• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Yeşil çekirdek toptancıları

aytacfb

Yeni Üye
İsim
aytac
Daha fazla  
İsim
aytac
Merhaba,

Nihai tüketici için belki önemsiz gibi gelebilir ancak şeffaflığını takdir ettiğim kimi kavurucuların sitelerinde çekirdeklerini nereden tedarik ettikleri bilgisi de paylaşılabiliyor. Kahve seçimi yaparken ya da yeni bir kavurucuyla ilgili ilk izlenimi oluştururken kullanışlı olabileceğini düşündüğüm bir bilgi bu ve forumda konuyla ilgili bir başlık göremedim.

Sorum şu: ülkemizde sık kullanılan başlıca tedarikçiler hangileri?

Örneğin Niji'nin Fest Coffee ve Sanal Baharat gibi tedarikçileri kullandığını gördüm. Sanal Baharat'a karşı kötü bir ön yargım olduğundan siparişimde Fest Coffee çekirdeklerini tercih ettim.
Daha sonra en çok hoşuma giden Rwanda Cyato'yu başka hangi kavurucular satın almış diye aratırken (gokhanselamet'in arama motorundan) Kungpowcoffee diye başka bir kavurucuya ulaştım. Tedariği tam olarak aynı yerden mi (fest coffee mission) yapmışlardır bilemiyorum (paylaşılan bilgilere göre bu kanıya varmak mümkün) ancak fiyat olarak Niji'ye göre çok daha pahalı olduğunu görüyorum.
Bir de Fest Coffee'de Cyato yeşil çekirdek fiyatı 17 USD olarak gözüküyor. El Condor ise 15 USD. Yine bu bilgiler de işe yarayabilir. Gerçi her tedarikçinin liste fiyatlarına erişmek Fest Coffee'de olduğu kadar kolay mı bilemiyorum ama özellikle aşırı kalabalık bir kavurucu piyasası olduğunu göz önüne alırsak birtakım güven sorunlarının önüne geçmekte toptancılarla ilgili bilgilerin de kullanışlı olacağını düşündüm.

Deneyimli arkadaşların tedarikçiye dikkat edip etmediklerini merak ediyorum. Tercih ettiğiniz ya da takip ettiğiniz tedarikçiler var mı? Yoksa kavurucunun işidir tedarikçisini seçmek deyip geçiyo musunuz?

Ayrı bir parantez hak ediyor,kötü kavrum(muhtemel)iyi tedarikçidir kendileri 😂 Ben dahil herkesin bayılarak içtiği(begenmeyeni görmedim henüz) La Loma Cold Washed Sidra dahil birçok güzel kahveyi ülkeye getirebiliyorlar ki yine Monteblanco setindeki gesha ve Pink bourbon da güzeldi.Tedarikçi konusunda ise en son bakacağım parametre olabilir sanırım ama doğrudan tedarik olunca ekstradan bir dikkat çekmiyor değil.Yoksa Nordic,sucafina,wayta,fest coffee,ulusal, Sanalbaharat tedariği iyi kahve de kötü kahve de vardır sanırım.

Merhaba,

Nihai tüketici için belki önemsiz gibi gelebilir ancak şeffaflığını takdir ettiğim kimi kavurucuların sitelerinde çekirdeklerini nereden tedarik ettikleri bilgisi de paylaşılabiliyor. Kahve seçimi yaparken ya da yeni bir kavurucuyla ilgili ilk izlenimi oluştururken kullanışlı olabileceğini düşündüğüm bir bilgi bu ve forumda konuyla ilgili bir başlık göremedim.

Sorum şu: ülkemizde sık kullanılan başlıca tedarikçiler hangileri?

