• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Yeni Projeler, Yenilikçi Ürünler

M

mmm

Guest
Merhaba

İlgimi çektiğinden, kahveyle ilgili yeni ürünlere bakıyorum. Genelde ev tipi ürünler hem daha ulaşılabilir hem de daha güzel geliyor bana. Bu yüzden ev tipi ürünlere yoğunlaşıyorum.

Birkaç gün önce Pourx'in tasarladığı Oura Scale ile ilgili bir başlık açmıştım. Yeni farkettiğim başka bir ürün için tekrar başlık açmaktansa, ilgimi çeken projeleri gördükçe, hepsini bir yerde toplamanın forumdaki düzen açısından daha iyi olacağını düşündüm.

Yeni ve ilginç ürünleri benim gibi paylaşmak isteyenler bu başlık altında gördükleri ürünleri yazarlarsa, konu daha da zengileşebilir. Tabi arzu ederlerse...

Şimdi gördüğüm ürün ev tipi bir kahve kavurma makinesi, BeanBon. Oura Scale gibi bu da Tayvan menşeli. İddiaları herkes için kavurmayı mümkün hale getirdikleri, kahve severlere tazelikle birlikte daha az harcama sundukları yönünde.

Proje Kickstarter'a 15 Temmuz itibariyle katılmış ama ürüne dair laboratuar çalışmaları iki yıllık.

Ekim ayında tüketiciye ulaşması hedeflenen ürünün ön sipariş fiyatı ise, kargo dahil 779 dolar.

Daha uzatmadan linki aşağıya iliştiriyorum.

Not: Ürün destek hedefine yalnızca 12 saatte ulaşmış. Ne denli ilgi çektiği hakkında bir ufak detay...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba

İlgimi çektiğinden, kahveyle ilgili yeni ürünlere bakıyorum. Genelde ev tipi ürünler hem daha ulaşılabilir hem de daha güzel geliyor bana. Bu yüzden ev tipi ürünlere yoğunlaşıyorum.

Birkaç gün önce Pourx'in tasarladığı Oura Scale ile ilgili bir başlık açmıştım. Yeni farkettiğim başka bir ürün için tekrar başlık açmaktansa, ilgimi çeken projeleri gördükçe, hepsini bir yerde toplamanın forumdaki düzen açısından daha iyi olacağını düşündüm.

Yeni ve ilginç ürünleri benim gibi paylaşmak isteyenler bu başlık altında gördükleri ürünleri yazarlarsa, konu daha da zengileşebilir. Tabi arzu ederlerse...

Şimdi gördüğüm ürün ev tipi bir kahve kavurma makinesi, BeanBon. Oura Scale gibi bu da Tayvan menşeli. İddiaları herkes için kavurmayı mümkün hale getirdikleri, kahve severlere tazelikle birlikte daha az harcama sundukları yönünde.

Proje Kickstarter'a 15 Temmuz itibariyle katılmış ama ürüne dair laboratuar çalışmaları iki yıllık.

Ekim ayında tüketiciye ulaşması hedeflenen ürünün ön sipariş fiyatı ise, kargo dahil 779 dolar.

Daha uzatmadan linki aşağıya iliştiriyorum.

bu işin gideceği nokta bu, bir kaç yıla artık hepimiz evde kavuracağız...

Tamam artık hangi çekirdek hangi kavrum tipinde hangi ısıda baya bildiğin ders çalışır gibi ama çok zevkli olmazmı? Bunu alırsam eşim beni önce döver sonra boşar sonra pisliğine yine evlenip yine boşar arada abilerine dövdürür (2 tane valla salaklığıma geldi ya, aşkın gözü kör)

kesinlikle
bu işin gideceği nokta bu, bir kaç yıla artık hepimiz evde kavuracağız...
kesinlikle aynı fikirdeyim. bizim kavurucular god mod is online moduna girdiklerinden artık yeşil tedarik edip kavurum yapacağız gibi. şahsen ben halen araştırıyorum.

