• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Epinox Barista Kettle - Genel Döküş İpuçları Tecrübeleri

Arkadaslar hayirli haftalar kettle olarak sanirim en cok bundan memnun herkes f/p olarak . Bende dusunuyordum ? Bazen 1 bazen 2 kisi icin kahve yapacagim 1200 ml uygun mudur ?

Arkadaslar hayirli haftalar kettle olarak sanirim en cok bundan memnun herkes f/p olarak . Bende dusunuyordum ? Bazen 1 bazen 2 kisi icin kahve yapacagim 1200 ml uygun mudur ?
Henüz ürüne sahip değilim ancak slim fit 800 ml olan modeli almayı düşünüyorum. Ben de bazen 1 bazen 2 bardaklık demleme yapıyorum. 2 bardaklık demleme benim için 500-600 ml'e tekabül ediyor. Bu durumda 1200 ml'in büyük geleceğini düşünüyorum. Özellikle tek kişilik demlemede 1200 ekstra büyük olur bence.

Ilginize tesekkur ederim sanirim bu tipte bakacagim .

Yanlisim var ise duzeltirseniz sevinirim
Mis gibi bir kettle, severek kullanmaktayım. Çok dengeli ve hacmi de gayet yeterli 2 kişi için bile.
Bu 800ml olanının bir de düz metal modeli var, bu siyah olan kaplama çünkü. Renk işi tamamen sübjektif, zevkler ve renkler sonuçta değişir.

Henüz ürüne sahip değilim ancak slim fit 800 ml olan modeli almayı düşünüyorum. Ben de bazen 1 bazen 2 bardaklık demleme yapıyorum. 2 bardaklık demleme benim için 500-600 ml'e tekabül ediyor. Bu durumda 1200 ml'in büyük geleceğini düşünüyorum. Özellikle tek kişilik demlemede 1200 ekstra büyük olur bence.
Ketıla su doldurduğunuz zaman, 800 mililitre slime oluyor, Başka ketıldan döktüğümüzde sorun yok ama, ocak üstü rahat kaynaması için sınırımız 600 onu bilerek alın.

Ketıla su doldurduğunuz zaman, 800 mililitre slime oluyor, biraz boşluk kalması için bıraktığınızda 600-650 gibi oluyor. Başka ketıldan döktüğümüzde sorun yok ama, ocak üstü rahat kaynaması için sınırımız 600 onu bilerek alın.
Teşekkürler bilgi için. Bu ekipmanı tamamen V60 için aldığımı ve bugüne kadar V60 ile en fazla 30g kahve 500ml su ile demleme yaptığımı düşününce belirttiğiniz sınır benim için oldukça yeterli duruyor. Ekipmanı almayı düşünenler için faydalı bir bilgi oldu.

800ml slim modeling taban çapı kaç acaba? Ocağın küçük aparatını bulamadım da. Küçük gelmesinden korkuyorum.

B
Ben 800ml ini kullanıyorum. Çok memnunum. Ocakta hiç sorun yaşamadım. 600ml i geçmeyecekse demlemeniz gayet yeterli. Çünkü kaynayan suyun bir miktarını kağıtı ıslatmak için kullanıyorsunuz. O arada 100ml kayıp yaşanabiliyor.

Slim fit kettle siyah modelini ocakta kullanan var mı?

Slim modelinin parlak normal çelik rengi olanını kullanan var mı ?

Ben aldığımdan beri kullanıyorum yaklaşık iki aydır. Bir problemle karşılaşmadım.
Hocam kozmetik olarak bir sorun oldu mu siyah modeli ocak üstü kullanınca. Ben de kaynamış suyu aktarip tekrar 20sn falan ateste bekletmeyi düşünüyorum ısı kaybı için

Yok hayır yaşamadım. Kettle’ı az miktarda sudansa fazla suyla kullanınca döküşü kontrol edebilmek daha rahat oluyor. Diğer kullanan arkadaşların deneyimi nasıldır bilemiyorum.

Arkadaşlar benim slim fit kettleım biraz şapırdatıyor. Mümkünse kullanan biri nasıl döktüğünü videoya çekebilir mi? Konunun başlarında osmotic flow tekniği ile demleme vardı ama oradan pek anlayamadım.

Geri