• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Kulübü Mart Ayı Toplu Kahve Alımı

Hangi paketi satın aldınız?

• 4x100gr satın aldım

Oy: 86 57.3%
  • 4x250gr satın aldım

Oy: 33 22.0%
  • 2 adet 4x100gr satın aldım

Oy: 14 9.3%
  • Kahvem çok bu ay alım yapmayacağım

Oy: 17 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    150

PepukKahve

Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Herkese merhaba,
Williams Coffee Roaster, Null Coffee Roaster, Probador Colectiva ve en son Coffeenutz ile devam eden Aylık Kahve Alımı projemiz devam ediyor.

Son alımda 38 KG kahve alarak rekorumuzu geliştirmiştik.;) Bence bu ay yeni bir rekor gelecek. Çünkü teklif gerçekten çok başarılı :)

Mart ayı kahve alımımız yine bir İzmirli kavurucu olan Coffeemamma Roastery'den olacaktır. İlk günden beri bizleri yakından takip ettiğini bildiğimiz Coffeemamma'nın kurucusu Fatih Arslan, Kahve Kulübü üyelerinin yeni kahvelerini denemesi için özel bir paket hazırladı. Kendilerine piyasa şartlarında böyle güzel bir paket hazırladıkları için teşekkür ediyorum.

KÖR TADIM
Ayrıca bu ay ki alımımızda paketlerin üzerinde kahvelerin isimleri olmayacak. Paketlerin üzerinde numaralandırma yaparak sizlerin kör tadım yapmasını ve kahveleri denemenizi isteyeceğiz :) Tadım sonrası özel mesaj yolu ile talep eden üyelerimize sonuçları ileteceğiz. Kargonuzun içine koleksiyon yapan dostlarımızı da düşünerek kahvelerin etiketlerini koyacağız, dileyen sonuçları öğrendikten sonra paketlerin üzerine etiketleri yapıştırabilir.

Kahve alımı için ilgili linkleri 10-15 Mart tarihleri arasında açmayı planlıyoruz.
Linkler açıldığında yine buradan ve Whatsapp grubumuzdan duyurusu yapılacaktır. Whatsapp grubumuza katılmak için İsim-soyisim ve Telefon numaranız ile bana özel mesaj iletebilirsiniz.
Kahveler 16-17 Mart tarihinde kavrulacak ve adreslere kargolanmaya başlayacak.

Teklife geçmeden son olarak Coffeemamma ile ilgili bilgi bulabileceğiniz;
Youtube'da Pepuk Kahve kanalımda hazırladığım bir videoyu buraya iliştirmek istiyorum.
İzmir'de düzenlenen WinterCoffee Fest'te Coffeemamma'nın kavurucusu Fatih Arslan ile bir röportaj gerçekleştirdim.
Umarım bu röportaj ile firma hakkında bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilirim. Şimdiden iyi seyirler dilerim.
Teklif detayları aşağıdaki şekildedir.

MART AYI KAHVE ALIMI TEKLİFİ VE KAHVELERİN DETAYLARI

100 Gr'lık Paket:60 TL (kargo dahil)

100 Gr Ethiopia Yirgacheffe Chelelektu Grade 1
100 Gr Kenya AA+ Kijani Kiboko
100 Gr Honduras Marcala Finca Liquidambar
100 Gr El Salvador Finca Providencia

250 Gr'lık Paket:150 TL (kargo dahil)

250 Gr Ethiopia Yirgacheffe Chelelektu Grade 1
250 Gr Kenya AA+ Kijani Kiboko
250 Gr Honduras Marcala Finca Liquidambar
250 Gr El Salvador Finca Providencia

Kahveler Hakkında:

