• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Chemex Tarifleri

mayseliko

Yeni Üye
İsim
Merve Aysel
Daha fazla  
İsim
Merve Aysel
Ekipmanlar
Chemex, v60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Üsküdar
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kadıköy
Sabah Bim'den Chemex aldım. Akşam hemen bir kaç araştırma yapıp denediğim üç tariften en hoşuma gideni yazmak istedim. İlk defa bu denli temiz bir kahve içtim. Karamel ve bitter kokusu tüm evi sardı. Çikolata yemiş kadar oldum üstelik genzim bile yandı. Çok güzel bir şekilde blooming oldu ilk defa bu kadar çiçeklenme yaşadım mutluluk vericiydi. Filtre kağıt olarak iki adet v60'ı iç içe geçirip Chemex'e tam sığacak ve 3'e 1 olacak şekilde katladım. Güzel yoğun bir kahve olmuş sevenlere tavsiye edilir.

Kavurucu: Coffee Department
Çekirdek: La Majada
Demleme Yöntemi: Chemex
Öğütüm: Filtre
Kahve Miktarı: 19 g
Su Miktarı: 300 ml
Toplam Süre: 2.40 - 3.00
Oran: 1:16​

Son düzenleme:
Çift V60 filtresi oldukça yaratıcı bir fikirmiş. Chemex filtresi de bulunmuyor, işe yarar umarım :))
Evet burada Bim Chemex başlığında yazan bir arkadaş paylaşmıştı. Ben de ondan gördüm.
( İşe yaradı burdan çok teşekkürler ❀𓆉)

Filtreler su ve kahvenin ağırlığıyla kayıp ürünün içine düşmesin diye kenarlarını kıvırarak ürüne tutturdum. Hiç bu kadar düşük gövdeli bir kahve içmemiştim. Bi hoş oldu :D

IMG_20200912_124307.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri