• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Worka Yirgacheffe Anaerobic Natural - Null Coffee - Tadım Notları ve Reçeteler

fonder

Üye
İsim
Fatih Mehmet Önder
Daha fazla  
İsim
Fatih Mehmet Önder
Espresso Makinesi
Lelit Grace
Değirmen
Comandante, Eureka Crono
Ekipmanlar
V60, Delterpress
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya (Söğütözü)
Bu ayki alımın muhtemelen en popüler kahvesi olacak Worka için tadım notlarını ve reçeteleri bu başlıkta konuşabiliriz.

Tedarikçi bağlantısı: Sucafina - Worka

Null bağlantısı: Null Coffee - Worka

Kahve: Worka Yirgacheffe Anaerobic Natural
Kavurucu: Null Coffee
Kavurma Tarihi: 19.10.2020
Demleme Yöntemi: V60
Filtre: Cafec Traditional
Kahve/Su Miktarı: 16/250
Öğütüm: Comandante Red Clix 42 click
Su: 92 derece Buzdağı
Demleme Metodu: 50 ml 30 sn blooming ardından 20 sn içerisinde 100 ml ve son olarak 1:20'de 20 sn içerisinde 100 ml
Toplam Süre: 2:20

Paketi açtığımda özel bir kahve içeceğimi anlamıştım. İlk yudumdan itibaren çiçeksilik ve tatlılık (sanırım tropikal meyve tatlılığı diyebiliriz) baş döndürüyor. Soğudukça çiçeksilik azalıp tatlılık aynen devam ediyor. Damakta hafif bir bitter çikolata tadı bırakıyor. Bu yıl içtiğim kahvelerden Coffee Collective - Kieni ile beraber en iyisi diyebilirim, çok beğendim. İkinci paketi almayı düşünüyorum şimdi :)

• Like
Tepkiler: BYK
Hala alım bitmemişken sorayım, bu kahveyi içtiğinizde üzerine basa basa EF! SA! NE! dedirtiyor mu yoksa "hmm çok iyi kahve" yeterli mi? Bu soruyu tadım notlarından bağımsız genel hissiyat olarak soruyorum.

Hala alım bitmemişken sorayım, bu kahveyi içtiğinizde üzerine basa basa EF! SA! NE! dedirtiyor mu yoksa "hmm çok iyi kahve" yeterli mi? Bu soruyu tadım notlarından bağımsız genel hissiyat olarak soruyorum.
Tatlı ve dengeli kahve seviyorsan ama gerçekten tatlı böyle çilek reçeli kıvamında, hafiften kremamsı ve orta gövdeli... üstüne de parfümsü... o zaman efsane dedirtir :)

Bana dedirtti :)

Ben kendi adıma çok fazla EF! SA! NE! Kahve içtiğimi düşünmüyorum ama bugün 250 grlik paketi açıp bir kaç demleme sonrası 1000grlik sipariş geçmişsem bana oldukça hitap etmiş bir kahvedir. Ve iyi ki toplu alıma katılmamışım da, biraz maliyetli de olsa 1250 gr bu kahveden almışım dedirtti bana. Nice 250gr çekirdeklere 60 70 80 tl verince bunun 250grmina 90 95 tl vermek hiç koymadı açıkçası.

Bu Sene Yurtiçinde İçtigim En İyi Kahve Diyim. Umarım Yeterli olmuştur bu cevap :D EF SA NE

Ben kendi adıma çok fazla EF! SA! NE! Kahve içtiğimi düşünmüyorum ama bugün 250 grlik paketi açıp bir kaç demleme sonrası 1000grlik sipariş geçmişsem bana oldukça hitap etmiş bir kahvedir. Ve iyi ki toplu alıma katılmamışım da, biraz maliyetli de olsa 1250 gr bu kahveden almışım dedirtti bana. Nice 250gr çekirdeklere 60 70 80 tl verince bunun 250grmina 90 95 tl vermek hiç koymadı açıkçası.
105TL olmuş

Kesinlikle almanızı tavsiye edebilirim. 4 farklı su ile demledim, en iyi Uludağ Premium'la sonuç verdi. Bu da not olarak kalsın.

Ben aylık alıma katılmayacağım elde çok kahve Olduğu için, yorumları merak ediyordum, deneyenlerin yorumlarına göre 250grlık bir paket alırım diyordum 👌

Tatlı ve dengeli kahve seviyorsan ama gerçekten tatlı böyle çilek reçeli kıvamında, hafiften kremamsı ve orta gövdeli... üstüne de parfümsü... o zaman efsane dedirtir :)

Bana dedirtti :)

Bu Sene Yurtiçinde İçtigim En İyi Kahve Diyim. Umarım Yeterli olmuştur bu cevap :D EF SA NE
Aşırı yoldan çıkarıcı cevaplar geldi keşke sormasaydım :D Teşekkürler

İlk demlememi tk olarak yapıp telvelerini yediğim kahve baya iyi👍🏻

Az önce yaptığım demleme ile deneyimlediğimi paylaşmak isterim.

Square Mile Coffee'nin gönderdiği third wave water ile hazırladığım 147 ppm su ile demlediğimde, daha önce buzdağı su (60ppm) ile demlediğime göre tat ve lezzette bariz bir kayıp ve daha yoğun gövde tadımladım. Sanki iki farklı kahve içiyormuşum gibi hissettim.

Bu çekirdek düşük ppm seviyor diye bir düşünce oluştu benimle.

Geri