• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Bim'de satılan Kaave şaşırttı.

ayhanKurt

Üye
İsim
Ayhan Kurt
Daha fazla  
İsim
Ayhan Kurt
823_buyuk_543X467_KAHVE.jpg

Çekirdek kahve siparişim gecikince tesadüfen gördüğüm yukarıdaki kahveyi deneyeyim dedim. Makinalar için öğütülmüş ölçülerde ama ben v60 ta demledim. Blend olduğu yazıyor ama tam menşei belli değil. Benim gördüklerimde 1 nisan etiketi var. İçtiğinde de bayat olmadığını belli ediyor.
Hiç bir beklentim olmadan içtiğim kahve beni çok şaşırttı. Şimdiye kadar denediğim pahalı kahvelerin bazılarından çok daha keyifli içimler sundu. Sonuçta 30tl'nin hakkını çok çok fazlasıyla verdiği kanaatindeyim. Toplu alım yapmama bile sebep oldu.

823_buyuk_543X467_KAHVE.jpg

Çekirdek kahve siparişim gecikince tesadüfen gördüğüm yukarıdaki kahveyi deneyeyim dedim. Makinalar için öğütülmüş ölçülerde ama ben v60 ta demledim. Blend olduğu yazıyor ama tam menşei belli değil. Benim gördüklerimde 1 nisan etiketi var. İçtiğinde de bayat olmadığını belli ediyor.
Hiç bir beklentim olmadan içtiğim kahve beni çok şaşırttı. Şimdiye kadar denediğim pahalı kahvelerin bazılarından çok daha keyifli içimler sundu. Sonuçta 30tl'nin hakkını çok çok fazlasıyla verdiği kanaatindeyim. Toplu alım yapmama bile sebep oldu.
İnşallah paket sonuna kadar öyle gider çünkü öğütülmüş kahveler azotla paketlendiği için ilk içişte taze gelebilir ama çok çabuk bayatlar, farklı markalarda yaşadım bu durumu.

Ben de 29tl fiyatını görünce ne kadar kötü olabilir ki dedim aldım ve ilk demlemeden sonra çöpe attım. Kokusu bilmemne efendilerde türk kahvesi öğütümüyle satılan rio minasla aynıydı. Demleme sonucu da aynı paketli satılan bayat türk kahvesi tadındaydı. Gerçi o fiyata rio minas koymayacak da ne koyacak 😄 Robusta da karıştırılmıştır belki. Fazlasıyla zıt tecrübelerimiz olmuş.

Ben de 29tl fiyatını görünce ne kadar kötü olabilir ki dedim aldım ve ilk demlemeden sonra çöpe attım. Kokusu bilmemne efendilerde türk kahvesi öğütümüyle satılan rio minasla aynıydı. Demleme sonucu da aynı paketli satılan bayat türk kahvesi tadındaydı. Gerçi o fiyata rio minas koymayacak da ne koyacak 😄 Robusta da karıştırılmıştır belki. Fazlasıyla zıt tecrübelerimiz olmuş.
"Ne kadar kötü olabilir ki?" Hangi tutkulu kahveseverin mottosu olmamıştır ki şu zamana kadar :)

Paketi hoşuma gitti yalnız. Görürsem bir paket alayım. Ambalaj örneği olarak dursun. 😅😅

Geçenlerde mecburiyetten jacobs filtre kahve almıştım ve ilk bir iki demlemede(v60) oldukça içilebilirdi ancak sonrasında inanılmaz hızlı bayatladı, şu an kavanoz bile koklanmayacak kadar berbat bayat kokuyor

Bu markanın çekirdek kahveleri metro marketlerde var . Çekirdek olarak denemek isteyen varsa bilgisine :)

Ne kadar kötü olabilir ki mantığı hep şu kahveyi alıp içmek istiyorum:

Bayaa natural ethiopia blend, ne kadar kötü olabilir ki? ( Bir ara 49 tlydi bu arada)
Bu tadım notları doğruysa birdahaki toplu alımda organize olup seçelim hocam :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220430-000430_Chrome.jpg
    Screenshot_20220430-000430_Chrome.jpg
    69.4 KB · Görüntüleme: 144
@ckn Farklı bir marka ile karıştırmışım özür dilerim yanlış bilgi vermiş oldum sildim yorumumuda

• Like
Tepkiler: ckn
Arada dili resetlemek lazim marketlerde bu aralar bunlardan cok var kahvem bittiginde yenisini bekleyene kadar alip icmisligim oldu hafif icim yazanlar tercihimdir.

Genel kanıya göre ya paketler standart değil yada son zamanlarda o kadar kötü kahveler içtim ki tat ayarım bozuldu.

Addis Ababa Coffee'nin iki ayrı Blendini denedim. Fiyat Performans olarak epey iyi.
Girişimin arkasında Kumtel Gıda San. var. Kumtel Elektrikli Ürünler üreten firma ile aynıdır diye düşünüyorum. Ek olarak kargoyu da Boraks Dayanıklı Tüketim firması üzerinden gönderim sağladılar.

Ethiyopya kahvesi ne kadar kötü olabilir ki diyerekten Addis Ababa'nın 3'lü setini uygun fiyata kapattım trendyol'dan

diyeceğim o ki baya kötü olabiliyormuş. yanık, odunsu, garip bir asidite ama meyvemsilikten uzak bir asidite. odun asiditesi diye bir şey var mıdır?

yalnız enteresan bir şekilde kahvelerin sütle uyumları gayet güzel. Bence tk sevenler de ilginç olabilir. ama filtre ya da aeropress için tek diyeceğim nein!

awasa blend, harrar blend ve mekele blend'in olduğu seti aldım, şu ana kadar mekele ve harrar ı içtim. ikisi için de durum pek iç açıcı değil.

Ethiyopya kahvesi ne kadar kötü olabilir ki diyerekten Addis Ababa'nın 3'lü setini uygun fiyata kapattım trendyol'dan

diyeceğim o ki baya kötü olabiliyormuş. yanık, odunsu, garip bir asidite ama meyvemsilikten uzak bir asidite. odun asiditesi diye bir şey var mıdır?

yalnız enteresan bir şekilde kahvelerin sütle uyumları gayet güzel. Bence tk sevenler de ilginç olabilir. ama filtre ya da aeropress için tek diyeceğim nein!

awasa blend, harrar blend ve mekele blend'in olduğu seti aldım, şu ana kadar mekele ve harrar ı içtim. ikisi için de durum pek iç açıcı değil.
Etiyopya kahvesi derken mesela Ethiopia Djimnah Grade 5 de Etiyopya kahvesi :)

Geri