• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

William's Roastery

Alexis Jojoa

18/310
91c Pirsu
Q2 Heptagonal 22.0(66) klik
V60 + Traditional
55-155-210-310
45 sn bloom
3:05 bitiş

Yazın aldığım Wilder Lasso Yıkanmış EF2(benim için geçen senenin en sevdiğim üç dört kahvesinden biri falan) gibi bu kahveyi de ilk demlemede çook beğendim. Çok canlı bi kahve. Tadım notlarındaki yeni dünya ve juicy nokta atışı tam. Çok smooth bi bitişi var.

Alexis Jojoa

18/310
91c Pirsu
Q2 Heptagonal 22.0(66) klik
V60 + Traditional
55-155-210-310
45 sn bloom
3:05 bitiş

Yazın aldığım Wilder Lasso Yıkanmış EF2(benim için geçen senenin en sevdiğim üç dört kahvesinden biri falan) gibi bu kahveyi de ilk demlemede çook beğendim. Çok canlı bi kahve. Tadım notlarındaki yeni dünya ve juicy nokta atışı tam. Çok smooth bi bitişi var.
Afiyetler olsun 🙏

Kolombiya Alexis Jojoa-Yıkanmış
Comandante 18 Klik / Cafec Traditional
Nestle Purelife / 93C / 15-240
45-140-240 (İlk ve son döküş swirl) / Bitiş 2.21

Tadım notalarından, sevebileceğim bir kahve olduğunu düşünerek almıştım yanılmadım. 15 Ağustos kavrumluydu bugün ilk kez demledim.

Gerek kuru gerekse bardaktaki kokusu çok kuvvetli ve keyifli.İçmeden önce sürekli koklama isteği uyandırdı, baskın meyve kokuları geliyor. Sıcak halinde limon çok baskın fakat tadım notalarında neden limon çiçeği şeklinde yazıldığını da anladım. Tam limon denemeyecek şekilde parfümsü bir limon var kahvede benim tam olarak niteleyemediğim. Soğudukça limonatayı anımsatıyor. Tatlı bir çekirdek, ben bal da yazardım mesela. Juicy de nokta atışı olmuş :D
Eline sağlık @William . Uzun süre sonra yeni çekirdekleri özlemişim sizin elinizden.
Aylar sonra arkadaşımın ikramıyla Alexis Jojoa'yı tekrar deneme fırsatım oldu, gerçekten fiyatına göre çok başarılı kahve. Sabah akşam günün her saatinde içilebilir ve herkese hitap eder diye düşünüyorum. Denemeyenlere öneririm.

Aylar sonra arkadaşımın ikramıyla Alexis Jojoa'yı tekrar deneme fırsatım oldu, gerçekten fiyatına göre çok başarılı kahve. Sabah akşam günün her saatinde içilebilir ve herkese hitap eder diye düşünüyorum. Denemeyenlere öneririm.
Afiyetler olsun 🙏 yakında yeni kahvelerimizde gelecek ayrıyetten internet sitemizide güncelliyoruz 🙏

Kendilerinden tavsiye üzerine El İndio ve Monteblanco Natural aldım. Kavrumlar gayet iyi o konuda memnunum. Çekirdeklere gelirsek El İndio güzel kahve ama bana pek hitap eden tarzda değil malesef ama yine içerim :) Monteblanco Natural'i daha çok sevdim. Tatlı bir profilde Muz notasını çok net aldım agız sulandırıcı bir kahve aradıgım profilde diyebilirim.

Kendilerinden tavsiye üzerine El İndio ve Monteblanco Natural aldım. Kavrumlar gayet iyi o konuda memnunum. Çekirdeklere gelirsek El İndio güzel kahve ama bana pek hitap eden tarzda değil malesef ama yine içerim :) Monteblanco Natural'i daha çok sevdim. Tatlı bir profilde Muz notasını çok net aldım agız sulandırıcı bir kahve aradıgım profilde diyebilirim.
Merhaba,
Afiyetler olsun :) El indio naturel olmasına rağmen fermente tatlar çok baskın.
Monteblanco bu arada passion washed naturel değil ama co-fermented bir kahve olduğu için naturele benzetmeniz çok normal tropikal meyvemsiliği çok yüksek bir çekirdek.
Son vakumlu kutusunu açtık bu arada :) severek kavurduğumuz bir kahve oldu

Naturel kahvelerdeki fermante tat olayına son zamanlarda denk gelmeye başladım.Özellikle Colombialarda.Anaerobik sevmeyen biri olarak bu durumun Naturel kahvelerde de karşımıza çıkması gerçekten hayal kırıklığı oluyor.Bunu kahvenin künyesinden ya da başka bir şeyden ayırt etmemiz mümkün mü acaba?Bu arada kurutma işlemi sırasında farklı bir yol mu izliyorlar da tatlar bu şekilde oluyor merak ediyorum açıkçası.

Naturel kahvelerdeki fermante tat olayına son zamanlarda denk gelmeye başladım.Özellikle Colombialarda.Anaerobik sevmeyen biri olarak bu durumun Naturel kahvelerde de karşımıza çıkması gerçekten hayal kırıklığı oluyor.Bunu kahvenin künyesinden ya da başka bir şeyden ayırt etmemiz mümkün mü acaba?Bu arada kurutma işlemi sırasında farklı bir yol mu izliyorlar da tatlar bu şekilde oluyor merak ediyorum açıkçası.
Kurutmayı sürecini ne kadar uzatırlarsa fermente tatlar ön planda oluyor. Genelde tadım notlarından ayırt edebilirsiniz, alkol notaları varsa tadım notlarında fermente tatlar baskın oluyor veya yeşil zeytin.

Kurutmayı sürecini ne kadar uzatırlarsa fermente tatlar ön planda oluyor. Genelde tadım notlarından ayırt edebilirsiniz, alkol notaları varsa tadım notlarında fermente tatlar baskın oluyor veya yeşil zeytin.
Öncelikle teşekkürler,evet ben de ilk tadım notlarına bakıyorum ancak o bile yetersiz kalıyor bazen ayırt etmek için.Artık şansımıza diyoruz.Bu arada Rodrigo abi Anaerobik olayının hakkını sonuna kadar veriyor.Bence gerçekten işi çözmüş:)

Geri