• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Tat Profiline Göre Değirmen Rehberi (Grafik)

Yine başka işim yokmuşçasına yabancı kahve sitelerinde gezinirken denk geldiğim bir grafik var. Sayfa linkini de aşağı koyuyorum. Belki forumda konusu geçmiştir ama ben hatırlamıyorum. Dolayısıyla tekrara düşecekse adminler gerekli müdahaleyi yapabilirler, gücenmem🙂. Ayrıca kıymetli bir veri olduğunu düşündüğüm için bu başlığı bire bir diğer forumda da açacağım, hakkınızı helal edin😀

Grafiğin üstünde "tek bir kişinin kişisel deneyimine göre hazırlandı, lütfen kutsal kitap muamelesi yapmayın" diye uyarmış yazar fakat hakikaten tek başına kafa yorduysa çok emek olduğu kesin. Sadece bu grafik için değil, diğer konu başlıkları da dolu dolu.

Bu grafik üzerinden çoğuna bizim de ulaşma imkanımızın olduğu belli başlı değirmenlerin tat profillerini anlama şansımız olduğunu düşünüyorum. Yeni başlarken bu farkındalık olmuyor genelde ama yine de hem yeni başlayanlar için hem de değirmen değişikliği düşünen ya da buna kafa yoranlarımız için faydalı olacağını düşünüyorum. Ve ulaşma imkanımızın olmadığı içten içe merak ettiğimiz "high-end" değirmenlerin de kabaca ne tarzda çıktılar verdiğini görebiliyoruz bu şekilde. Ayrıca bu arkadaşın yaptığı grafiğe katılmayan, daha farklı tecrübesi olan ya da ekleyecek başka tecrübesi olan arkadaşlar da yorum yaparlarsa çok faydalı bir başlık olacağı kanaatindeyim.

burrs_overview.jpg

Site linki: https://espressoaf.com/

Son düzenleme:
Espresso falan iyi güzel de keşke Kinu iyi bir pour-over burr üretse de alsak... Şu anki o kadar da başarılı değil denilenlere göre.

Geri