Bu vesileyle forumumuzda evde kahve kavuran tüm dostları tecrübelerini ayrıntılıca paylaşmaya tekrar davet ediyorum :)

Ben de son 2-3 aydır evde yeşil çekirdek kavurmaya çalışıyorum. Bununla ilgili forumda toplu yeşil çekirdek alımı diye bir konu var orada whatsapp grubu için bir çağrı yapmış arkadaş ona bakabilirsiniz. Ama size şunu söyleyebilirim: TÜRKİYE'DE TAM BİR EZİYET!

Yeşil çekirdek bulmak çok zor. Daha doğrusu ev için az miktarda düzgün çekirdek bulmak zor. Hadi çekirdek buldun ne ile kavuracaksın? Ev tipi bir kavurma makinesi almak istersen yurtdışında çooook çeşit var ve 250 dolara bile düzgün aletler alabiliyorsun (Örneğin: Fresh Roaster ). Türkiye'de ya bu kavurma aletleri yok ya da var olanlar çok pahalı (örneğin: Toper Optik Kavurucu : KDV + 11000 TL). Bu fiyatları ve imkansızlığı görünce ortaya şöyle projeler de çıkıyor : https://www.kahvekulubu.net/sosyal/...esi-malzeme-listesi-ve-kurulum-detaylari.368/. Mesela ben de bu ve başka bir arkadaşın yaptığı üründen esinlerek kendime bir kavurma makinesi yaptım.

Yani sonuç olarak: ev kullanıcısı olarak zaten yüksek kalitede çekirdeğe ulaşman çok zor. Hele böyle özel çekirdekler imkansız. Sıradan, çok da kompleks olmayan çekirdek alıp kavururum diyorsan bunu yapan bir sürü firma var ucuza da satıyorlar. Kavurma makineleri çok pahalı. Kendin yukarıdaki gibi bir örnekten ilham alarak yapabilirsin ama biraz uğraştırıyor. Benim kavurma ile ilgili kısa tecrübem bu oldu :).

Seramik mi? Thermos marka termos'um durup dururken bozuldu metaldi bi de. Galiba içinde yine kırılgan bi şeyler var artık ısıyı muhafaza etmiyor. Seramik termos...

Stanley de kahvenin tadı bozuluyor :(

aha da bir yeni ürün daha, sektörün gidişi gidiş değil.

bu sefer bana hitap etmiyor şükür: otomatik tamper :)

Bir termos daha. Daha makul fiyatlarda ama pek iddialı değiller. Woky tadı koruma noktasında tatmin etmişti beni, bu o kadar tatmin etmedi. Fakat ön sipariş bedeli 13 dolar ki bu oldukça iyi

@NoDRaC @msacid @Lorenzen

Bende biraz termos takıntısı olduğu için özellikle sordum, ve merak ettim. Benim karşılaştığım sorun özellikle mug tipi termoslarda, (yani direk termosun kendisinden içtiğiniz termoslar) "nosing" (türkçede koklama diyebiliriz belki) yapılmadığı için tad profili eksik oluyor. Bunu gidermek adına ev ve ofiste kullandığım bir sistem vardı. Kahve yarım litrelik normal termosa koyuyorum. İçmek istediğim zaman çift cidarlı espresso bardağına bir miktar aktarıp içiyorum. Hem bardak olarak hemde lezzet olarak çok daha iyi oluyor. Tabi ki bu sistem daha çok ev ve ofis ortamı için. Yürürken yada seyahat te içmek gibi bir fikriniz varsa çok pratik değil.

Bunun haricinde termostan metal tadı geldiği gibi, eski kahve kalıntısıda her zaman termosta bulunuyor. Ne kadar özenle baksanız ve sıklıkla yıkasanız dahi. Zaten termos temizlemek te zor. Kalıntı riski nedeniyle deterjan kullanmamak da lazım. Kalan tad için kahve içtiğiniz bir termostan daha sonra su içtiğinizde fark edersin zaten. Bir termosla kahve, çay, su, kola vs her şey içiyorsanız vay halinize. Ben bazı termoslarımı sadece su, bazı termoslarımda sadece kahve kullanıyorum bu sebeble. Tabi bu durumda bile yeni demlenmiş kahvede eser miktar eski kahve tadı kabul edilebilir değil.

Bu olumsuzluklara rağmen, özellikle seyahat vs etkinliklerde alternatifi olmadığı için termos hala benim için bulunmaz bir nimet.

Edit: yazım hatası ve ekleme

Geri