• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Yerli Gooseneck Kettle

Colove

Üye
İsim
Faruk
Daha fazla  
İsim
Faruk
Bu kettle için bu kadar yüksek fiyatlar biçilmesi beni çok rahatsız ediyor. Çok basit bir alet olmakla beraber ekserisinin ithal olması en büyük sebep gibi. Forumdan şöyle babayigitler çıksa da piyasaya bir ayar verse ne güzel olur.

@uralavci ?

Yerli melodrip e destek verilmedi gooseneck nasıl yapılsın? Bunun için ciddi sermaye testler vs gerekiyor.

Hiçbir şey imkansız değildir elbette.
Gel gelelim işin özü, sözü, sonu, @NoDRaC hocamın dediği gibi; sermaye.
Yoksa benim de aklıma geliyor, kattle içine küçük bir pompa koyup akış hızı kontrolünü de otomatik hale getirmek, sap üstünden bir düğmeyle arttırıp azaltmak, rezistansı suyun çıktığı noktaya kadar uzatıp demlemenin her aşamasında, her noktasında sıcaklık kontrolüne imkan tanımak ama...
İşte bunlar hep sermaye. :)

Bir malzeme var. Adı polyetheretherketone (peek). Kendisi 250 derece santigrada kadar yapısını bozmuyor. Ayrıca müthiş bir yalıtkan. İnanılmaz da pahalı. Kalıbı bile standart bir plastik enjeksiyon kalıbına göre iki kat daha pahalıya imal oluyor.
İçerisine suyla direkt temas edecek paslanmaz çelik tel rezistans döşemek mümkün. Bu da bize suyu ısıtma işleminin sadece boyun kısmında olması gibi bir avantaj sağlar mesela. Dediğim gibi, bir pompa yardımıyla su akışı da kontrol altına alınır. Bütün suyu ısıtmadığımız için enerjiden de tasarruf sağlar.
Bunların tamamı teori. Hepsinin denenmesi lazım. Kaliteli sensörlerle bir yığın veri ölçülmeli ve tek tek analiz edilmeli. Ona göre yeniden revize, yeniden test. İmkansız değil. Hatta bu saydıklarımın tamamını tek başıma yapabilecek tasarım, üretim, analiz ve elektronik bilgim ve tecrübem de var. Param yok. :D

burda atlanan konu şu ki bu arkadaş yaptigi işten para kazanmiyor.Sermaye koyarsa bu sermayenin yanmasini göze alacak bir durumu yok yani.Derseniz sermayeyi biz saglariz yanarsa da beraber yanariz ben yapmayacagini sanmam .Ama buna verene kadar hazir alınır arkadaş da uğraşmaz.Yani adam sermaye koyup yapacak olmazsa çalişmazsa alacak misiniz mesela onemli olan bu.

@uralavci beyin dikkatini çeksin diye etiketlemiştim. Yoksa bizim için riske girip bişeyler yapsın diye değil elbette. Bu başlık burada dursun, fikirler çoğalsın, bir birikim olsun belki altından kalkacak biri çıkar diye açtım. Normal bir kazboyun demlik öyle aman aman mühendislik ve sermaye gerektirecek bişey olmasa gerek. Küçükten başlamak en güvenli yoldur diye düşünüyorum. Diğer forumda bir arkadaş sanayide demliğin ibrik kısmını yaptırıp standart bir çaydalığa montaj yaptırmıştı. Bu en iptidai yöntem bile biraz üstünde çalışılmaya değecek bir konu bence.

Yerli melodrip e destek verilmedi gooseneck nasıl yapılsın? Bunun için ciddi sermaye testler vs gerekiyor.
Melodrip kazboyuna göre çok daha fantazi bir alet hocam. Kettle olmazsa olmaz gibi ama melodrip çok daha azınlığa hitap eden bir ürün. 3. Dalgalara hasbelkader takılan biri bir yerlerden V60, kazboyun, aeropress gibi şeylerden haberdar ama melodrip daha o pozisyonda değil. Ayrıca bu kazboyunu bizim gibi son müşteriye pazarlamakla beraber mantar gibi açılan mekanlara da pazarlama imkanı var.

