Flash On

Classic Neg. Filter
.
Fujifilm X-T4
Godox TT350 HSS Flaş
Ekli dosyayı görüntüle 8375

ƒ/4 1/130 iso: 160 Flash OFF

ETERNA Bleach Bypass
.
Fujifilm X-T4
Ekli dosyayı görüntüle 8376

ƒ/4 1/80 iso: 160 Flash OFF

Classic Neg Filter
.
Fujifilm X-T4
Ekli dosyayı görüntüle 8377

ƒ/4 1/500 iso: 200 Flash ON
.
Fujifilm X-T2
Ekli dosyayı görüntüle 8378

ƒ/4____1/180___iso: 200___Flash ON
.
Fujifilm X-T2
Ekli dosyayı görüntüle 8379
Fotoğraflarınız o kadar güzel ki. Bayıldım :) Elinize, gözünüze sağlık.

Normalde macro fotoğrafçılık pek tercih ettiğim ve takip ettiğim bir alan değil ama sizinkileri çok beğendim. Tam anlamıyla masal gibi.

Özellikle de bu pastel renkler ve tonlar bir harika. Lensin güzelliği mi bu yoksa çekim sonrası müdahale var mı merak ettim.

Ben de aynasız bir Olympus OMD EM10 kullanıyordum fakat maalesef çalındı çok sevdiğim makinem. Şu an elimde yine çok sevdiğim analog Canon A1 var ama üşeniyorum açıkçası :)

Aklımda da Fuji X100V var bir taraftan aslında ama emin olamıyorum hiç.

Fotoğraflarınız o kadar güzel ki. Bayıldım :) Elinize, gözünüze sağlık.

Normalde macro fotoğrafçılık pek tercih ettiğim ve takip ettiğim bir alan değil ama sizinkileri çok beğendim. Tam anlamıyla masal gibi.

Özellikle de bu pastel renkler ve tonlar bir harika. Lensin güzelliği mi bu yoksa çekim sonrası müdahale var mı merak ettim.

Ben de aynasız bir Olympus OMD EM10 kullanıyordum fakat maalesef çalındı çok sevdiğim makinem. Şu an elimde yine çok sevdiğim analog Canon A1 var ama üşeniyorum açıkçası :)

Aklımda da Fuji X100V var bir taraftan aslında ama emin olamıyorum hiç.
teşekkür ederim. hayır müdahale yok. fujifilm x100v çok iyi bir cihaz tavsiye ederim. hem ufak hem taşınması çok kolay. her yere taşıyabilirsiniz.

helios 85mm f1.5 hocam
bende de Helios 58 f2 var, bokeh karakteristiği baya bezniyor, kenarlara doğru iyicene yuvarlamaya başlaıyor bokehleri.

eskiden hiç sevilmeyen bir unsurmuş, şimdi ise daha artistik göründüğü için milletin hoşuna gidiyor, eski rus lensleri tekrar üretimlerini vs yapıyorlar.

açıkçası benim bokeh ile işim olamdığı için pek ilgilenmiyorum ama bence de hoş bir görüntü oluyor.

Pandemi geçince buluşup fotograf mı çeksek tarihi yarımadada. Fotograf çeke çeke balata kadar yürürüz. Günü @metin beylerin dükkanda bitiririz :)

Ben de kendimce sahne/performans fotoğrafçılığı yapıyordum. Sahneler kapanıp, şehir değiştirene kadar. Yine de Nikon D5300 makinem ve 50mm 1.8G lensim bir kenarda duruyor.

Instagram postları ve videolar için eve ufak bir stüdyo kuruyorum.
Godox Sl 60W
Godox 60-90 softbox aldım
Dji Gimbal 3
Şimdilik iphone 12 Pro ile çekiyorum
Fuji XT4 planlar arasında

Instagram postları ve videolar için eve ufak bir stüdyo kuruyorum.
Godox Sl 60W
Godox 60-90 softbox aldım
Dji Gimbal 3
Şimdilik iphone 12 Pro ile çekiyorum
Fuji XT4 planlar arasında
paraflaş alacaksanız dslr'ye yönelmek daha avantajlı olabilir sizin için. nedeni de aynasız makinelerin vizörlerinden baktığınzıda o anki ışık duruma göre çıkacak sonucu görörsünüz , bu da yanıltıcı olqbilir, hatta vizörü kullanılmaz kılabilir. ama dslr vizörü ile o az ışıklı ortamda bile rahatlıkla görebilirsiniz.

ama onun dışında her türlü aynasız tavsiye ederim, fuji x-t2 kulalnıcısı olarak x-t4 ü de şiddetle tavsiye ederim, komple bir makine yapmışlar.

fotoğrafın belgeleme niteliği ile daha çok ilgilenen birisi olarak Türkiye'deki kahve kültürü ile ilgili bir çalışma yapmak istiyorum senelerdir. Ama ilgimi çeken bir konu bulmakta zorlanıyorum. Bİr kaç başlangıç denemem oaldu ama devamını getiremedim, elimdeki malzeme ve karşıma çıkan imkanlar bir türlü tatmin etmedi.

kahveye dair çektiğim bazı fotoğraları buradan paylaşayım istedim. makine vs bilgisi hiç sormayın bazıları telefonla çekildi :)

ilk iki kare Walter's, üçüncü kare Arabica Trading House, dördüncü Cafe Boomerang, son kare ise bu ayın toplu alımının yapıldığı Coffee Department

Ekli dosyalar

• DSCF6866.jpg
    DSCF6866.jpg
    132.1 KB · Görüntüleme: 33
  • DSCF7064.jpg
    DSCF7064.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 32
  • LRM_20191112_153939.jpg
    LRM_20191112_153939.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 32
  • LRM_20191205_191930.jpg
    LRM_20191205_191930.jpg
    142.3 KB · Görüntüleme: 33
  • LRM_20191209_155401.jpg
    LRM_20191209_155401.jpg
    120.6 KB · Görüntüleme: 36
  • Like
Tepkiler: ckn
Selamlar. 12 yıldır fotoğraf çekiyorum. Bir süre ara vermek durumda kalmıştım şimdi yavaş yavaş geri dönüyorum. Pentax'tan olympus aynasız serisine geçiş yaptım. Şimdilik eski prime lenslerden 50 mm f1.8 ve pk bayonet tamron 70 300'ü adaptör ile kullanıyorum. Onun yanında Panasonic 14 mm f2.5 ve olympus 25 mm f.1.8 prime lens mevcut elimde.
Sıcak sıcak geri dönüşümün şerefine 2 adet fotoğraf yüklüyorum.
IMG_20210422_192518_012.jpg
IMG_20210422_192508_889.jpg

Sokak çalışmalarından bir örnek...

Ekli dosyalar

• 16.jpg
    16.jpg
    177.9 KB · Görüntüleme: 23
Geri