• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Spada Coffee Roastery olarak seçildi. Bu konudan Mayıs ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Deneysel Espresso Tarifi: 15 saniye - 6 Bar 1:2 Oran

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
SCA nın etkinlikleri kapsamında dinlediğim ve oldukça şaşırtan bu sunum sonrasında tekrar dinleyebilmek için SCA ile iletişime geçmiştim videoların Youtube a yükleneceği bilgisini alınca çok sevindim. Bugün kontrol ettiğim videonun yüklenmiş olduğunu gördüm ve sizinle paylaşıp sonuçlarını tartışmal istedim.

 

orkunustel

İyi Bilinen Üye
Konum
İstanbul
İsim
Orkun Üstel
Daha fazla  
İsim
Orkun Üstel
Espresso Makinesi
La Marzocco Mini, Linea Classic, Linea PB, Strada EP, Modbar, Mavam, Steam
Değirmen
Mazzer Robur, Kony, Victoria Arduino Mythos 1, Anfim Scody 2, Mahlkönig EK43, K30, Peak, Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Clever, Acaia Tartı, Comandante Değirmen, Bonavita Kettle
6 Bar'da olmasa da 9 barda Pınar'ın dünya şampiyonası kahvesini 1/3 oranında yanlış hatırlamıyorsam 11 yada 13 saniyede demlemiştim. Aradan uzun zaman geçti. Kendi reçetesinde süre daha uzundu ama elimde az örnek olması, kalibrasyonu tam yapamamam sebebiyle olmuştu bu fakat yine de çok keyifli kahve çıkmıştı ortaya. Hızlı bitişe sahip olsa da yasemin çayı gibi bir espresso çıkmıştı. Deneysel farklı reçetelerle çok ilginç espressolar çıkabiliyor gerçekten. Videoyu izledim, diğer videoları da izlemeye başladım, teşekkürler paylaşım için Suat bey. @NoDRaC
 
Üst