Fellow, Ode adlı kahve öğütücüsünü, "1000 dolarlık profesyonel cafe öğütücülerinin performansını 300 dolar altı ev öğütücüsünde verme" iddiasıyla Kickstarter'da yola çıktı ve yaklaşık 5000 kişiden, 1 milyon doların üstünde para toplayarak ürünü üretti. Yakında ilk ürünleri müşterilere göndermeye başlayacak.

Böyle bir perspektifle değerlendirmek gerek.

150 TL'lik Melodrip muadili bir ürünü Türkiye'de kaç kişi alır? 335 TL'lik Melodripi kaç kişi aldıysa onun ancak 2 katı satışı olabilir. Melodrip ithalatçısına sormak lazım kaç tane ürün sattığını...

Ama 20 dolara satılacak Melodrip muadili bir ürünü James Hoffmann, Chris Baca, European Coffee Trip gibi youtube kanalları tanıtacak olursa, gayet iyi satış miktarlarına ulaşabilir.

@uralavci ilk 10 kettle ın maliyeti ne olur. Ölümcül değilse bizimde bir kickstartımız olur belki.

@uralavci ilk 10 kettle ın maliyeti ne olur. Ölümcül değilse bizimde bir kickstartımız olur belki.

İlk 10 kattleın da, 1000 kattleın da ortak bir maliyeti var hocam. Kalıp. O da tahminen 4-5 bin lira falan.
Kattle maalesef ufak miktarlarda üretilmeye müsait bir ürün değil. Daha önce başka bir başlıkta yazmıştım; Uygun bir kattle içine sıcaklık kontrolü eklemek çok daha ucuz olur. Hem bluetooth modülü falan da eklenebilir.
Konu sahibi @Colove hocamın dediği gibi sanayide ek yaptırılabilir mesela. Bu da çok uygun olur ama ben yapıp satışa koyarsam kimse almaz çünkü görüntü sandığınızdan daha kötü olacak. :)

İlk 10 kattleın da, 1000 kattleın da ortak bir maliyeti var hocam. Kalıp. O da tahminen 4-5 bin lira falan.
Kattle maalesef ufak miktarlarda üretilmeye müsait bir ürün değil. Daha önce başka bir başlıkta yazmıştım; Uygun bir kattle içine sıcaklık kontrolü eklemek çok daha ucuz olur. Hem bluetooth modülü falan da eklenebilir.
Konu sahibi @Colove hocamın dediği gibi sanayide ek yaptırılabilir mesela. Bu da çok uygun olur ama ben yapıp satışa koyarsam kimse almaz çünkü görüntü sandığınızdan daha kötü olacak. :)
Düz kuguboynu kettle a eklentiyle istedigimiz sicakliga gelince ötmesini saglamak kolay mı? Mesela ben çinden termometreli bir kettle aldim.Ocaga koyarim ama takip etmek yerine ötse daha iyi olur.

Düz kuguboynu kettle a eklentiyle istedigimiz sicakliga gelince ötmesini saglamak kolay mı? Mesela ben çinden termometreli bir kettle aldim.Ocaga koyarim ama takip etmek yerine ötse daha iyi olur.

Analog termometrede bunu yapamazsınız hocam. Dijital olması lazım. Dijital termometre koyan da genelde bir buzzer ekliyor zaten.

Problu dijital termostat alın. Az önce baktım 40-50 lira civarı. Üzerinde röle var mı bilmiyorum ama genelde olur. Standart kattleın elektrik prizini kesip kahverenki kablo hariç diğerlerini tekrar birleştirin. Kahverengi kabloyu da röle bağlantısına bağlayın. Probu da suyun içerisine daldırıp kattleı normal açın. Termostat seçtiğiniz sıcaklığa geldiğinde röleyi aktif eder, akım kesilir, kattle durur.

Görüntü sandığımdan iyi olsun dersem bunun başlangıç maliyeti ne olur. Ben anlamıyorum işin tekniğinden ama bir yere kadar yatırım yapabilirim.
Ya da başlangıçta kabuğu çinde yaptırıp gerisini biz burda çözebilirmiyiz

Geri