• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Anketi
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firmasını belirlemek için anketimiz başladı, detayları bu konudan öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Worka Yirgacheffe Anaerobic Natural - Null Coffee - Tadım Notları ve Reçeteler

fonder

İyi Bilinen Üye
İsim
Fatih Mehmet Önder
Daha fazla  
İsim
Fatih Mehmet Önder
Espresso Makinesi
Lelit Grace
Değirmen
Comandante, Eureka Crono
Ekipmanlar
V60, Delterpress
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya (Söğütözü)
Bu ayki alımın muhtemelen en popüler kahvesi olacak Worka için tadım notlarını ve reçeteleri bu başlıkta konuşabiliriz.

Tedarikçi bağlantısı: Sucafina - Worka

Null bağlantısı: Null Coffee - Worka

Kahve: Worka Yirgacheffe Anaerobic Natural
Kavurucu: Null Coffee
Kavurma Tarihi: 19.10.2020
Demleme Yöntemi: V60
Filtre: Cafec Traditional
Kahve/Su Miktarı: 16/250
Öğütüm: Comandante Red Clix 42 click
Su: 92 derece Buzdağı
Demleme Metodu: 50 ml 30 sn blooming ardından 20 sn içerisinde 100 ml ve son olarak 1:20'de 20 sn içerisinde 100 ml
Toplam Süre: 2:20

Paketi açtığımda özel bir kahve içeceğimi anlamıştım. İlk yudumdan itibaren çiçeksilik ve tatlılık (sanırım tropikal meyve tatlılığı diyebiliriz) baş döndürüyor. Soğudukça çiçeksilik azalıp tatlılık aynen devam ediyor. Damakta hafif bir bitter çikolata tadı bırakıyor. Bu yıl içtiğim kahvelerden Coffee Collective - Kieni ile beraber en iyisi diyebilirim, çok beğendim. İkinci paketi almayı düşünüyorum şimdi :)

• Like
Tepkiler: BYK

cemix

İyi Bilinen Üye
İsim
Cemil
Daha fazla  
İsim
Cemil
Değirmen
Lelit Fred
Hala alım bitmemişken sorayım, bu kahveyi içtiğinizde üzerine basa basa EF! SA! NE! dedirtiyor mu yoksa "hmm çok iyi kahve" yeterli mi? Bu soruyu tadım notlarından bağımsız genel hissiyat olarak soruyorum.

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Hala alım bitmemişken sorayım, bu kahveyi içtiğinizde üzerine basa basa EF! SA! NE! dedirtiyor mu yoksa "hmm çok iyi kahve" yeterli mi? Bu soruyu tadım notlarından bağımsız genel hissiyat olarak soruyorum.
Tatlı ve dengeli kahve seviyorsan ama gerçekten tatlı böyle çilek reçeli kıvamında, hafiften kremamsı ve orta gövdeli... üstüne de parfümsü... o zaman efsane dedirtir :)

Bana dedirtti :)

Bidoz Kafein

İyi Bilinen Üye
İsim
Serdar
Daha fazla  
İsim
Serdar
Değirmen
Molent G50
Ekipmanlar
Moccamaster HB 741, Hario V60 Glass 02, Kalita Wave, Tchibo Kettle, Cafflano Kompresso,
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Facebook
bidoz.kafein.5
Twitter
BidozK

Ben kendi adıma çok fazla EF! SA! NE! Kahve içtiğimi düşünmüyorum ama bugün 250 grlik paketi açıp bir kaç demleme sonrası 1000grlik sipariş geçmişsem bana oldukça hitap etmiş bir kahvedir. Ve iyi ki toplu alıma katılmamışım da, biraz maliyetli de olsa 1250 gr bu kahveden almışım dedirtti bana. Nice 250gr çekirdeklere 60 70 80 tl verince bunun 250grmina 90 95 tl vermek hiç koymadı açıkçası.

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut G1 ve Timemore Chestnut C1
Ekipmanlar
V60-V60 İmmersion-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso-Beko 2170 Espresso Makinası
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Bu Sene Yurtiçinde İçtigim En İyi Kahve Diyim. Umarım Yeterli olmuştur bu cevap :D EF SA NE

tsahna

Yeni Üye
İsim
turgay
Daha fazla  
İsim
turgay
Espresso Makinesi
Delhongi Dedica
Değirmen
CMD
Ekipmanlar
Hario V60
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Muratpaşa
Ben kendi adıma çok fazla EF! SA! NE! Kahve içtiğimi düşünmüyorum ama bugün 250 grlik paketi açıp bir kaç demleme sonrası 1000grlik sipariş geçmişsem bana oldukça hitap etmiş bir kahvedir. Ve iyi ki toplu alıma katılmamışım da, biraz maliyetli de olsa 1250 gr bu kahveden almışım dedirtti bana. Nice 250gr çekirdeklere 60 70 80 tl verince bunun 250grmina 90 95 tl vermek hiç koymadı açıkçası.
105TL olmuş

