• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Spada Coffee Roastery olarak seçildi. Bu konudan Mayıs ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Zümrüt Karaca - Peru Huaman Tanga Yıkanmış Tadım Notları ve Reçeteler

kursad42

Aktif Üye
Konum
Ankara
İsim
Kürşad
Daha fazla  
İsim
Kürşad
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Zümrüt Karaca'dan aldığım diğer 2 paketi bitirince bu akşam Huaman Tanga'ya sıra geldi. Bir önceki paket Kolombiya'nın kahve çekirdekleri bayağı küçüktü. Huaman Tanga çekirdekleri ise Kolombiya ile karşılaştırınca bayağı büyük ve daha açık renkte. Ve de çekirdeklerin çok sert olması dikkatimi çekti. Hario Skerton seramik bıçaklı el öğütücümde şimdiye kadar çekerken en çok beni zorlayan çekirdek oldu Huaman Tanga. Bunu olumsuz bir değerlendirme olarak ifade etmiyorum, sadece bir gözlem.

İlk demlemeyi Taşkesti damacana ile yaptım. 30 gram, 500 ml, Hario plastik V60, Hario Japon 100lü filtre ile, 4 dakika 15 saniyede tamamlandı demleme.

Tadım yorumlarımı daha sonra yapacağım.
 

Corvo

Aktif Üye
Sadece tek bir demleme yaptım, lime greyfurt zencefil aldım diyemeyeceğim ama oldukça lezzetli geldi tadı.
 

Ufuk

İyi Bilinen Üye
Bu kahveyi beğendim ben, elimdeki kahve bitmek üzere olduğu için bir paket daha verdim.
 
Üst