• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sonuç ⛔Sonuç Aralık 2022 - Kahve Kulübü Toplu Alım Etkinliği

linke tıklıyorum fakat hiçbir kod gelmiyor

Tarayıcınızda herhangi bir reklam engelleyici yazılım varsa kapatıp öyle deneyin. Ya da farklı bir tarayıcıdan deneyin link çalışıyor. Kod değil de şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız.

Adsız.png

emeğinize sağlık. funky berry, kahete AA, caballero francisca için degassing süresi ne kadar paylaşabilir misiniz. ek olarak bu çekirdekler için bir reçete tavsiyeniz var mı? @Montag Coffee Roasters
Merhaba,

Degassing süresi filtre kahvelerde 1 hafta, espressoda 2 haftadır.

Demleme Rehberi

Demleme önerisine gelirsek, karışık, çok adımlı reçetelerdense basit, tekrar edilmesi kolay reçetelerden tarafız (simple but complex). Hasat dönemlerinde titizlikle seçtiğimiz kahvelerin potansiyeli birkaç kilit değişkene dikkat ederek rahatlıkla ortaya çıkmaktadır. Bunlar öğütme ayarı ve bıçak kalitesi, kullanılan suyun mineral dengesi ve sıcaklığı, ve kahve ile suyun oranıdır.
Dükkanlarımızda kullandığımız ve başlangıç noktası olarak alabileceğiniz demleme reçetesi ise

18g orta kalınlıkta öğütülmüş kahve (Comandante 20-22 click)
Ön demleme: 50g 93°C su
30. sn: 180 grama tamamlanacak kadar su
1:30. dk: 300 grama tamamlanacak kadar su
Suyu döktükten sonra nazik bir “spin” ile kahve yatağını düzleştirin
Toplam süre yaklaşık 3:15-3:30

Kahvenin TadıÖğütme AyarıDemlenme Süresi
EkşiİnceltilmeliUzatılmalı
AcıKalınlaştırılmalıKısaltılmalı

Bu reçete sadece bir öneri olup kullandığınız ekipman, su, ve değirmene göre farklılıklar gösterecektir. Damak zevkinize göre istediğiniz doğrultuda uyarlayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Merhaba, öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler. Philips EP 5000 serisi otomatik makine için Funky Berry öğütülme şekli çekirdek olarak almam uygun mudur? Bu kahve için Espresso profili göremedim o yüzden emin olamadım çünkü ürün türünde filtre kahve yazıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :giggle:

Merhaba,

Degassing süresi filtre kahvelerde 1 hafta, espressoda 2 haftadır.

Demleme Rehberi

Demleme önerisine gelirsek, karışık, çok adımlı reçetelerdense basit, tekrar edilmesi kolay reçetelerden tarafız (simple but complex). Hasat dönemlerinde titizlikle seçtiğimiz kahvelerin potansiyeli birkaç kilit değişkene dikkat ederek rahatlıkla ortaya çıkmaktadır. Bunlar öğütme ayarı ve bıçak kalitesi, kullanılan suyun mineral dengesi ve sıcaklığı, ve kahve ile suyun oranıdır.
Dükkanlarımızda kullandığımız ve başlangıç noktası olarak alabileceğiniz demleme reçetesi ise

18g orta kalınlıkta öğütülmüş kahve (Comandante 20-22 click)
Ön demleme: 50g 93°C su
30. sn: 180 grama tamamlanacak kadar su
1:30. dk: 300 grama tamamlanacak kadar su
Suyu döktükten sonra nazik bir “spin” ile kahve yatağını düzleştirin
Toplam süre yaklaşık 3:15-3:30

Kahvenin TadıÖğütme AyarıDemlenme Süresi
EkşiİnceltilmeliUzatılmalı
AcıKalınlaştırılmalıKısaltılmalı

Bu reçete sadece bir öneri olup kullandığınız ekipman, su, ve değirmene göre farklılıklar gösterecektir. Damak zevkinize göre istediğiniz doğrultuda uyarlayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

başkası sormuş ama bende cevap almış oldum. teşekkürler paylaşımınız için.

ek olarak ufak bir sorum daha olacak. evde özel filtreleme sistemim yok. kafedeki gibi bir su elde edemiyorum hali ile. genelde buzdağı ve taşdelen kullanıyorum. hazır sulardan tavsiye edeceğiniz marka ne olur ?

bir de son olarak su sıcaklığını arttırmak ve azaltmak da bu tabloda yer alsa arttırmak acılaştırır azaltmak ekşitir diyebilir miyiz ? şimdiden teşekkürler @Montag Coffee Roasters

Son düzenleme:
Kenya filtre kavrum,Bochisa espresso kavrum sipariş vermiştim toplu alım öncesi.Kenya şekerli limonata.Begendim mi?Evet begendim ama farklı bekliyordum açıkçası.Kafein Kültür,Grizzly Kenyalarıyla karşılaştırınca özellikle f/p bakınca aradaki fiyat farkına deger mi bilemedim.Bochisa’ya da gelirsek Robotla aldıgım ender shotlar arasında diyebilirim.Tek kelimeyle mükemmel oldu.Espresso arayışında olanlar kaçırmasın bu çekirdegi.Kavrum ve paketler harika bu arada.

Kenya filtre kavrum,Bochisa espresso kavrum sipariş vermiştim toplu alım öncesi.Kenya şekerli limonata.Begendim mi?Evet begendim ama farklı bekliyordum açıkçası.Kafein Kültür,Grizzly Kenyalarıyla karşılaştırınca özellikle f/p bakınca aradaki fiyat farkına deger mi bilemedim.Bochisa’ya da gelirsek Robotla aldıgım ender shotlar arasında diyebilirim.Tek kelimeyle mükemmel oldu.Espresso arayışında olanlar kaçırmasın bu çekirdegi.Kavrum ve paketler harika bu arada.
direkten dondum

Funky için C3 12 kliklere indim ama bir türlü 2 dakika üzerine atamadım demleme süresini. Hep 1:50lerde akıp gidiyor su. Çıktı güzel ama. 15/240 demlemeler yapıyorum. Santa Rosa benzeri bir hız mevcut. Var mı benzer durum yaşayan yoksa bende mi bir anormallik mevcut?
Tat profilini nasıl buldunuz acaba buram buram meyve kokusu geliyor mu ?

Geri