İncelemeler

Severin Km 3873 Türkiyedeki Adıyla Tchibo Değirmeni

Severin Km 3873 yani Tchibo değirmeni almak isteyenler veya kullananlar için Kılavuz ve Rehber Niteliğinde olması amacıyla açıyorum konuyu :)

Öncelikle bu değirmeni farklı değirmenlere geçiş süreçlerimde kullanıyorum ana değirmenim değil ama Pour Over için fiyatına göre oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim zamanında 400 Tl ye almıştım ben sıfırını Tchibodan ama şuan sadece amazon üzerinden veya 2.El olarak bazen denk getirilebiliyor.

Değirmen Espresso çekmek için değil öncelikle bunu belirtmeliyim evet belirli bir inceliğe kadar inebiliyor ama bu Espresso değil :)

Pour Over demleme yöntemi kullanımda V60 Kalita Origami Chemex vb ögütümlerde toz oranı gayet ideal ve az toz sorunu yok.
Frenchpress boyutuna yaklaştıgınızda ciddi anlamda toz ile karşılaşmaya başlıyorsunuz kısaca bu değirmen Pour Over demlemeler için French Press vb Kalın ögütümler içinde uygun değil :)

Kendi Kullanım Ayarlarım şu şekilde:

V60: Kahvesine göre 4-5 Aralığında
Chemex: 6-7 Aralığında kullanıyorum

Motor gücü boyutlarına göre çok iyi. Kaya gibi diyebilecegimiz sert çekirdeklerde ögüttüm yeri geldi 1 Kere dahi sıkışma sorunu ile karşılaşmadım.Bazı kendinden pahalı değirmenlerdeki gibi Yok önce değirmeni başlatayım sonra çekirdeği atayım gibi bir yöntemi kullanmaya zorlamıyor sizi.Motor konusunda kendinden pahalı rakiplerinden bile iyi olduğunu söyleyebilirim.Ürün gayet sağlam ve dayanıklı.

Yeni başlayan birisi ucuz elektrikli değirmen arıyorsa Tercih edeceği ilk değirmenlerden biri olabilir.Aynı fiyat bandındaki KG79 dan kat kat başarılı bir ürün ama işte tek sorun Türkiyede stoğunu bulamıyorsunuz o yüzden 2.Elini felan kovolamanız gerekiyor

Bir cevap yazın