• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Aliexpress Kahve Ürünleri Hakkında Gümrük ve Kargo Sorunları

ben de jaffe coffee store dan timemore c2 almıştım.14 günde elime geçti 51 tl vergi ödedim.Ancak sanırım satıcı 15 dolar göstermiş gümrükte altına 30 dolar yazıp geçmişler.sunma ücreti ve damga vergisi dışında 42 tl ediyor.

Ekli dosyalar

• 20200512_222734.jpg
    20200512_222734.jpg
    83.3 KB · Görüntüleme: 94
ben de jaffe coffee store dan timemore c2 almıştım.14 günde elime geçti 51 tl vergi ödedim.Ancak sanırım satıcı 15 dolar göstermiş gümrükte altına 30 dolar yazıp geçmişler.sunma ücreti ve damga vergisi dışında 42 tl ediyor.
Benim de benzer şekilde olmuş. İki adet almıştım, Jaffee $36 yazmış ama gümrükte $60 yazıp buna göre işlem yapmışlar.
Merak edenler için kargo aşamalarını paylaşıyorum. İlk görsel YP, ikinci görsel TR ile biten koda ait sonuçları içeriyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20200513_210346.jpg
    IMG_20200513_210346.jpg
    80.3 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_20200513_210309.jpg
    IMG_20200513_210309.jpg
    90.6 KB · Görüntüleme: 67
Benim 15 dolar üzerinden alınmış gümrük vergisi, bugün elime ulaştı :)
Hario'dan sonra hayatım çok kolaylaştı

Bende bugün bir cesaret “LVXIAO&COMPANY Store” dan sipariş verdim ne kadar sürede gelecek merak ediyorum.Süreci buradan yazarım

12 Nisanda tartı siparişi vermiştim. Hala gelmedi. Bu benim ilk siparişim süreç nasıl işliyor bilmiyorum.Ne durumdayım acaba?
Screenshot_2020-05-18-18-06-46.png

Moderatörün son düzenlenenleri:
PTT sayfasına SG İle biten takip kodunu girdiğimde bu görünüyor. TR takip kodunu herhangi bir yerde goremedim.

Screenshot_2020-05-18-23-34-56.png

Moderatörün son düzenlenenleri:
EnjoyCoffee Store dan tchibo espresso makinem için kapsül seti almıştım 29 nisan da hâlâ bekliyorum...Çinden çıkışı gerçekleşmiş ama ondan sonra hiçbir güncelleme yok...hergün bakmaktan paranoyak oldum...bu salgın olayı tamamen ortadan kalkmadığı sürece sipariş vermeyi düşünmüyorum...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200519-003239.jpg
    Screenshot_20200519-003239.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 44
EnjoyCoffee Store dan tchibo espresso makinem için kapsül seti almıştım 29 nisan da hâlâ bekliyorum...Çinden çıkışı gerçekleşmiş ama ondan sonra hiçbir güncelleme yok...hergün bakmaktan paranoyak oldum...bu salgın olayı tamamen ortadan kalkmadığı sürece sipariş vermeyi düşünmüyorum...

Sipariş vereli henüz 20 gün olmuş. Normal zamanlarda da Aliexpress siparişleri 1-1.5 ay sürüyor.

Detay için takip kodunu kopyalayıp track24 den bakın isterseniz.

İçini kahve koyup tekrar kullanılabilir metal kapsüllerden ise ben de sipariş ettim makine boşta durmasın diye. 5 mayısta sipariş vermiştim, şu anda Başakşehirde gözüküyor. Satıcı kargoya teslim ettikten sonra tamamen şans işi açıkçası :(

PTT sayfasına SG İle biten takip kodunu girdiğimde bu görünüyor. TR takip kodunu herhangi bir yerde goremedim.

Ekli dosyayı görüntüle 2252

Şu an Türkiye'ye sevk edilmiş görünüyor ve bir süre bu şekilde sabit kalır sipariş durumu. Takip kodunuz zaten PTT ile uyumlu, bundan sonraki süreci en net PTT'nin bu ekranından görürsünüz.

Bundan sonraki süreç tamamen şansa bağlı olarak bir kaç gün ile bir kaç hafta arası sürebilir mevcut durumlardan dolayı.

İçini kahve koyup tekrar kullanılabilir metal kapsüllerden ise ben de sipariş ettim makine boşta durmasın diye. 5 mayısta sipariş vermiştim, şu anda Başakşehirde gözüküyor. Satıcı kargoya teslim ettikten sonra tamamen şans işi açıkçası :(
Sahurda tekrar kontrol edeyim dedim nihayet istanbul a ulaşmış olduğu bilgisi girilmiş 😀 bundan sonrası gümrük ve ptt kargonun insafına kalmış... 29 Nisan da verdiğim sipariş 19 Mayısta İstanbula gelmiş oldu...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200519-045604.jpg
    Screenshot_20200519-045604.jpg
    83.6 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20200519-045214.png
    Screenshot_20200519-045214.png
    332.7 KB · Görüntüleme: 33
Sahurda tekrar kontrol edeyim dedim nihayet istanbul a ulaşmış olduğu bilgisi girilmiş 😀 bundan sonrası gümrük ve ptt kargonun insafına kalmış... 29 Nisan da verdiğim sipariş 19 Mayısta İstanbula gelmiş oldu...
Genel olarak iyi bir süreç bence 😅 Şubat ayında verdiğim başka bir sipariş yeni gümrüğe giriş yaptı

Bugün 30 martta verdiğim vacu vin siparişimi pttden aldım. 6 tıpa ve bir de pompasıyla 4.59 dolardı, kupon denk getirmiştim ve bana her şeyiyle 24 liraya denk geldi. İçine bir balon koyarak çalışıp çalışmadıklarını denedim bir sıkıntı gözükmüyor tıpalar ve pompada. Ürün linkini koyuyorum fakat fiyatı 2 katına çıkarmışlar.

2 mayısta aldığım vakum makinesi bugün gümrüğe ulaştı. 108 TL olduğu için Çin’den sipariş ettim bakalım nasıl çıkacak gelince yazarım buraya

Geri