• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Windsurf

Cihan

Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Gaggia RI9480/11 NEW CLASSIC PRO
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto , Comandante C40 , Lelit Fred PL043
Ekipmanlar
Hario V60, Origami dripper, American press, Brewista smart filter, French press, Bialetti Brikka Mokapot, Syphon, Cold dripper, Soy cezve

Yıllardır yaz-kış windsurf yaparım. Çanakkale Güzelyalı köyünde yaşamayı seçme nedenim dünyanın sayılı rüzgar alan yerlerinden biri olmasıdır.Bu sporu denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Köyümüze de beklerim arkadaşlar.
Kahve+windsurf+bisiklet daha ne olsun.☕ 🏄 🚲

Son düzenleme:

Yıllardır yaz-kış windsurf yaparım. Çanakkale Güzelyalı köyünde yaşamayı seçme nedenim dünyanın sayılı rüzgar alan yerlerinden biri olmasıdır.Bu sporu denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Köyümüze de beklerim arkadaşlar.
Kahve+windsurf+bisiklet daha ne olsun.☕ 🏄 🚲

Gitar da var tabii🥰 Ayrıca biz de @Cihan @Avare varız; bekleriz.

@Cihan Bey 🤙🏻🤙🏻🤙🏻
2004’te başladığımdan beri serbest stil surf yapıyorum 12 ay olmak üzere. Çanakkale’nin rüzgarı efsane. Attığınız take-off ile de hakkını vermişsiniz. Gökçeada içimde ukde kalmıştır. Güzelyalı nasıl? Kayalık mı? On-shore mu esiyor rüzgar?

Son düzenleme:
Sevgili @Apollon ,
İstanbul 'da doğdum ,okudum ve çalıştım halen ailem oradadır. Çanakkale Güzelyalı'yı ise yıllar önce Alman Surf dergisinde dünyanın windsurf için en kuvvetli ve uygun rüzgar alan ilk 10 bölgesi arasında okudum öğrendim ve zamanla buraya tamamen yerleştim.Yılın neredeyse tamamında Kuzey ve Güney rüzgarları 17 knot ( 5 beaufort) üzerinde eser burada. Ege denizinin Marmara deniziyle birleştiği Ç.kale şehitler abidesinin tam karşısında yer alır Güzelyalı. Hangi yönden eserse essin dar ve geniş apaz çok rahat yapılır.Özellikle kısa boardlar için orsa biraz zorlar.Ancak burada wave board gereklidir çünkü dalga fazladır ve akıntı çoktur.Jibe kolay değildir dalga rüzgara göre terstir...Windsurf öğrenmek için Güzelyalı'yı pek öneremem Gökçeada veya Ç.kale şehir merkezi sahili daha uygundur.Ben biraz bilenlere eğitim veriyorum ücret almadan.Ancak siz yapıyorsunuz zaten gelirseniz memnun olurum. Fırtına sahilde başlar ve karşı sahile kadar devam eder.Yıllarca Çeşme -Alaçatı hatta Bodrum da surf yapanların çoğu burada üzerinde bile duramayıp bizleri izlerler.Ancak ileri teknikleri öğrenen kişiler için ise muhteşem bir yerdir Güzelyalı.Ve eğer burada surf yapabiliyorsanız gideceğiniz her yerde çok rahat yaparsınız.

Sahile dik gidip geldiğimiz için fazla yere basmıyoruz pek kumluk alan yok zaten.Yeterli elbiseler ile 12 ay çıkılabiliyor denize.Günde bir kaç kez board ve yelken değiştirmek gerekiyor rüzgar yönü ve kuvvetine göre. İyi windsurf yapan turistler gelir yazın ve birlikte yaparız onlarla.
Take - off'lar için kask takıyorum çoğunlukla.
Bu yaz kırdım gene 2 kaburgamı sakatlanmadan bu spor olmuyor bilirsiniz . 😇
Muhteşemdir burası gerçekten.Sevgilerimle. 🏄‍♂️🥰

Surfer Cihan.jpgFB_IMG_15852312083905700.jpg

Son düzenleme:
Ne güzel Cihan Bey,
Rüzgar ve deniz ayrı bir tutku. Kuş gibi uçarcasına özgürlük hissiyatı hakim. Anlatışınızdan sizinde tutkulu olduğunuz belli oluyor zaten.
Alaçatı’da da ilk surf yapanlar Almanlar olmuş, sizin orayı da keşfetmelerine şaşırmamalı. Anlattıklarınızdan benim malzemeler ile orda surf yapmak biraz zor olacak gibi.. Freestyle boardlarım 235cm civarı, düz burunlu, finler 18,19,20cm.
Davetiniz için çok teşekkür ederim. Bir şekilde yolum düşerse mutlaka haberiniz olur. Aynı şekilde sizin yolunuz Çeşme’ye düşerse, hiç çekinceniz olmasın lütfen. Sizinle tanışmaktan apayrı mutluluk duyarım. Hem surf yapar, mola verirken de kahve demleriz. 🤙🏻☕

Geri