• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sonuç Nisan 2024 - Kahve Kulübü Toplu Alım Etkinliği

Panama geishayı aeropressde Tim Wendelboe reçetesi ile denedim. Başta kokusu etkilemesede, damakta resmen sulandırılmış parfüm gibi çok karmaşık tadlar aldım. Panamasının üstüne şu an sidrayı içiyorum. Sidra sönük kaldı yanında.

Panama geishayı aeropressde Tim Wendelboe reçetesi ile denedim. Başta kokusu etkilemesede, damakta resmen sulandırılmış parfüm gibi çok karmaşık tadlar aldım. Panamasının üstüne şu an sidrayı içiyorum. Sidra sönük kaldı yanında.
Teşekkürler, sidrayı geride bırakması şaşırttı. Ben bir 50 gramlık kavanozu neredeyse bitirdim ama o zengin aromaları henüz ortaya çıkaramadım. 2. 50 gramlık kavanoza geçmedim ziyan olmasın diye reçete bakıyordum. Sizin deneyimi merak ettim. Hem 14 gram kullanılıyormuş. Bu açıdan da denemek için iyi bir reçete olacak. Afiyet olsun size😋

Bundan ben de sonuç almakta güçlük çekiyorum,96 derece 30 sn bloom 4 döküş evet nispeten aromatik ama halen çiğ koku tatlar barındıran fincan verdi.Bloomda ajitasyonu arttırıp bloom süresini uzatıp tekrar deneyeceğim Total süre de uzayacaktır iyi bir sonuç alırsam mutlaka burada paylaşırım ve evet sidra müthiş 😍 Keşke ben de daha fazla alsaydim diyorum ama çok da üzülmüyorum son zamanlarda bazı kahveler uzse de bazıları yüzümüzü güldürdü çok şükür,beğenmenize sevindim afiyet olsun 😊☕
Geisha, Eyşan çıktı varlığı yokluğu dert. 😂

Sidrayı 100 gram almıştım ve ilk demlemeyi yaptım. Mükemmel ötesi, tatlı,meyve suyu! Keşke daha fazla alsaymışım. Bu sene içtiğim en iyi kahvelerden belki de en iyisi. Öte yandan wush wush beklentimin çok altında kaldı. Bana uymadı en azından.
Reçetenizi paylaşabilir misiniz hocam, ayrıca kaçıncı gün açtınız paketi?

Geisha, Eyşan çıktı varlığı yokluğu dert. 😂
Bilemiyorum bazı çekirdeklerin gelişimi çok kısa kalıyor galiba,paket sularla dengeli bir şekilde çözünme elde etmek zor olabiliyor.Acik kavuran kavurucular genelde kendi sulariyla profilliyorlar sanırım ama paket sularla düzgün bir fincan çıkarmak dert çile olabiliyor ya da gesha beni sidrayi demlerken gördü naz yapıyor 😂
Bilemedim 😂

Reçetenizi paylaşabilir misiniz hocam, ayrıca kaçıncı gün açtınız paketi?
93 derece abant su, 15 gram kahve idose t64 üzerinde 60. Kademede öğüttüm. B75 dripper ile demledim. Döküşler 50,140,240 2 dk civarı demleme bitti. 18 nisan kavrumlu bendeki.

Wush wush çekirdeği genel olarak nazlı bir çekirdek olarak gözüküyor. Bugün yeni bir demleme yaptım. 93 derece abant su ile , 2 dk, 2 dk 10 saniye gibi sürede demlenince daha düzgün çıktı aldığımı gördüm. Döküşler 50,140,240 ml şeklinde. Çekirdekten iyi çıktı alamayanlara bu reçeteyi tavsiye ederim.

Geri