• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Espresso makinesi tavsiyesi

alsh72

Yeni Üye
İsim
alkan
Daha fazla  
İsim
alkan
Merhabalar. Forumu biraz gezdim oldukça güzel bi forum olmuş öncelikle elinize sağlık.
2. olarak bir espresso makinesı arıyorum bu forum altında da çok öneri vardı da kafam biraz karıştı ondan konu açma ihtiyacı duydum.
Bende Delonghi nin filtre kahve makinası var ve uzun zamandan beri kullanıyorum çok memnunum. Bundan dolayı aynı markanın espresso makinalarına bakıyorum. Espresso ve türevleri biliyorsunuz ki düşük bir ml ile yapılıyor. Ben ise filtre kahve gibi içmeye alıştığımdan espressodaki küçük bir shot gibi değil de ortalama bir kupa kadar kahve içmek istiyorum. Bu kahvenin espresso kadar acı olmamasını ama aynı zamanda espresso kıvamında köpüğünün de olmasını istiyorum.
Bu Delonghi ECP 31.21 gibi bir makine ile sağlanabilir mi? Ya da siz ev tipi kullanım için naısl bir espresso makinası önerirsiniz?
8004399329348_1_org_zoom.jpg

Merhabalar. Forumu biraz gezdim odlukça güzel bi forum olmuş öncelikle elinize sağlık.
2. olarak bir espresso makinası arıyorum bu forum altında da çok öneri vardı da kafam biraz karıştı ondan konu açma ihtiyacı duydum.
Bende Delonghi nin filtre kahve makinası var ve uzun zamandan beri kullanıyorum çok memnunum. Bundan dolayı aynı markanın espresso makinalarına bakıyorum. Espresso ve türevleri biliyorsunuz ki düşük bir ml ile yapılıyor. Ben ise filtre kahve gibi içmeye alıştığımdan espressodaki küçük bir shot gibi değil de ortalama bir kupa kadar kahve içmek istiyorum. Bu kahvenin espresso kadar acı olmamasını ama aynı zamanda espresso kıvamında köpüğünün de olmasını istiyorum.
Bu Delonghi ECP 31.21 gibi bir makine ile sağlanabilir mi? Ya da siz ev tipi kullanım için naısl bir espresso makinası önerirsiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 4661

espressoda tek istisna harici ne kadar ekmek o kadar köfte kuralı geçerli. o istisna da arçelik/beko makineler. onların da 2. el temizini bulmak iyice zorlaştı. delonginin dedica serisi hariç hiçbir makinesini önermiyorum. onu basınçsız sepet için modlayabilirseniz başlangıç seviyesi iş görür bir makineniz olur.

espressoda tek istisna harici ne kadar ekmek o kadar köfte kuralı geçerli. o istisna da arçelik/beko makineler. onların da 2. el temizini bulmak iyice zorlaştı. delonginin dedica serisi hariç hiçbir makinesini önermiyorum. onu basınçsız sepet için modlayabilirseniz başlangıç seviyesi iş görür bir makineniz olur.
Bir başka forum başlığında Dedica serisini tavsiyesi ettiğinizi gördüm hocam. Fiyatı biraz yüksek geldi ve büyük bir şehirde bulunmadığım için uygun fiyatlı makineler bulamıyorum şuan.

Bir başka forum başlığında Dedica serisini tavsiyesi ettiğinizi gördüm hocam. Fiyatı biraz yüksek geldi ve büyük bir şehirde bulunmadığım için uygun fiyatlı makineler bulamıyorum şuan.

2. eli her şey gibi onun da zamlandı. forumda ya da sahibinden de 1000-1500 civarına bulunabiliyor. bildiğim kadarı ile 680 ve 685 arasında öyle büyük bir fark da yok.

