• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

3. Dalga kahvecilerinin E ticaret platformlarına girmeme sebepleri

sulek

Yeni Üye
İsim
Anıl Şülekoğlu
Daha fazla  
İsim
Anıl Şülekoğlu
Espresso Makinesi
wacaco minipresso
Değirmen
timemore slim
Ekipmanlar
Hario V60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beşiktaş
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Şişli
Selamlar, bayadır merak ettiğim bir konu var sizlerin fikrilerini duymak isterim. Oturduğum bölgede bir çok nitelik kahve dükkanları var ama hiç biri yemeksepeti ve getir gibi platformlarda listelenmiyor. Bunun sebepleri neler sizce niye bu pazara girmiyorlar? Benim bölgeme özel bir durum ise anlayabilirim :)

Bazı platformlar kurye desteklerini bile veriyor ama vale gibi. Ben talebin de olacağını düşünüyorum açıkçası. Ben özellikle pandemi sürecinde çok aradım bu tarz bir uygulama.

İçecek kahve bazında düşünüp sorguluyorsanız eğer, çoğu kahvenin ne kadar sağlam paketlerseniz paketleyin kahvelerin bir kısmının sızıntı yapması ya da soğuması durumu bahsettiğiniz ticari kanalları çok pratik yapmıyor.

Başka bir durum, yarım saatlik mesafeye Cortado, tek Espresso gibi siparişlerin de gelebiliyor olması. Tabi buna çözüm var menüye koymayabiliyorsunuz. Ancak menüye koymadığınızda da şikayet/istek talebi olarak gelebiliyor.

Çekirdek kahve bazında daha kolay, bu tarz markalara girip sipariş üzerine paket çıkartmak tabi.

Yemeksepeti Vale ile anlaşması olan bir kahvecide çalıştım, şöyle işliyor:

-Siz Yemeksepeti üzerinden sipariş veriyorsunuz. Ödeme yalnızca online kredi kartı veya kapıda kredi kartı.
-Kafenin sistemine düşüyor, biz siparişi onayladıktan sonra yakındaki Vale’lere bildirim gidiyor, müsait olan, yakında olan bir Vale siparişi onaylıyor, bize geliyor.
-Kahve soğumasın diye Vale gelince siparişi hazırlayıp teslim ediyoruz, vale de size getiriyor.

Şöyle ki, Yemeksepeti’nin kendi Vale’siyle çalışırsanız toplam ciro üzerinden %40 gibi çılgın bi komisyon oranı var, bunu kabul eden kafeler de kahvelerini kafeye kıyasla Yemeksepeti’nde daha pahalıya satmak durumunda oluyor. Ki üstüne dökülmesin diye streç film çekilmiş, motokuryeyle çukurlara girip çıkmış çoğu kahvenin verdiği keyif oldukça düşüyor. (Lattelerin kıvamlarının bozulması, filtre kahvelerde plastik ve kağıt tadının çokça kahveye geçmesi gibi)

Geri