• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

SCA 2020 Türkiye Bölgesi Seçimleri Organizasyon Oylaması

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
SCA tarafından bir hafta önce 2020 Türkiye Bölgesi Seçimleri Organizasyon için aday başvuruları alınmaya başlamıştı. Bugün adaylar yayınlandı. Tandığımız isimler var. Aslı Hanım, Nisan Bey ve Kaan Bey. Kim seçilirse seçilsin harika işler çıkaracaklarını düşünüyorum. Bu arada bildiğim kadarı ile bizler oy kullanamıyoruz :)

Ülke nitelikli kahve sektörü için hayırlı olsun :) Tabii ekipleri de tanımak isteriz :)

Ekip olarak değil de herkes farklı dallarda bireysel olarak katılıyor gibi. Toplamda zaten 6 aday var, 6 pozisyon için. 2 pozisyon için hiç aday yok. 2 pozisyon için de, ulusal koordinatörlük ve komünite menejerliği için 2şer aday var.

SCA tarafından bir hafta önce 2020 Türkiye Bölgesi Seçimleri Organizasyon için aday başvuruları alınmaya başlamıştı. Bugün adaylar yayınlandı. Tandığımız isimler var. Aslı Hanım, Nisan Bey ve Kaan Bey. Kim seçilirse seçilsin harika işler çıkaracaklarını düşünüyorum. Bu arada bildiğim kadarı ile bizler oy kullanamıyoruz :)

SCA üyeleri oy kullanabiliyor, eğer sca üyesi iseniz, oy hakkınız var :)

Ekip olarak değil de herkes farklı dallarda bireysel olarak katılıyor gibi. Toplamda zaten 6 aday var, 6 pozisyon için. 2 pozisyon için hiç aday yok. 2 pozisyon için de, ulusal koordinatörlük ve komünite menejerliği için 2şer aday var.

SCA üyeleri oy kullanabiliyor, eğer sca üyesi iseniz, oy hakkınız var :)
Sadece SCA website üyeliğim var. Sertifika almadan üye olabiliyor muyuz?

Üye olmak ile sertifikaların ilgisi yok, sca üyeliği sadece sca'nın sağladığı faydalardan yararlanmak için ve desteklemek için. Tam tersi de geçerli, sertifika alınca üye olmuyorsunuz, üye iseniz sertifika bedellerinde indirime sahip oluyorsunuz sadece.

Üye olmak ile sertifikaların ilgisi yok, sca üyeliği sadece sca'nın sağladığı faydalardan yararlanmak için ve desteklemek için. Tam tersi de geçerli, sertifika alınca üye olmuyorsunuz, üye iseniz sertifika bedellerinde indirime sahip oluyorsunuz sadece.

Bu SCA üyeliği 50-60 euroluk civarda olan üyelik değil mi? Yani oy kullanmak için website üyeliği değil o üyelikten olmamız gerek doğru mu anladım 😁

Bu SCA üyeliği 50-60 euroluk civarda olan üyelik değil mi? Yani oy kullanmak için website üyeliği değil o üyelikten olmamız gerek doğru mu anladım 😁

Aynen, web site üyeliği çok bir şey sağlamıyor :D Learner number diye bir numara var, öğrencilerin alması gerekiyor, o yüzden her eğitime geleni kaydediyoruz ki daha önceden hangi eğitimleri almışlar, ne zaman almışlar takip edebilelim ve olası yanlışları düzeltelim diye. Bazı durumlarda bazı kısıtlamalar vs oluyor.

ANCAK DİKKAT!
Ne yazık ki şu an üye olsanız dahi oy kullanamıyorsunuz, seçimden önce üye olanlar oy kullanabiliyor :)

Sanmıyorum, sca bu konularda çok adım atmıyor birleşmeden sonra. Scae iken ‘gelişmekte olan ülkeler’ kapsamında Türkiye’den yarı ücret alınıyordu ancak SCA olduğundan beri bu tarz imtiyazlar ne yazık ki çok yapılmıyor.

Ben 2018’de sertifika ücretleri için indirim maili atmıştım, kur çok yükselince, yardımcı olamıyoruz ne yazık ki demişlerdi. :)

Bir de bu üyelik kategorisi çok suistimale açık olur, şu an bile ‘küçük işletme’ olup da barista olarak kayıt olanlar var misal.

Sevgili Kahve Kulübü Üyeleri, Hepinize Merhaba.

