• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Ankara-İzmir-İstanbul En iyi 5 Kahve Noktası Projesi

kahveanalisti

Üye
Editör
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Rocket Cinquantotto
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Ode Brew Grinder- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Merhaba arkadaşlar

Bazı forumdaşlarla paylaştığım yeni bir proje var aklımızda. Ivır zıvır yok hurriyet.com yok milliyet.com cart curt comlardan sıkılan ve diğer objektif olmayan forum veya sitelerde paylaşılan bilgileri egale ederek 3 ilde pilot olarak başlayıp En iyi 5 Cafe mekanı listemiz için sizlerden katılmak isteyenleri bu başlıkta toplamak istedik.

Bu forumun etki alanı gerçekten geniş arkadaşlar ve sizin gibi yetkin bir çok kullanıcıyı bir arada bulmak ve objektif müşteri fikirleriyle oluşturulmuş bir liste gerçekten bir çok kahveseverin işine yarayacaktır.

Katılmak isteyen her 10 kullanıcıyla ayrıca bir whatsapp grubu kurulup üzerinden 3 ilin en iyi 5 cafesini 6 ayda bir güncelleyebileceğimiz bir liste yapmak istiyoruz.

Bu kullanıcıları etkinliğine ve forumda yazılarının yetkinliğine göre seçeceğiz. (En az 1 Yıllık Forum Üyeliği)

Bu başlıkta önce kriter noktaları oluşturacağız . Sonra kriter noktaları kesinleşince gruplarda bu 10 yetkili arkadaşlar ile 10 en iyi cafe arasından detaylı puanlarını ve yorumlarını yazdıkları bilgiler ile en iyi 5 cafeye kadar bu listeyi filtreleyeceğiz. Böylece en iyi 5 cafe listesine ulaşacağız.

Burada atmosfer, sütlü kahve servisi, filtre kahve çeşitliliği, hizmet ve 3.nesil yetkinliği gibi temel başlıklar altında puanlamalar olacak.

Bu 5 cafeyi 6 ayda bir güncelleyip en iyi cafeler listemizde yer alan cafelere birer kahvekulubu.net şehrin en iyi 5 Cafesinden biri gibi bir etiket vermeyi düşünüyoruz. Kabul ederlerse tabi bunu asabilirler etmezlerse hiç sorun yok :)

Burada beyin fırtınasını başlatabiliriz arkadaşlar. Bu arada Ankara-İstanbul-İzmir arasında hangi ilde bu en iyi cafe listesi için katılmak isteyen gönüllü arkadaş olursa lütfen "Katılmak istiyorum-Ankara" gibi yazarsa altına da boşluk bırakıp fikirlerini yazabilir.

Son düzenleme:
Katılmak istiyorum - İzmir

Forumda en azından büyükşehirler bakımından sık sık gündeme gelen bir konuda böyle müstakil bir proje planlanması bence isabetli olmuş. Zira bilmediğim bir şehre seyahat edeceğimde önceden de ilk baktığım yer forum oluyordu kahve konusunda. Sadece atmosferi baz alan listelerden kat kat daha iyi listeler çıkacağına şimdiden eminim.

Katılmak istiyorum- Ankara

Üyeliğim yeni olsa da 2-3 yıldır forumu takip ediyorum. Diğer hesabımın kullanıcı adını vs unuttuğum için yeni bir hesap açmak zorunda kaldım. Ev baristasıyım ve şimdiye kadar Ankara'da 4-5 kavurucuyu zaman zaman ziyaret ederek kahvelerini deniyor ve baristalarıyla sohbet ediyorum. Hatta Ankara'da yapılan birkaç cupping etkinliğine katılmışlığım var. Sütlü kahveleri tadım konusunda çok tecrübem olmasa da yine de kahveden ve kafe kültürüne hakim birisi olarak iyi bir değerlendirme yapabileceğime inanıyorum.

3. Nesil En İyi 5 Mekan fikrine de bayıldığımı ayrıca eklemek istedim. Nitelikli kahveyle yeni tanıştığım zamanlarda, Ankara'da nitelikli kahve nerde içilir bilmiyorken forumdan Hoopoe, Rispetto, Pacas, Daphne, Tetra N Roastery, Old School, Pangea, Kuzgun Dokuz'la tanışma fırsatı bulmuştum. Kahvecilik adına böyle bir etkileşimde bulunmak beni oldukça mutlu edecektir.

Katılmak isterim - Ankara

@kahveanalisti Sistem nasıl işleyecek üstad?
@DaunterM bir gece arayıp " Abi yarın Bağcılar Şanzelize Kafedesin, iki shot espresso dene, künefe ye, ortama bak" falan mı diyecek? Yani görevlendirme usulü nokta atış yerlere mi gidilecek? Yoksa raportör arkadaşlar kafalarına göre mi takılacaklar?

Pek parçası olabileceğimi sanmıyorum ama bir tavsiyem olacak. Bazı markaların her şubesi aynı seviyede olmayabilyor, hazırladığınız listede buna dikkat edebilirsiniz bence 🌟
Buna katılıyorum hatta bazı markaların şubeleri arasında bile çok fark var diyebilirim. Hatta çalıştırdıkları bazı barista arkadaşların demleme konusuna çok hakim olmadıklarına da şahit oldum. Bunun için kimseyi suçlamıyorum çünkü iyi bir barista bulmak ve elde tutmak şu piyasada cidden zor.

Geri