• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Fjord Coffee Roasters

• Konuyu başlatan mimds
  • Başlangıç tarihi
3 mart günü sitelerinden sipariş verdim DHL seçerek. DHL'e vermişler kargoyu, sonra DHL de kargoyu ptt ye vermiş. hala teslim edilmesini bekliyorum. DHL aradım, gönderinin bizle alakası yok ptt gönderisi bu diyor.

Kavurucu ile irtibata geçiyorum 1 haftadır, cevap vermiyorlar.

Rezillik resmen.

3 mart günü sitelerinden sipariş verdim DHL seçerek. DHL'e vermişler kargoyu, sonra DHL de kargoyu ptt ye vermiş. hala teslim edilmesini bekliyorum. DHL aradım, gönderinin bizle alakası yok ptt gönderisi bu diyor.

Kavurucu ile irtibata geçiyorum 1 haftadır, cevap vermiyorlar.

Rezillik resmen.

** Kahveyi bugün kendim gidip PTT şubesinden teslim aldım.

Süreç:

1. Fjord kahveyi Almanyadan DHL ile Türkiye'ye kargoluyor. DHL Almanyanın bir şehrine kadar kargoyu getirip oradan PTT ile Türkiye'ye yolluyor. Sonrası zaten malum PTT Kargo yavaşlığı nedeniyle 10 gün kargodan haber alamıyorum.
2. Kargo sonunda Türkiye'ye geliyor ve dağıtıma çıkarılıyor. Sonra? Dağıtıma çıkaran şubenin bölgesinde olmadığım için kargoyu teslim etmiyorlar ve tekrar şubede tutuyorlar. 2 gün sonra Kargoyu benim bölgeme teslimat yapan PTT şubesine yolluyorlar.
3. O PTT şubesinde kahve 3-4 gün kalıyor. Dağıtıma çıkarırlar diye bekliyorum. Asla çıkmıyor.
4. Bugün kahvemi gidip kendim alıyorum.
5. Fjord dün gece iade yapmış ücertimi. :)

Merhaba
DHL aynı zamanda Almanya devlet postası. Sizin kargonuz özel taşıma yerine devlet taşımacılığına verilmiş. Almanya süreci normal işlemiş ama Türkiye’de sıkıntı yaşamışsınız.

** Kahveyi bugün kendim gidip PTT şubesinden teslim aldım.

Süreç:

1. Fjord kahveyi Almanyadan DHL ile Türkiye'ye kargoluyor. DHL Almanyanın bir şehrine kadar kargoyu getirip oradan PTT ile Türkiye'ye yolluyor. Sonrası zaten malum PTT Kargo yavaşlığı nedeniyle 10 gün kargodan haber alamıyorum.
2. Kargo sonunda Türkiye'ye geliyor ve dağıtıma çıkarılıyor. Sonra? Dağıtıma çıkaran şubenin bölgesinde olmadığım için kargoyu teslim etmiyorlar ve tekrar şubede tutuyorlar. 2 gün sonra Kargoyu benim bölgeme teslimat yapan PTT şubesine yolluyorlar.
3. O PTT şubesinde kahve 3-4 gün kalıyor. Dağıtıma çıkarırlar diye bekliyorum. Asla çıkmıyor.
4. Bugün kahvemi gidip kendim alıyorum.
5. Fjord dün gece iade yapmış ücertimi. :)
Standart DHL böyle işler zaten. DHL express seçerseniz o zaman Türkiye’de de kendileri teslim ediyor. Yurtdışından söylerken DHL express çok çok daha mantıklı. Hem çoğu zaman vergi az çıkıyor. Hem paketin hasar görme durumu çok daha nadir. Hem de Türkiye içi daha hızlı geliyor(1 gün çoğunlukla)
Bu arada aynı kargo numarası ile ptt sitesinden nerede olduğunu görebilirsiniz kargonun

Standart DHL böyle işler zaten. DHL express seçerseniz o zaman Türkiye’de de kendileri teslim ediyor. Yurtdışından söylerken DHL express çok çok daha mantıklı. Hem çoğu zaman vergi az çıkıyor. Hem paketin hasar görme durumu çok daha nadir. Hem de Türkiye içi daha hızlı geliyor(1 gün çoğunlukla)
Bu arada aynı kargo numarası ile ptt sitesinden nerede olduğunu görebilirsiniz kargonun
kaffebox aboneliğim mevcut. dhl üzerinden geliyor ve kaffebox kargoya verdikten 3-4 gün içerisinde adresimde oluyor kahveler. . Bazen gümrükte fazla kaldığı oluyor o zaman 6-7 gün içerisinde geliyor. ve bu zamana kadar hiç ptt ile muhattap olmadım
Almanya üzerinden geldiği için böyle oldu galiba. @NoDRaC öyle olabilir mi?

bugün ve yarın için single çekirdeklerde %20 indirim yapmış. Ankara’dan almak isteyen olursa kargo tutarını bölüşerek sipariş verebiliriz belki...

Geri