Ethiopia Yirgacheffe Chelelektu Grade 1
Bu kahve, her biri yaklaşık 2 hektar araziye sahip 600 küçük üreticiden gelmektedir. 1800-2200m irtifada yetişen olgun
çekirdekler toplanarak Chelelektu işleme tesisine gelmekte ve kontrol, derecelendirme sonrası Afrika yataklarında özenle
kurutulmaktadır. 2010 yılında kurulmuş bu tesis 2014 yılında yapılan yenileme çalışmalarıyla dikkat çekmiş, günümüzde son
derece kaliteli kahvelere ev sahipliği yapmaktadır.
Bölge:Yirgacheffe
Tür:Arabica
Varyete:Ethiopian heirloom
Hasat:Elle toplama
Yükseklik:1800-2200m
İşlem: Doğal yöntem (Naturel)
Tadım Notları:Yeşil çay, limon, şeftali, şarabımsı

Kenya AA+ Kijani Kiboko
Kijani Kiboko, Afrika güneşi altında kurutulmuş, tam yıkanmış özel bir kahvedir. Bu kahve, ülkedeki kahve plantasyonlarının
% 30'unu oluşturan küçük kahve çiftlikleri tarafından yetiştirilmektedir. Yetiştirildiği Nyeri, Kenya'nın kalbinde, muhteşem Kenya
Dağı ile Büyük Rift Vadisi arasında yer almaktadır. Bu bölge, ülkedeki en iyi kahveyi üretmekle ünlüdür.
Bu şekilde, fincanda hoş bir siyah frenk üzümü, böğürtlen ve limon kabuğu aroması ile iyi dengelenmiş ve karmaşık bir kahvenin
tadını çıkarabilirsiniz.
Bölge:Nyeri
Varyete:Ruiru11, SL28, SL34
Yükseklik:1600-2000m
İşlem:Tam yıkanmış
Tadım notları:Frenk üzümü, böğürtlen, limon kabuğu

Honduras Marcala Finca Liquidambar
San Jose'nin dağlık bölgesinde, deniz seviyesinden 1.550 metre yükseklikte, Marcala'ya 20 km uzaklıkta yer alan Finca
Liquidambar, seçkin özel kahve üretim bölgelerinden birinde yer almaktadır. Yüz yıldan fazla bir süredir çiftlik González - Carrillo
ailesi tarafından işletilmektedir. Finca Liquidambar, karlı ve sürdürülebilir organik tarımın bölgedeki temsilcisidir, kalite ve
ekolojik dengenin şekillendirdiği ürünler üretir. Yeni nesil deneysel işleme yöntemlerinden anaerobic fermente yöntemiyle
işlenen bu kahve size çok farklı bir Honduras kahve deneyimi yaşatacak.
Bölge:San Jose, La Paz Marcala
Varyete:Yellow Bourbon
Yükseklik:600
İşlem:Honey – Anaerobic fermente
Tadım notları:Şeker kamışı, ananas, mango

El Salvador Finca Providencia
Finca La Providencia çiftliği, Fernando Alfaro ve Jose Enrique Gutierrez'e aittir. Her ikisi de El Salvador'daki dördüncü nesil
kahve üreticileridir. Deneyimlerini ve kapsamlı bilgilerini, yedi yıl önce yüksek kaliteli kahve üretme fikri ile edindikleri çiftliği
işletmek için kullanıyorlar. Fernando ve Jose’nin temel hedefi,yüksek verim alırken aynı zamanda yüksek kaliteli kahve üretimi
yapabilmektir.Çiftlikte sarı ve kırmızı carurra ile Kırmızı bourbon yetiştirilmektedir. Olgunlaşan kahveler en sıkı kalite kontrol
kılavuzları kullanılarak hasat edilir.
Bölge: Cordillera Apaneca ve Illamatepec
Varyete:Red Bourbon
Yükseklik:1100-1300m
İşlem:Naturel
Tadım notları:Karadut, Karamel, çikolata[/QUOTE]

4x100 gr Satın Alma Linki

4x250 gr Satın Alma Linki

Moderatörün son düzenlenenleri:
Eline sağlık baştan sonra uğraştın. Umarım tahmin ettiğimizden daha büyük bir başarı elde ederiz.

Şubat ayında 103 sipariş ve 38 kg kahve alımı olmuştu, bu ay 45 kg civarı ve 115 e yakın alım tahmin ediyorum.

Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Boqueron ile benzer notalara sahip anorobik Honduras en merak edileni, hadi bakalım heyecanla bekliyoruz.

