• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Zümrüt Karaca - Peru Huaman Tanga Yıkanmış Tadım Notları ve Reçeteler

Zümrüt Karaca'dan aldığım diğer 2 paketi bitirince bu akşam Huaman Tanga'ya sıra geldi. Bir önceki paket Kolombiya'nın kahve çekirdekleri bayağı küçüktü. Huaman Tanga çekirdekleri ise Kolombiya ile karşılaştırınca bayağı büyük ve daha açık renkte. Ve de çekirdeklerin çok sert olması dikkatimi çekti. Hario Skerton seramik bıçaklı el öğütücümde şimdiye kadar çekerken en çok beni zorlayan çekirdek oldu Huaman Tanga. Bunu olumsuz bir değerlendirme olarak ifade etmiyorum, sadece bir gözlem.

İlk demlemeyi Taşkesti damacana ile yaptım. 30 gram, 500 ml, Hario plastik V60, Hario Japon 100lü filtre ile, 4 dakika 15 saniyede tamamlandı demleme.

Tadım yorumlarımı daha sonra yapacağım.

Sadece tek bir demleme yaptım, lime greyfurt zencefil aldım diyemeyeceğim ama oldukça lezzetli geldi tadı.

Bu kahveyi beğendim ben, elimdeki kahve bitmek üzere olduğu için bir paket daha verdim.

Geri