Espresso ve türevleri biliyorsunuz ki düşük bir ml ile yapılıyor. Ben ise filtre kahve gibi içmeye alıştığımdan espressodaki küçük bir shot gibi değil de ortalama bir kupa kadar kahve içmek istiyorum. Bu kahvenin espresso kadar acı olmamasını ama aynı zamanda espresso kıvamında köpüğünün de olmasını istiyorum.

Peki bu isteğimi espresso makinaları karşılayabilir mi? @deniz

Peki bu isteğimi espresso makinaları karşılayabilir mi? @deniz

hocam ben neler istiyorum ha bi bilseniz :ROFLMAO::ROFLMAO: işte hayatta her nistediğimiz olmuyor maalesef. espressonun ve türk kahvesinin tadı ufak porsiyonlarda çıkıyor. ha isterseniz sıcak su ekler amerikano yaparsınız o sizin keyfinize kalmış.

Red eye da yapabilirsiniz. Su yerine filtre kahve üstüne espresso koyarsınız. Uykunuzu da açar 🙂

Tek shot red eye çift shot black eye. Filtre kahvenin üstünde göz gibi olduğu işin öyle denmiş.

Hmm teşekkkürler Bu arada amazonda dedica serisi düşmüş az önce cihazın siparişini verdim.
Umarım memnun kalırım @deniz hocam

2 bin tl nin üzerine biraz daha koyup gaggia classic gibi bir cihaz satın alsaydınız keşke.

2 bin tl nin üzerine biraz daha koyup gaggia classic gibi bir cihaz satın alsaydınız keşke.
3bin küsüre geliyor hocam şuanki fiyatta dediğiniz cihaz. Normalde de dedica serisi 3bin civarındaydı zaten şimdi bi indirimle alabildim anca. delonghi ECP31.21 alacaktım dedica bu fiyata düşünce vazgeçtim

Hmm teşekkkürler Bu arada amazonda dedica serisi düşmüş az önce cihazın siparişini verdim.
Umarım memnun kalırım @deniz hocam

hocam keşke 2. eli de göz önünde bulundursaydınız. 1000 tl civarına dedica bulunabiliyor.

her şey gibi gaggia da zamlandı. sıfır classicler 3500-tl, 2. eli zaten pek bulunmuyor.

Hayırlı olsun. Benim de ilk makinemdi kendisi. 3 ay kullandım sonra Lelit Anna aldım. Anna’dan memnunum, pişman değilim çünkü kahveyi hazırlama sürecinde gerçekten zevk alıyorum. Bazen kahve yapmak icin içtiğim oluyor canım istemese bile. Ama Dedica’yi da basincsiz sepet ile kullanıyordum. O yüzden lezzetli kahveler içebilmiştim. İkisi ile de aynı anda kahve yapıp denemedim ama eğer yapsaydım lezzet farkını anlayabilecek kadar kahve kültürüm var mi emin değilim. Dezavantajları var ama avantajları da olan bir makine. Üst limit 2000tl ise bence doğru karar vermişsiniz. Çok çok çok klasik olacak ama güzel bir değirmen ile gerçekten güzel amerikanolar içersiniz😊 filtre kahve kadar çok miktarda ama daha lezzetli😊ben 1/2 Oranında yaptım kahveleri hep. Üstüne de ben kendim için süt eşim icin de su koydum. Gayet mutluyduk. Ama sütlü içecek içmek isterseniz hiç makine ile uğraşmayın, microfoam neredeyse imkansız. Cezvede ısıtın öyle ilave edin. Ben lelitte bile öyle yapıyorum, buhar çok uğraştırıyor. Dedica ile uğraşsanız da sonuç hüsran olur zaten😊

3bin küsüre geliyor hocam şuanki fiyatta dediğiniz cihaz. Normalde de dedica serisi 3bin civarındaydı zaten şimdi bi indirimle alabildim anca. delonghi ECP31.21 alacaktım dedica bu fiyata düşünce vazgeçtim

Biraz araştırıp 2.el temiz bir cihaz alabilirdiniz. O bütçeye çıkamıyorsanız. Ciddi farklar var iki cihaz arasında.