Bildiğiniz gibi SCA Türkiye 2020 seçimleri dün başladı ve 29 Temmuz 2020'ye kadar devam edecek. 22 Temmuz öncesi üye olanlar, üyeliklerini yenileyenler bu seçimlerde oy kullanabilecekler. SCA için en düşük maliyetli üyelik şu anda Barista seçeneği ve 66,5 Euro. Haklısınız daha önce Türkiye için bir indirim söz konusu olmuştu. Bu konuda yeni bir çalışma yapmak çok isterim.

Daha sonra SCAE ve SCAA birleşince Baristalar için tüm üyelikleri tek bir fiyat yaptılar. SCA eğitimlerine gelen Temel Seviye öğrencileri üye olmak zorunda değil. SCA'ya ücretsiz üye olduğunda ilk başta bir Üyelik numarası ve Learner Numarasını sistem otomatik veriyor. Learner ID numarası sınavlara girerken kullandığınız bir numara.

Orta ve Profesyonel seviye eğitimlerinde sertifikalarda indirim alabilmeniz için üye olunmasında fayda var. Eğitmenler olarak sertifika ücretlerinde maalesef herhangi bir değişiklik yapamıyoruz. Eğitim ücretleri ise tamamen eğitmenin kendi belirdiği bir ücret.

Biliyorsunuz ben de Ulusal Başkanlık için bu sene adaylığımı koydum. Uzun zamandır yurtdışındaki SCA yapısını tanıyabildiğim için bu deneyimleri bu sefer ülkeme aktarmak istedim; yani elimi taşın altına koyma vakti gelmişti :) . Umarım sonuçlar herkes için hayırlı olur. Bugüne kadar verdiğiniz tüm destek için tekrar teşekkürler.

Herkese sevgiler, saygılar.

** Eğer instagramdan görmediyseniz seçim için kısa yazım:

Değerli SCA Türkiye üyeleri, meslektaşlarım, arkadaşlarım,

Özellikle son zamanlarda yaşadığımız sıkıntılı günlerin birazcık da olsa hafiflemesi adına bugün sizlerle kendi adıma güzel bir haberi paylaşmak istiyorum. Bugün itibari ile SCA Türkiye için yepyeni bir sayfa açılacak ve sektörümüz adına yapılmasını istediğimiz ve hayalini kurduklarımızı hayata geçirebilmek adına ben de bir adım attım.

SCA Türkiye yeni ekibi için National Coordinator (Ulusal Başkanlık) için adaylığımı koydum ve tüm desteklerinizi bekliyorum.

15 sene önce ben bir hayalin peşinden koşarak kahve ile tanıştım ve bu sayede hem Türkiye’de hem de Dünya’da binlerce insan ile tanışma, Ülkemi temsil etme, eğitmen kimliğim ile bilgi paylaşımında bulunarak pek çok insanın da hayal ve hedeflerine ulaşmasına aracılık ettiğim için çok mutluyum, gururluyum.

Güçlü, aktif, iletişimi kuvvetli olan ve samimi bir ekip için oyunuzu kullanmanızı rica ediyorum.

Sektörümüz tek bir kişinin ya da oluşumun egemenliğinde değil; ancak güçlü bir altyapısı olan bir oluşum ile geleceğe daha sağlam taşınabilecektir. Çok daha kucaklayıcı bir yapı ve iletişime açık bir platformda sizlerle birlikte olmayı, üretmeyi, sahip olduğumuz kaynak ve alt yapıyı daha çok insana, baristaya ulaştırmayı hayal ediyorum.

Gelin hep birlikte kocaman bir SCA Türkiye ekibi olalım.

Biz birlik olduğumuzda inanıyorum ki herşey çok güzel olacak :)

Desteklerinizi bekliyor, hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sevgiler,

Aslı

Güzel isimler aday, kim kazanırsa güzrl işler çıkaracaktır. Tr ayağından çok şikayetçiydim, bundan sonra daha da güzel olur umarım. Herkese başarılar.
@Asliyaman @pacamara @kaanyaren

@Asliyaman Aslı hanım tebrikler, başarılar.

Tebrikler @Asliyaman , yeni görev yılınızda başarılar dilerim.

@msacid Kahve Masası Aslı Yaman özel yayınını 4 kısım halinde instagrama yükledim :) İsterseniz oradan da izleyebilirsiniz :)
Üstat, yolculuklarıma arkadaş oluyorsunuz. Bu sıralar ortalama bir saatlik yolculuklarım oluyor.

@orkunustel ile @Asliyaman ın programını İstanbul-Maşukiye arasında yaptığım üç seferde bitirdim. Şimdi sizin programınızda inşallah 😊

Geri