• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Vitus Coffee & Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

"Yeni Normal" ile birlikte Cafeler ve Misafirler neye dikkat etmeli?

Aşı çıksa dahi Tüm dünyayı bir anda aşılayamayacağımız için aşılama süresicinin dahi 1 Yıl hatta daha uzun sürebileceğini düşünüyorum. Ek olarak bu işin kurtuluşu birazda toplumsal bağışıklıkta yatıyor tabi bunu kontrollü yapmak çok önemli sağlık sisteminin yükü kaldırabileceği şekilde. Kurallara ne kadar dikkat edersek kontrollü bir şekilde toplumsal bağışıklık uygulayabilirsek hastane vb sağlık sistemi ekonomi çökmeden bu işi sürdürebiliriz. Yoksa yine evlere kapanmak zorunda kalırız ve işler çok kötü noktalara gelebilir bkz: Hindistan Brezilya vb ülkelerde işler çok kötü noktalara gidiyor.
isveç bu yöntemi deniyor ve sonuçlar iç açıcı değil maalesef.
 
Bu viruse bağışıklık için kabaca %50 olarak söylüyor prof mehmet ceyhan.Bu da 41 milyon insanın enfekte olması demek oluyor.Yani toplum bağışıklığı gibi bir durum mumkun değil demişti kendisi.
 
Aşı çıksa dahi çok tehlikeli bir hali var yeterince denenmemiş bir aşı yan etkileri çok kötü olabilir gerçi daha sarsın aşısı yok daha geçen başarısız oldu covid için imkansız biz dikkat edip yakalanmayacaz diğer ülkelerin enfekte olup virüsün bizle yaşamaya alışmasını bekliyecez. Bir aşı zararsız olarak 5ile 10 yıl denenip öle yapılır şu aşamada hiç kimse aşı ve ilaç beklemiyor tek seçenek yakalanmadan diğer ülkelerde yeterince bulaştıktan sonra mutasyona uğramasını beklemek.
 
Bu tip konuların daha fazla üstte kalması gerekiyor. Burada yazılanlar ya da yazılacaklar kaç kişinin umrunda olur ya bilinmez ancak yine de önemli. Yapılması gerekenler dikkat edilmesi gerekenleri burada yazacak değilim elbette herkes her şeyi biliyor. Ancak yine de söyleyelim.

Eğlencenizi erteleyin, yılbaşında sadece ailenizle evde olun lütfen.
 
Ayrıntılarıyla anlatılmış bu kuralların çoğuna mekanlarca ve müşterilerce uyulmadı, sonuç ise ortada:

Eğer bu kuralları uygulamazsak, yakın bir zamanda tekrar tüm cafeler, mekanlar kapanır, eve yeninden hapsoluruz. İkinci bir pandemiyi ekonomiksel olarak çok az kişi atlatır.

En temel önlemlere dahi riayet etmediğini, personeli ve sahibinin maskesiz çalıştığını, maskesiz müşterileri uyarmadığını, tabak kaşık gibi araç-gereçleri lavaboda elle yıkadığını vs. gördüğüm veya güvenilir bir kaynaktan duyduğum mekanlara bu süreçte gitmedim, ve kafama kazıdığım kadarıyla eğer batmazlarsa ve ömrüm yeterse pandeminden sonra da gitmeyi düşünmüyorum.

Kendisini, müşterisini ve toplumu düşünmeyen bir işletme batsın gitsin, umrumda olmaz.
 
Ayrıntılarıyla anlatılmış bu kuralların çoğuna mekanlarca ve müşterilerce uyulmadı, sonuç ise ortada:En temel önlemlere dahi riayet etmediğini, personeli ve sahibinin maskesiz çalıştığını, maskesiz müşterileri uyarmadığını, tabak kaşık gibi araç-gereçleri lavaboda elle yıkadığını vs. gördüğüm veya güvenilir bir kaynaktan duyduğum mekanlara bu süreçte gitmedim, ve kafama kazıdığım kadarıyla eğer batmazlarsa ve ömrüm yeterse pandeminden sonra da gitmeyi düşünmüyorum.

Kendisini, müşterisini ve toplumu düşünmeyen bir işletme batsın gitsin, umrumda olmaz.
Bunun bir de diğer yüzü var. Defalarca uyarı yapılmasına rağmen, itina ile nasıl bir dönemden geçtiğimiz ve birbirimizi birbirimizden korumamız gerektiği anlatılmasına rağmen sosyal mesafe kurallarını her fırsatta keyfince yıkan, maskesini düzgün takmaya gayret etmeyen, kendini tam anlamıyla iyi hissetmediğini yine de "bir şey olmaz" diyerek rahatlıkla buluştuğu arkadaşlarına anlatan müşteriler de çoktu.
 
Geri
Üst