• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Filtre kağıdı saklamak

Herkese selamlar, sürekli kahve çekirdeklerini saklamak üzerine konuşuyoruz peki filtre kağıtlarımizi nasil saklıyoruz? Mesela cafec alimlarinda bundle 1 setinde toplam 500 adet filtre kagidi var ve muhtemelen tüm posetleri açıp hepsinden kullaniyoruz ayrica elimizde olan hario filtreleri veya delter veya aeropress filtrelerinide dusundugumuzde elimizde neredeyse 1-1.5 sene yetecek kadar fitre kağıdı olabilir mevsim ve hava degisiklilleri kagitlara nasil etki eder nasil korumali ve saklamaliyiz siz neler yapıyorsunuz?

Herkese selamlar, sürekli kahve çekirdeklerini saklamak üzerine konuşuyoruz peki filtre kağıtlarımizi nasil saklıyoruz? Mesela cafec alimlarinda bundle 1 setinde toplam 500 adet filtre kagidi var ve muhtemelen tüm posetleri açıp hepsinden kullaniyoruz ayrica elimizde olan hario filtreleri veya delter veya aeropress filtrelerinide dusundugumuzde elimizde neredeyse 1-1.5 sene yetecek kadar fitre kağıdı olabilir mevsim ve hava degisiklilleri kagitlara nasil etki eder nasil korumali ve saklamaliyiz siz neler yapıyorsunuz?

Klasik cevap vermek istiyorum:

Güneşten ve nemden koruyun gerisi mühim değil :)

Şaka bir yana, filtreler için özel bir kutu ayırdım. Kullanmadıklarımı orada tutuyorum. Sürekli kullandığımı ise kahve ekipmanlarımın yanında muhafaza ediyorum.

Cafec filtreleri sırayla deniyorum ama şimdilik. Hepsini deneyip kanaat oluşturduktan sonra böyle yapmayacağım. Zira bu şekilde yaparsam iyi sonuçlar alamayabilirim. Çünkü her bir filtre için ayrı parametrelere ihtiyaç duyacağım belli ki. Hatta bende Sibarist filtre de var ki o başka hikaye zaten.

Bende durum budur.

Ben Hava Geçirmez Saklama Kaplarında Nemden Uzak Güneş Almayan bir dolabın içinde tutuyorum bence bu yeterli.

Nem ve direk ısıdan uzak tutmanız yeterli.

Senelerdir duran filtrelerim var, sorun olmuyor.

Kahve gibi değiller 😉

Ben önce kullanacağım kadarını porsiyonlar halinde vakumlayip derin dondurucuya atıyorum.

Şaka şaka olduğu gibi duruyor :)

Ben filtreleri öğütülmüş olarak alıyorum,aroma kaybı yaşar mıyım? Çift katlı dalgıç tüpüne koyup sanayi tipi vakum makinesi ile içerideki atmosferi yok etsem olur mu? Şu an yarısı yıyırtılmış poşetinde kendi halinde kahve çekmecemde duruyor,performansını kaybedecek diye çok korkuyorum:oops::(

Bu soru benim de aklımdaydı,bazı videolarda şu üçgen peçetelikler olur ya,onun gibi bir şeye koyuyorlardı. Tamamı ile görüntü bence,bu kadar evham yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. Banyoda veya güneş altında muhafaza etmediğimiz sürece bir şey olmaz bence,umarım yanılmıyorumdur:)

Mesela boyle bir saklama unitesi var :D

Ekli dosyalar

• 317yA-lKwrL._AC_SY400_.jpg
    317yA-lKwrL._AC_SY400_.jpg
    8.9 KB · Görüntüleme: 19
  • 416nkGw-U9L._AC_SY400_.jpg
    416nkGw-U9L._AC_SY400_.jpg
    12.8 KB · Görüntüleme: 18
Daha önce mutfakta güneşten uzak açık alanda bıraktığım filtrelerim muhtemelen nemlendiği için v60'ta demleme yaparken deliniyordu. Artık kutusu ile kapalı dolapta saklıyorum. Bir sorun yaşanmıyor.

Geri