fonder

İyi Bilinen Üye
İsim
Fatih Mehmet Önder
Daha fazla  
İsim
Fatih Mehmet Önder
Espresso Makinesi
Lelit Grace
Değirmen
Comandante, Eureka Crono
Ekipmanlar
V60, Delterpress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya (Söğütözü)

tolilow

İyi Bilinen Üye
İsim
Tolga
Daha fazla  
İsim
Tolga
Değirmen
Molent g50
Ekipmanlar
Konchero Kettle, Hario V60, Aeropress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Üsküdar
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kadıköy, Beşiktaş
Kesinlikle almanızı tavsiye edebilirim. 4 farklı su ile demledim, en iyi Uludağ Premium'la sonuç verdi. Bu da not olarak kalsın.

Bidoz Kafein

İyi Bilinen Üye
İsim
Serdar
Daha fazla  
İsim
Serdar
Değirmen
Molent G50
Ekipmanlar
Moccamaster HB 741, Hario V60 Glass 02, Kalita Wave, Tchibo Kettle, Cafflano Kompresso,
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Facebook
bidoz.kafein.5
Twitter
BidozK

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Eureka Specilieta, Timemore Chesnut G1
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Ben aylık alıma katılmayacağım elde çok kahve Olduğu için, yorumları merak ediyordum, deneyenlerin yorumlarına göre 250grlık bir paket alırım diyordum 👌

tsahna

Yeni Üye
İsim
turgay
Daha fazla  
İsim
turgay
Espresso Makinesi
Delhongi Dedica
Değirmen
CMD
Ekipmanlar
Hario V60
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Muratpaşa

utarit

Aktif Üye
Bu ayki alımın muhtemelen en popüler kahvesi olacak Worka için tadım notlarını ve reçeteleri bu başlıkta konuşabiliriz.

Tedarikçi bağlantısı: Sucafina - Worka

Null bağlantısı: Null Coffee - Worka

Paketi açtığımda özel bir kahve içeceğimi anlamıştım. İlk yudumdan itibaren çiçeksilik ve tatlılık (sanırım tropikal meyve tatlılığı diyebiliriz) baş döndürüyor. Soğudukça çiçeksilik azalıp tatlılık aynen devam ediyor. Damakta hafif bir bitter çikolata tadı bırakıyor. Bu yıl içtiğim kahvelerden Coffee Collective - Kieni ile beraber en iyisi diyebilirim, çok beğendim. İkinci paketi almayı düşünüyorum şimdi :)

Dinlenmesini beklemedende denemelerim olmuştu o halde bile çok hoşuma gitmişti bu çekirdek. Şimdi bir kez daha denedim tadım notlarını tutturdum gibi :)

Aşağıdaki reçeteyi uyguladım;

Kavurucu: Null Coffee
Kavurma Tarihi: 20.10.2020
Demleme Yöntemi: Chemex
Filtre: Chemex Filtre Kağıdı
Kahve/Su Miktarı: 40/600 (2 kişilik tüketiyorum)
Öğütüm: Comandante C40 / Red Clix 54 Click
Su: 94 derece Buzdağı
Demleme Metodu:
80 ML 30 saniye Blooming
30 Saniyede 120 ML
30 Saniyede 100 ML
30 Saniyede 100 ML
30 Saniyede 100 ML
30 Saniyede 100 ML
30 saniye bekleme
Toplam Süre: 210-215 saniye / 3.5-3.6 DK

11-15. günlerde tadım notlarını dahada yoğun hissedeceğim gibi, beklemedeyim. Şimdiden 1 paket daha sipariş geçtim, çekirdeği çok beğendim.

cemix

İyi Bilinen Üye
İsim
Cemil
Daha fazla  
İsim
Cemil
Değirmen
Lelit Fred

Tatlı ve dengeli kahve seviyorsan ama gerçekten tatlı böyle çilek reçeli kıvamında, hafiften kremamsı ve orta gövdeli... üstüne de parfümsü... o zaman efsane dedirtir :)

Bana dedirtti :)

Bu Sene Yurtiçinde İçtigim En İyi Kahve Diyim. Umarım Yeterli olmuştur bu cevap :D EF SA NE
Aşırı yoldan çıkarıcı cevaplar geldi keşke sormasaydım :D Teşekkürler

gnaysengul

Aktif Üye
İsim
Günay
Daha fazla  
İsim
Günay
Espresso Makinesi
LELİT PLT81
Değirmen
COMANDANTE