Kör tadım yapmak istemeyenler için de seçenek olacak mı yani mesaj yolu ile iletişime geçip kargodan önce etiketlenmesini isteyenler için.
şu sebeple soruyorum. ben kahve poşetlerinde tutmam ve hemen stok dolabına yerleştirip indekslendiririm. bir daha da içeceğim zamana kadar stok dolabını açmam. hepsini tek partide stoklamak isterim.

Merakla bekliyorum, 100er gram mı 250 mi almalı sorunsalım ile mucadele edeceğim şimdi 😃

Merakla bekliyorum, 100er gram mı 250 mi almalı sorunsalım ile mucadele edeceğim şimdi 😃
Probador ve CofffeeNutz alımlardan genel anlamda memnun kaldım. Coffeemamma deneyimlemedin hiç ama yine de 1kg alarak tüketimimi kulübün toplu alımlarına göre ayarlıyorum. Beğendiğim çekirdeklerden Boqueron 500gr tekrar sipariş geçtim, nutzz adado da tekrar almak istediğim çekirdeklerden ama stoklarımı aşmamak adına şimdilik dursun. Bu sorun olmaya devam ederse @Kahveciningalaksirehberi daha geniş katılımla kulüb olarak soğuk depo kiralar vakumlayıp vakumlayıp atarız artık:D

Kör tadım yapmak istemeyenler için de seçenek olacak mı yani mesaj yolu ile iletişime geçip kargodan önce etiketlenmesini isteyenler için.
şu sebeple soruyorum. ben kahve poşetlerinde tutmam ve hemen stok dolabına yerleştirip indekslendiririm. bir daha da içeceğim zamana kadar stok dolabını açmam. hepsini tek partide stoklamak isterim.

Mesajda belirtmişti İsmail bey gözünüzden kaçtı sanırım. Poşetlerin içerisinde paketlerin etiketleri olacak ve özel mesaj yolu ile ulaşmanız halinde içeriklerini öğrenebilecekseniz.

Mesajda belirtmişti İsmail bey gözünüzden kaçtı sanırım. Poşetlerin içerisinde paketlerin etiketleri olacak ve özel mesaj yolu ile ulaşmanız halinde içeriklerini öğrenebilecekseniz.
doğru evet şimdi anladım. güzel o zaman. kargolar gelince ben açmadan mesaj atarım sonra stoklarım. teşekkürler :)

Bu dörtlülerin yanına espressocular için comandante blendli bi seçenekde mi olsaydı acaba :)

Bir aksilik olmazsa yarın haftalık kahve alımı için gideceğim coffemamma ya,eşlik etmek isteyen varsa yada sormamı istediğiniz birşey varsa yardımcı olmak isterim.

Çekirdeklerin skorlarını bilen var mı?
Kör tadım ayrıca iyi olmuş, hala elimdeki kahveleri bitiremedim ama alacağım yine de.

CoffeMamma Kahveleri F/P Olarak çok başarılı buluyorum sadece kahvelerinin tat profili biraz geç oturuyor kavrulduktan sonra 2 Haftada felan büyük ihtimalle Geleneksel yavaş ve düşük sıcaklık kavrum yöntemlerinden kaynaklı sanırım :) ama olsun önemli olan sonuç kesinlikle denemeye değer kahveler satıyorlar :)

Kör tadım istemeyenler için böyle bir seçim hakkı verilmesi iyi olur gerçekten

Tebrik ve teşekkür ederim. Merakla bekliyoruz. Paketler valfli mi olacak acaba? Ona göre alım miktarımı belirleyeceğim.

Çekirdeklerin skorlarını bilen var mı?
Kör tadım ayrıca iyi olmuş, hala elimdeki kahveleri bitiremedim ama alacağım yine de.

Ethiopia Washed Chelelektu Grade1
Cupping score: 88

Honduras Marcala Finca Liquidambar
Cupping score: 86

El Salvador Finca Providencia
Cupping score: N/A

Kenya AA+ Kijani Kiboko
Cupping score: N/A

kaynak: https://hub.cropster.com/

Geri