• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Manuel Espresso Makineleri

utku İbrahim

Yeni Üye
İsim
utku ibrahim
Daha fazla  
İsim
utku ibrahim
Merhabalar,

Evde kendim espresso yapmak istiyorum bu nedenle manuel espresso makineleri araştırmasına girdim uzun zamandır. 2 marka arasında kaldım aslında Delonghi ve Gaggia olarak.Araştırmalarım sonu Gaggia New Classic modeli için güzel yorumlar yapmışlar ama bir kere alacağım için yinede foruma yazmak istedim.Baristacı arkadaşların fikirleri bu noktada benim için önemli.

Merhabalar,

Evde kendim espresso yapmak istiyorum bu nedenle manuel espresso makineleri araştırmasına girdim uzun zamandır. 2 marka arasında kaldım aslında Delonghi ve Gaggia olarak.Araştırmalarım sonu Gaggia New Classic modeli için güzel yorumlar yapmışlar ama bir kere alacağım için yinede foruma yazmak istedim.Baristacı arkadaşların fikirleri bu noktada benim için önemli.
Bu makineler manuel değil yarı otomatik diye geçer. Tek kazanlı ve elektrikli modellerdir.
Manueller ise elektrikli ya da elektriksiz olabilir; ama demleme için bir kol bulundurur; basıncı sizin kolunuzdan alır. Sanırım bu modeller ilginiz dışında...
Elektrikli yarı otomatik bir model alacaksanız; sadece bir iki espresso içmek için Gaggia New Classic yeterli olur.
Bunu alınca bir de değirmen ihtiyacı doğacak. Bunu düşündünüz mü bilmiyorum. Elektrikli olarak Lelit Fred, Mignon, DF 64 düşünülebilir.

Aslında el değirmenim var o nedenle şimdilik öğütücü düşünmemekteyim belki ilerleyen zamanlarda olabilir şu an Teknosada Gaggia markasında kampanya başlamış bu nedenle iyi fiyat var fiyatı kaçırmak istemedim.

Geri