Örneğin Niji'nin Fest Coffee ve Sanal Baharat gibi tedarikçileri kullandığını gördüm. Sanal Baharat'a karşı kötü bir ön yargım olduğundan siparişimde Fest Coffee çekirdeklerini tercih ettim.
Daha sonra en çok hoşuma giden Rwanda Cyato'yu başka hangi kavurucular satın almış diye aratırken (gokhanselamet'in arama motorundan) Kungpowcoffee diye başka bir kavurucuya ulaştım. Tedariği tam olarak aynı yerden mi (fest coffee mission) yapmışlardır bilemiyorum (paylaşılan bilgilere göre bu kanıya varmak mümkün) ancak fiyat olarak Niji'ye göre çok daha pahalı olduğunu görüyorum.
Bir de Fest Coffee'de Cyato yeşil çekirdek fiyatı 17 USD olarak gözüküyor. El Condor ise 15 USD. Yine bu bilgiler de işe yarayabilir. Gerçi her tedarikçinin liste fiyatlarına erişmek Fest Coffee'de olduğu kadar kolay mı bilemiyorum ama özellikle aşırı kalabalık bir kavurucu piyasası olduğunu göz önüne alırsak birtakım güven sorunlarının önüne geçmekte toptancılarla ilgili bilgilerin de kullanışlı olacağını düşündüm.

Deneyimli arkadaşların tedarikçiye dikkat edip etmediklerini merak ediyorum. Tercih ettiğiniz ya da takip ettiğiniz tedarikçiler var mı? Yoksa kavurucunun işidir tedarikçisini seçmek deyip geçiyo musunuz?

Orada deneyimli kısımı benim için çok uygun olurmu bilmiyorum 1 seneye yakın süredir kahve ile ilgikeniyorum çünkü ama ben alırken tedarikçiye göz ucuyla bi bakıyorum ve sadece yeşil çekirdek fiyatı ve tadım notalarına bakıyorum birde hangi kavurucu yeşil çekirdek fiyatından kaç x daha pahalıya satıyor ona bakıp öyle alıyorum genelde x firma 2.8 katı olurken y firma 3.1 katına satabiliyor firmadan firmaya değişiyor birkaç kez baktıktan sonra artık bu kavurıcı daha uyguna getiriyor diye bakılabiliyor çünkü tüm kavurucular aynı çekirdeği almıyor o kavurucuyu aklımda ben öyle profilliyorum

Onun dışında sanalbaharat sadece kavurma kısımında başarılı değil yoksa en büyük tedarikçilerden birisi sanalbaharat Türkiye’de

Sanal Baharat konusunda bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Ön yargım tamamen kavurucu olarak sundukları kötü kahvelerden kaynaklanmaktaydı :)

İçtiğimiz çoğu kolombiya cofinet tedarik(Türkiyeye Tin Coffee veriyor)
Keza kolombiya dışında da tin birçok kahveyi ülkeye sokuyor
Sucafina tedarik kahveler bolca var
wayta tedarik kahveler panama oluyor genelde

Bu ayki toplu alım etkinliğinde seçilen Grizzly'nin seçkisine baktım ve yeni bilgilerimi teste tabi tuttum biraz :)

En pahalı olan Colombia'lar (Buenos Aires Bourbon Sidra ve Lord Voldemort Wush Wush) tedarikçisini bulamadım.

El Salvador Finca La Siberia ise doğrudan çiftçiden alınmış çekirdekler. Şeffaflığı ve kabzımalların tiranlığına gösterilen baş kaldırıyı bir sol liberal olarak takdir ettim. Şu not geçiyor "Bu kahve için çiftçiye 6.5 USD/LBS ödenmiştir." Hesaplayan adam olarak kg'ı 14$ ediyor. Referanslayınca makul fiyatlar.

Bu ayki toplu alım etkinliğinde seçilen Grizzly'nin seçkisine baktım ve yeni bilgilerimi teste tabi tuttum biraz :)

En pahalı olan Colombia'lar (Buenos Aires Bourbon Sidra ve Lord Voldemort Wush Wush) tedarikçisini bulamadım.

El Salvador Finca La Siberia ise doğrudan çiftçiden alınmış çekirdekler. Şeffaflığı ve kabzımalların tiranlığına gösterilen baş kaldırıyı bir sol liberal olarak takdir ettim. Şu not geçiyor "Bu kahve için çiftçiye 6.5 USD/LBS ödenmiştir." Hesaplayan adam olarak kg'ı 14$ ediyor. Referanslayınca makul fiyatlar.
Grizzly bazı kahvelerini hatta çoğunu Kendi tedarik ediyor son alımda bu şekildeydi

Geri