Bu tip aletleri hiç 2. el düşünmedim. Sonuçta mutfağa girecek ve bir gıda oluşturacağından sıfır almak önceliğimdi

Hayırlı olsun. Benim de ilk makinemdi kendisi. 3 ay kullandım sonra Lelit Anna aldım. Anna’dan memnunum, pişman değilim çünkü kahveyi hazırlama sürecinde gerçekten zevk alıyorum. Bazen kahve yapmak icin içtiğim oluyor canım istemese bile. Ama Dedica’yi da basincsiz sepet ile kullanıyordum. O yüzden lezzetli kahveler içebilmiştim. İkisi ile de aynı anda kahve yapıp denemedim ama eğer yapsaydım lezzet farkını anlayabilecek kadar kahve kültürüm var mi emin değilim. Dezavantajları var ama avantajları da olan bir makine. Üst limit 2000tl ise bence doğru karar vermişsiniz. Çok çok çok klasik olacak ama güzel bir değirmen ile gerçekten güzel amerikanolar içersiniz😊 filtre kahve kadar çok miktarda ama daha lezzetli😊ben 1/2 Oranında yaptım kahveleri hep. Üstüne de ben kendim için süt eşim icin de su koydum. Gayet mutluyduk. Ama sütlü içecek içmek isterseniz hiç makine ile uğraşmayın, microfoam neredeyse imkansız. Cezvede ısıtın öyle ilave edin. Ben lelitte bile öyle yapıyorum, buhar çok uğraştırıyor. Dedica ile uğraşsanız da sonuç hüsran olur zaten😊
Fikirleriniz için çook teşekkür ederim efendim. Çok sütlü tercih eden birisi değilim ben de. Espresso ve türevlerine daha çok yöneliyorum genelde.

Basınçsız sepet olarak neyi ve hangi siteyi önerirsiniz hocam?

Merhabalar. Forumu biraz gezdim oldukça güzel bi forum olmuş öncelikle elinize sağlık.
2. olarak bir espresso makinesı arıyorum bu forum altında da çok öneri vardı da kafam biraz karıştı ondan konu açma ihtiyacı duydum.
Ekli dosyayı görüntüle 4661
Delonginin hiçbir cihazını önermem . Bu tip kaşıklı makineleri hiç önermiyorum . 1.si servis olmuyor . Yedek parçası bulunmuyor. Yedek parçalarına müdahale etme çok zor oluyor. 2.El Cimbali JUnior gibi cihazlar alınabilir. Otomatik makinelerde de saeco gibi jura gibi cihazlar denenebilir. Güzel bir espresso tatmak isterseniz tabi . 2.el seçerken çok dikkatli olun tabi.

Delonginin hiçbir cihazını önermem . Bu tip kaşıklı makineleri hiç önermiyorum . 1.si servis olmuyor . Yedek parçası bulunmuyor. Yedek parçalarına müdahale etme çok zor oluyor. 2.El Cimbali JUnior gibi cihazlar alınabilir. Otomatik makinelerde de saeco gibi jura gibi cihazlar denenebilir. Güzel bir espresso tatmak isterseniz tabi . 2.el seçerken çok dikkatli olun tabi.
Öneri için teşekkürler. Ancak Delonghi Dedica EC685 model ürünü aldım. Servise ihtiyacımız yok eşimle sadece 2 kişiyiz şimdilik. İleride kalabalık olursak misafir vs de gelirse herkes gidip kendi kahvesini yapsın diyen biriyim :D Yedek parça ile ilgili sorun yaşayacağımı düşünmedim. Küçük bir şehir olan Kastamonu'da yaşıyorum çok ilginçtir ki burada yetkili servisi bile var. 3-4 aydır kullanıyorum bir sorun da yaşamadım şuana kadar. Mutfak aletlerinde hiç 2. el ürün düşünmedim. Teşekkürler

Geri